سوالات بیشتر

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن چیست ؟

 راهکارهایی برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن وجود دارد ؛دکتر احمد باقری مقدم متخصص طب ورزشی اذعان داشتند به طور کلی برای کنترل و کاهش وزن، ورزش در کنار رژیم غذایی توصیه می‌شود. نکته مهم در برنامه کاهش وزن تداوم و یکنواخت بودن روند کاهش وزن است. عوارض و خطرهای کاهش وزن‌های پی در پی بیشتر از عوارض چاقی و اضافه وزن است. اگر شما تصمیم به کاهش وزن دارید باید برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت برای این کار داشته باشید، با کمک کارشناس تغذیه رژیم غذایی مناسب دریافت کنید و در کنار آن ورزش‌های چربی‌سوز انجام دهید.

دکتر احمد باقری مقدم برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن تاکید داشتند ، ورزش‌هایی با ماهیت هوازی مانند دویدن آرام،‌ پیاده‌روی تند، ‌طناب زدن، دوچرخه‌سواری و شنا به سوختن چربی از سطوح مختلف بدن کمک می‌کند. منظور ما از انجام ورزش‌های هوازی برای کمک به کاهش حجم چربی‌های بدن، با توجه به شرایط فرد کمی متفاوت است؛ یعنی اگر خانمی خانه‌دار است و بیشتر وقتش را در منزل می‌گذراند، می‌تواند از تردمیل و دوچرخه ثابت استفاده کند اما اگر امکان رفتن به فضاهای باز و پارک‌ها را دارد، راه رفتن و پیاده‌روی تند را پیشنهاد می‌کنیم. اگر کسی اهل استخر و شناست هم می‌تواند در کنار شنا،‌ کمی هم در آب راه برود تا کمک بیشتری به کم شدن حجم چربی‌های بدنش شود. طناب زدن و دوچرخه‌سواری هم از دیگر ورزش‌های هوازی هستند که نقش پررنگی در چربی‌سوزی دارند. ورزش خاصی وجود ندارد که باعث کاهش وزن موضعی شود. از بین رفتن چربی‌ها با ورزش به تجمع چربی در بدن بستگی دارد. با ورزش، چربی‌ها ابتدا از نواحی و مناطقی که بیشتر تجمع دارند (در خانم‌ها ران‌ها و در آقایان شکم) برداشته و به صورت انرژی مصرف می‌شوند.  می‌توانید با رژیم غذایی و ورزش هفته‌ای نیم تا یک کیلوگرم وزن کم کنید. برای کاهش وزن باید حوصله به خرج دهید و عجله نداشته باشید. اگر در حال حاضر ورزش نمی‌کنید ، بهتر است ورزش‌های هوازی را از نیم ساعت در روز شروع کنید و به‌تدریج به یک ساعت و حداقل 5روز در هفته برسانید و درکنار آن برای افزایش قوام عضلاتتان ورزش‌های قدرتی انجام دهید. مطمئن باشید چربی‌های موضعی با همین روش به‌تدریج از بین می‌روند.

دکتر احمد باقری مقدم توصیه داشتند ورزش‌هایی مانند درازونشست که با هدف کاهش حجم چربی‌های شکم و پهلوها توصیه و انجام می‌شوند، فقط می‌توانند باعث افزایش قوام و کوتاه شدن عضلات این قسمت‌های بدن شوند که به کم شدن میزان شلی و افتادگی عضلاتی مانند عضلات شکم و پهلوها منجر خواهد شد و در عمل، کاهش حجم چربی‌های موضعی را در پی نخواهد داشت. تداوم ورزش و رعایت نکته‌های تغذیه‌ای مانند پرهیز از زیاده‌روی در مصرف غذاهای چرب و سرخ‌کردنی نیز می‌تواند به مرور زمان باعث ایجاد تناسب اندام و از دست‌رفتن بافت چربی‌های اضافی بدن شود.

به گفته دکتر احمد باقری مقدم باید توجه داشته باشید وضعیت فیزیکی و جسمی افراد زمینه ارثی دارد و ممکن است تغییر خیلی شدیدی که انتظار دارند در اندامشان رخ دهد، به راحتی امکان‌پذیر نباشد. باید خودتان را با خودتان مقایسه کنید و با کاهش تدریجی وزن، متوجه بهبود وضعیتتان شوید.


الو دکتر : کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

5 نکته در مورد کاربرد لیزر

495242 مشاهده

عوارض قرص های چربی سوز ونوستات ارلیستات و زنیکال

مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال چه عوارضی دارد ؟

از عوارض مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال می توان به این نکات اشاره کرد ؛

دکتر سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و تناسب اندام اذعان داشتند ،«ونوستات» یا «زنیکال» نام‏های تجاری مختلف «اورلیستات» است که جزو داروهای مهارکننده جذب چربی محسوب و داخل و خارج از کشور تولید می‌شود. مصرف زنیکال به‌دلیل عدم جذب چربی‏ها باعث دفع مدفوع پرچرب می‏ شود و بوی بسیار زننده ‏ای ایجاد می‏کند.

دکتر مظهری اشاره داشتند سردرد و کاهش جذب ویتامین‏های محلول در چربی (ویتامین‏های E، D، A وK) نیز از دیگر عوارض شایع داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال است و به همین دلیل پزشک مصرف این دارو را برای مدت زمان مشخص توصیه و مصرف مکمل این ویتامین‏ها را هم در طول درمان با این دارو تجویز می‏ کند. دکتر مظهری در مورد عوارض داروهای چربی ساز توصیه داشتند در 3 هفته اول مصرف زنیکال، عوارضی مانند دفع مدفوع مکرر و چرب، اسهال، اضطراب، سرگیجه و ناراحتی‏های روده‏ ای بروز می‏ کند و در موارد نادری باعث خشکی پوست و اختلال در مفاصل می‏شود.

از آنجا که استفاده از این دارو، باعث کاهش قندخون می‏شود بنابراین باید تغییرهایی در مصرف انسولین و داروهای پایین ‏آورنده قندخون بیماران دیابتی ایجاد کرد و به همین دلیل مصرف این دارو در این بیماران توصیه نمی‏شود. به علاوه احتمال بروز سنگ‌ کلیه هم در افرادی که سابقه این مشکل را دارند با مصرف زنیکال افزایش پیدا می‌کند. به‌طور کلی مصرف این دارو های چربی سوز برای کودکان، زنان باردار یا شیرده، افراد مبتلا به دیابت، فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری‏های قلبی- عروقی و پرکاری تیرویید توصیه نمی‏شود.

دکتر مظهری در مورد عوارض قرص های چربی سوز تاکید داشتند اگر چه اورلیستات جذب چربی را مهار می‌کند اما همیشه موثر نیست و نمی‏توان بعد از مصرف هرغذای چربی با خیال راحت یک قرص ونوستات خورد. فراموش نکنید هر فردی کاندید مناسبی برای دارودرمانی نیست و اگر بسیاری از بیماران دچار اضافه وزن، حتی با گرفتن رژیم‌غذایی کم‌چرب یا آب پزکردن غذاها، وزنشان پایین نمی‌آید، مشکل چربی دریافتی نیست بلکه بی‌نظمی در مصرف وعده‌های غذایی و ریزه‌خواری است. ونوستات را بدون نسخه هم می‌توان از داروخانه خریداری کرد اما نباید این دارو خودسرانه مصرف شود و مصرف آن حتما باید تحت‏ نظر متخصص تغذیه و در کنار رژیم‌غذایی کم‌کالری باشد. فراموش نکنید اگر عادت غذایی افراد اصلاح شود، هیچ نیازی به مصرف داروهای لاغری نیست. حتی تولید‌کنندگان اورلیستات نیز ادعا نمی‌کنند که فقط با مصرف این دارو و بدون رژیم‌ و ورزش می‌توان وزن کم کرد. اگر پزشک مصرف دارو را لازم بداند، باید تحت‌نظر او و در یک دوره و در کنار مصرف مکمل‌ها باشد تا فرد دچار هیچ کمبودی نشود.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

با ورزش کردن چگونه به کاهش وزن کمک کنیم؟

438180 مشاهده

عوارض خودارضایی و استمناء

خودارضایی و استمناء چه عوارضی دارند ؟

یکی از عوارض روحی خودارضائی مکرر شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت در هنگام مقاربت طبیعی به درجاتی در رسیدن به اوج لذت جنسی هنگام مقاربت مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند جزء در یک وضعیت خاص که به آن به مرور زمان عادت پیدا کرده اند و این امر خصوصاً در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند. در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا تاری دید ، ضعف ،خستگی، بی حالی  و بی حوصلگی و پرخاشگری به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد این ضعف شدیدتر است.

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

سه نکته درباره‌ی خودارضایی مردان که نمی‌دانید

مضرات ۱۵ گانه خودارضایی را بشناسید

239639 مشاهده

علت درد پهلو سمت راست

سلام چند روزی است که در ناحیه پهلو سمت راست درد کمی دارم که خیلی وقتا هم کم یا متوقف میشه میخوام بدونم چیز جدی ایی هست یا خیر این درد از زمانی شروع شد که کار بدنی سنگینی در یک روز انجام دادم که البته نمیدونم مرتبط با این موضوع هست یا خیر

الو دکتر :کاربر گرامی ، پرسش شما پیش از این در سامانه الو دکتر پاسخ داده شده است . لطفا کلیک کنید :

علت درد پهلو

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

علت تجمع چربی های پهلو چیست ؟

235291 مشاهده

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال چه زمانی است؟

دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

مولتی‌‏ویتامین‏ها ترکیبی از ویتامین‏های محلول در آب و چربی هستند که گاهی مینرال (مواد معدنی) هم دارند. مصرف برخی مولتی‌‏ویتامین‏ها و مینرال‏ها با معده خالی بهتر است و برخی دیگر همراه با غذا زیرا اگر در مولتی‌‏ویتامین، ویتامین A و D وجود داشته باشد، جذب آن با ترشح شیره گوارش در صفرا بهتر انجام می‌‏شود اما اگر حاوی مینرالی مانند آهن باشند، برخی عوامل بر جذب آهن اثر می‏‌گذارد و تا حدودی میزان جذب آن را کاهش می‏‌دهد مثلا اگر مولتی‌‏ویتامین مینرالی که حاوی آهن است، همزمان با غذا مصرف شود، فیبر موجود در غذاهای فیبردار یا کلسیم موجود در شیر و ماست می‌‏تواند تا حدودی اثر مهاری بر جذب آن داشته باشد. جذب مولتی‌ویتامین‏هایی هم که حاوی زینک (روی) هستند، تحت‏‌تاثیر همین عوامل قرار می‏‌گیرد بنابراین به‏‌طور کلی بهتر است مصرف مولتی‌ویتامین یا مولتی‏‌ویتامین مینرال پس از صرف غذا باشد. البته مصرف آنها هیچ تداخلی با هم ندارد و پزشک با توجه به شرایط و وضعیت فرد نوع مولتی‌ویتامین (به شکل قرص یا شربت) را تجویز می‏کند.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

روزانه بدن چقدر مولتی ویتامین نیاز دارد؟

کدام جایگزین مولتی ویتامین است؟

221895 مشاهده
سوالات بیشتر

علت ایجاد ناخنک

چرا ناخنک ایجاد می شود؟

کلینیک فوق تخصصی چشمخانه:


ناخنک یک زائده گوشتی است که معمولا از گوشه داخلی چشم به شکل مثلث شروع می شود و نوک مثلث به طرف قرنیه یعنی قسمت شفاف چشم  رشد می کند. هر چند ممکن است در قسمت گوشه خارجی هم مشاهده شود ولی معمولا نادر است و در بعضی اوقات در دو گوشه داخلی وخارجی چشم ها مشاهده می شود. این عارضه چشمی ممکن است یک چشم یا هر دوچشم را گرفتار کند. معمولا در افراد بزرگسال  و مردان دیده می شود در مناطق گرمسیر و آفتابی بیشتر شیوع دارد  و در کسانی بیشتر دیده می شود که کار بیرون دارند منظور از بیرون کار در فضای های روباز و غیر مسقف مانند معادن، زمین های زراعی و ... عوامل زیادی در بروز آن موثر هستند.  اشعه مستقیم  آفتاب، دود، کار در محیط های بازو هوای خشک، در معرض گرد و غبار و باد بودن تاثیر بسزایی در بروز ناخنک دارد. بنابراین افراد مستعد وکسانی که ناخنک کوچکی دارند باید با استفاده از عینک های مخصوص موتور سواری کنند و عینک آفتابی، نسبت بزرگی که مانع برخورد باد وگرد وغبار به چشم شوند. لذا  یکی دیگر از مزایای استفاده از عینک آفتابی  جلوگیری از ایجاد وپیشرفت ناخنک است. 

کشاورزان، باغداران، ماهیگیران، زنبور داران و کوهنوردان حتما از کلاه لبه دار بلند استفاده کنند استفاده از این نوع کلاه ها نه تنها از پیشرفت ورشد وایجاد ناخنک جلوگیری می کند بلکه نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد سرطان های اطراف پلک دارد.

نکنه ای باید به رانندگان توصیه کرد به خصوص آنها که زمینه ایجاد ناخنک دارند کمتر در معرض باد و آفتاب قرار گیرند.

آنچه مهم است جلوگیری از ایجاد ناخنک است چرا که متاسفانه تاکنون درمان دارویی ورژیم غذائی برای از بین بردن آن کشف نشده است.  ناخنک در بعضی مواقع موجب قرمزی شدید توام با درد واشک ریزش می شود. در صورت پیشرفت و رشد به طرف قسمت های مرکزی موجب کاهش بینایی می شود و در بعضی مواقع ایجاد استیگماتیسم می کند.

هر چند نباید اثرات یک برآمدگی گوشتی در روی قرنیه شفاف بر زیبایی افراد دست کم گرفت.

درمان ناخنک چیست؟

چشم در صورت بروز  صرفا جراحی است.

عوارض ناخنک چیست؟

١- تاثیر بر بینایی افراد گذاشته باشد.

٢- ایجاد استیگمات کرده باشد.

٣- تحریک و قرمزی ان باعث اذیت وناراحتی فرد بشود.

٤- از نظر زیبایی برای فرد غیر قابل تحمل باشد. 

هر چند با روش های جدید جراحی بخصوص پیوند ملتحمه بعد از برداشتن ناخنک  با موفقیت زیادی همراه است ولی باید توجه داشت امکان عود ناخنک وجود دارد بخصوص بعد از عمل نباید در معرض عوامل موثر در بروز آن قرار گرفت. در موارد پیشرفته وشدید ناخنک به دلیل آسیبی که به قرنیه وارد شده حتی بعد از عمل آثار سفید رنگ آن بر روی قرنیه مبتلا به ناخنک دیده می شود. 

برخی از بیماران با استفاده از قطره های اشک مصنوعی معمولی و داروهایی مانند بتامتازون  به صورت طولانی مدت قصد از بین ناخنک دارند که به آنها توصیه می کنیم قطره اشک مصنوعی بخصوص استفاده بیش از چهار بار دروز ممکن است رشد ناخنک را تشدید کند. 

 استفاده طولانی از انواع داروهای چشمی استروییدی مانند بتامتازون، هیدروکوتیزون نه تنها اثری در جلوگیری ندارد ممکن است عوارض دیگری ایجاد کند هر چند بعد از عمل جراحی ناخنک مصرف  انها تا سه ماه توصیه می شود. 

یاد اوری این نکته مهم است  استفاده از قطره نفازولین چشمی نیز که باعث از بین رفتن قرمزی چشم می شود نه تنها باعث جلوگیری از پیشرفت  نمی شود بلکه برخی از پزشکان معتقد هستند که این دارو ممکن است اثر معکوسی داشته باشد. بر این اساس اکثر پزشکان به بیماران خود توصیه می کنند که دارو را در موارد درد والتهاب ناخنک استفاده کنند در غیر اینصورت برای درمان اساسی ناخنک صرفا جراحی است  وتأکید می کنند در معرض  عوامل تشدید کننده ان که در بالا ذکر شد  قرار نگیرند. 

متاسفانه اکثر مناطق کشور عزیزمان ایران جزء مناطق خشک محسوب می شود وأخیرا با ورود ریز گردها در اب هوای ایران در صورت عدم مراقبت ممکن است شاهد شیوع بیشتر ناخنک در برخی مناطق باشیم.  

نکته پایانی که از اهمیت ویژه ای برخوردا است برخی از انواع تومرهای بدخیم شکل ظاهری شبیه ناخنک دارند لذا در صورت هر گونه تردید باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

دکتر قائم پناه متخصص چشم فوق تخصص قرنیه ولیزیک


کلینیک فوق تخصصی چشمخانه:

مجموعه کلینیک‌های فوق تخصصی چشم‌پزشکی «چشمخانه» با بهره‌گیری از برترین چشم‌پزشکان ایران، پیشرفته‌ترین تجهیزات و گسترده‌ترین پوشش‌دهی بیمه، آماده‌ی ارائه تمامی خدمات تشخیصی درمانی حوزه‌ی «چشم‌ پزشکی» به هم‌وطنان می‌باشد. «چشمخانه» با داشتن دو شعبه‌ی فعال در میدان ونک و بیمارستان تریتا واقع در منطقه ۲۲ تهران و برخورداری از کارنامه‌ای درخشان با بیش از ۱۷۰ هزار عمل جراحی و کسب بهترین نتایج، موجبات رضایتمندی طیف بی‌شماری از بیماران و مراجعه‌کنندگان را فراهم آورده است. 

آدرس و شماره های  تماس چشمخانه یک:

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک ۳2

02188677695
تلفن گویا: 02143083

آدرس و شماره تماس کلینیک چشمخانه دو ( بیمارستان ترتیا)

تهران، بزرگراه همت، بعداز تقاطع بزرگراه آزادگان، روبروی دریاچه چیتگر 

تلفن گویا: ۴۷۲۴۱۹۰۰-۰۲۱
وب سایت: www.cheshmkhaneh.com


cheshmkhaneh

cheshmkhaneh

50 مشاهده

انحراف چشم در اطفال

چرا باید انحراف چشم در اطفالان را جدی گرفت؟

کلینیک فوق تخصصی چشمخانه:

1. معاینه قبل از سه ماهگی:
نوزادتان تا قبل از سه ماهگی حتما یک بار باید معاینه چشم شوند از نظر بررسی مشکلات مادرزادی از جمله آب مروارید مادرزادی یا آب سیاه مادر زادی و سایر بیماری های مادرزادی چشم که این معاینه در در نوزادان با وزن و سن حاملگی کمتر از نرمال به دنیا آمده اند اهمیت بیشتری دارد. به ویژه نوزادانی که در زمان بستری اکسیژن دریافت کرده اند که اصولاً زمان دریافت ترخیص حتماً به مراکز مخصوص جهت معاینه شبکیه ارجاع داده می شوند. در سه ماه اول تولد انحراف چشم بسیار نادر است.
زیرا حرکات چشم پس از سه ماهگی یعنی از 4-5 ماهگی پس از تولد شکل می گیرند.
بنابراین انحراف چشم در سه ماهه اول در صورتیکه ضایعه مادر زادی وجود نداشته باشد اهمیتی ندارد.


2.  موعد معاینه دوم چشم از 4-5 ماهگی آغاز می شود که در این زمان انحراف چشم اهمیت زیادی دارد زیرا حدود 1/ نوزادان نرمال و با وزن نرمال زمان حاملگی دچار انحراف چشم می شوند که در این درصد در نوزادان نارس خیلی بیشتر است و بیشتر از 90 درصد این شیر خواران چشم شان انحراف به داخل دارد تا به خارج عکس e t والدین باید متوجه باشند که این انحراف در اوایل گاه گاهی است و ثابت نیست و تا بعد از 6 ماهگی و تا حدود 9 تا 12 ماهگی ثابت می شود.
بنابراین در صورت وجود انحراف گاهگاهی نیز باید شیرخوار معاینه کامل چشمی شده و در صورت نیاز به عینک حتما باید تجویز شود و در صورت نیاز به عمل جراحی بهتر است زودتر این عمل انجام شود زیرا در ایجاد دید سه بعدی و دید همزمان دو چشمی و نیز جلوگیری از لرزش مخفی چشم ها نتیجه ی بهتری خواهد داشت.


3.  مورد دیگری که از اهمیت ویژه از برخوردار است اینکه شیر خوار پس از 4-5 ماهگی انحراف چشم به خارج داشته باشد. زیرا 90 درصد شیرخواران با این نوع انحراف دچار ضایعات ته چشم و یا ضایعات مغزی هستند که حتماً باید معاینه کامل چشم و حتی در موارد خاص نیاز به MRI مغزی دارند.
نکته  مهم بعدی تجویز عینک در شیر خواران است که در صورتی که شماره چشم ها بیشتر از +3 تا 2/5+ و در صورتی که منفی باشد بیشتر از 4- الزامی است و کمتر از این اعداد به طور عام نیاز به عینک نداشته و نگرانی والدین بی مورد است.
قابل توجه والدین در صورتی که عینک تجویز شد معاینات دوره ای منظم با نظر چشم پزشک حتما باید انجام شده و توجه به کنترل انحراف چشم پس از مصرف عینک داشته باشند.
نکاتی که در صورت تجویز عینک باید توجه کنند این است که سایز عینک مناسب صورت شیر خوار و به طور مناسب جلوی چشم ها باشد و نیز توجه پدر و مادر به علاقه ی شیر خوار به قبول عینک و نیز توجه کردن به اشیا و دنبال کردن مادر پس از استفاده  عینک است و اینکه مبادا انحراف چشم کودک بر عکس شود یعنی در صورتی که قبلاً انحراف به داخل بوده و پس از مدتی از مصرف عینک چشم ها انحراف به خارج پیدا می کنند که در این صورت حتما باید به پزشک خود مراجعه کند.
نکته مهم دیگر اینکه یکی از چشم ها دچار تنبلی باشد.
که باید بستن چشم به ساعات لازم و به مدت مشخص با تجویز پزشک انجام شده و نیز مخصوصاً در سن پایین تر حتما مراجعات باید زودتر انجام شود که مبادا در اثر بستن زیاد، چشم دیگر دچار تنبلی شود.
در مواردی که شیر خوار تحت عمل جراحی قرارگرفته نیز به همین صورت ممکن است پس از عمل نیاز به تجویز عینک و یا بستن داشته باشد که مجدداً تمام این ملاحظات باید انجام شود و در موارد زیادی ممکن است نیاز به عمل مجدد نیز داشته باشند.


4. در صورتی که که کودک در سنین بالاتر دچار انحراف یا لرزش چشم شد یعنی پس از سن شیر خوارگی اگر به طور ناگهانی اتفاق افتاد که حتماً باید از نظر مغزی و معاینه ته چشم حتما انجام شود و اگر تدریجاً اتفاق افتاده با معاینه کامل چشمی مشکل خاص دیگری وجود نداشت در صورت کنترل با عینک باید عینک تجویز شود و اگر نیاز به عمل جراحی داشته باشند تا قبل از سن مدرسه بهتر است عمل جراحی انجام شود


کلینیک فوق تخصصی چشمخانه:

مجموعه کلینیک‌های فوق تخصصی چشم‌پزشکی «چشمخانه» با بهره‌گیری از برترین چشم‌پزشکان ایران، پیشرفته‌ترین تجهیزات و گسترده‌ترین پوشش‌دهی بیمه، آماده‌ی ارائه تمامی خدمات تشخیصی درمانی حوزه‌ی «چشم‌ پزشکی» به هم‌وطنان می‌باشد. «چشمخانه» با داشتن دو شعبه‌ی فعال در میدان ونک و بیمارستان تریتا واقع در منطقه ۲۲ تهران و برخورداری از کارنامه‌ای درخشان با بیش از ۱۷۰ هزار عمل جراحی و کسب بهترین نتایج، موجبات رضایتمندی طیف بی‌شماری از بیماران و مراجعه‌کنندگان را فراهم آورده است. 

آدرس و شماره های  تماس چشمخانه یک:

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک ۳2

02188677695
تلفن گویا: 02143083

آدرس و شماره تماس کلینیک چشمخانه دو ( بیمارستان ترتیا)

تهران، بزرگراه همت، بعداز تقاطع بزرگراه آزادگان، روبروی دریاچه چیتگر 

تلفن گویا: ۴۷۲۴۱۹۰۰-۰۲۱


وب سایت: www.cheshmkhaneh.com


cheshmkhaneh

cheshmkhaneh

40 مشاهده

تفاوت بین عمل لیزیک با لازک

تفاوت بین عمل لیزیک با لازک چیست؟

کلینیک فوق تخصصی چشمخانه:

عیوب انکساری به طور کلی به مشکلات چشمی گفته میشود که شامل دور بینی، نزدیک بینی و آستیگمات است. در سال های اخیر جهت اصلاح عیوب انکساری از اشعه لیزر اگزایمر با طول موج 193 نانومتر که نفوذ بسیار کمی دارد بکار برده می شود. این اشعه وارد چشم نمی شود و فقط بر سطح قرنیه اثر می گذارد. در واقع از این اشعه برای تراش سطح قرنیه و لایه برداری استفاده می شود که در واقع به این عمل لیزیک و یا لازک گفته می شود.

چه تفاوتی بین لیزیک و لازک وجود دارد؟

در لازک لایه سطحی قرنیه به ضخامت 50 میکرون خراش داده می شود. بیمار بعد از عمل ممکن است علایمی از قبیل سوزش چشم، ریزش اشکی و درد داشته باشد که طبیعی است.

اما در لیزیک لایه ضخیم تری از قرنیه حدود 110 میکرون برداشته می شود، به همین دلیل حین عمل برای بیمار با درد همراه است. اما بعد از عمل بیمار هیچ گونه عوارض جانبی نخواهد داشت.

مدل دستگاه لیزیک این کلینیک Allegretoo EX 500 بوده که از جدیدترین دستگاه های پیشرفته برای لیزیک در دنیا استفاده می شود.  

در کلینیک مرکزی شهر نیز از سال 1383 عمل لیزیک انجام می شود.

 لیزر این دستگاه از نوع Flying spot بوده و از سیستم "ردیابی فعال چشم" برخوردار است بدین معنی که با توجه به سرعیت بالای لیزر، حتی سریع ترین حرکات چشم با زمان کمتر از 0.006 ثانیه را جبران می کند.

همچنین فرکانس هر پالس لیزر 500 هرتز است که سرعت بالای این دستگاه مانع از خشک شدن سطح قرنیه و حفظ یکدستی روطوبت قرنیه می شود.

از طرفی این دستگاه مجهز به یک دستگاه جانبی توپولایزر جهت بررسی دقیق تر قرنیه نیز است که اطلاعات بدست آمده توسط این دستگاه برای هر بیمار به طور خاص به دستگاه لیزر اگزایمر ارسال شده و بر اساس آن لیزر خاص و مناسب هر بیمار جهت بدست آوردن بهترین کیفیت دید اعمال می شود.

این عمل برای افراد 18 تا 50 سال به شرط ثابت ماندن نمره چشم به مدت دو سال قابل انجام است.

قبل از عمل باید یکسری از آزمایشات از جمله بررسی توپوگرافی قرنیه ( تعیین انحنا و ضخامت قرنیه) و تعیین نمره چشم (رفرکشن) انجام شود. همچنین برای آن دسته از افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می کنند، قبل از انجام آزمایشات مذکور نباید به مدت 3 هفته از لنز هارد و 1 هفته از لنز سافت استفاده کند.

چه بیمارانی نمی توانند از لیزیک استفاده کنند؟

 • اگر ضخامت قرنیه از حد نرمال پایین تر باشد
 • انحنای قرنیه بالاتر از میزان نرمال باشد
 • توپوگرافی قرنیه نشان دهنده وجود قوز قرنیه باشد.
 • نمره چشم متغیر باشد
 • سن بالای 50 سال باشد.
 • نبود هر گونه بیماری چشمی از جمله آّب مروارید، گلوکوم، بیماری های شبکیه و قرنیه
 •     اطمینان از سلامت پلک

فرآیند انجام لازک به چه صورت انجام می شود؟

به طور کلی این فرآیند حدود 5 دقیقه برای هر چشم زمان می برد که شامل؛

 1. بی حس شدن چشم با قطره
 2. استریل نمودن محیط اطراف چشم با بتادین
 3. بازنگهداشتن چشم با تجهیزات
 4. برداشتن لایه سطحی قرنیه به ضخامت 50 میکرون
 5. تابش لیزر به مدت 15 تا 20 ثانیه ( این مرحله کاملا بدون درد است.)
 6. شستشوی چشم با سرم شستشو
 7. قرار دادن لنز بانداژ
 8. ریختن قطره آنتی بیوتیک و ضد التهاب بعد از پایان عمل

بلافاصله بعد از عمل دید بیمار خوب است و نیازی به بستن چشم نیست اما به دلیل وجود حساسیت چشم به نور، فرد باید تا از بین رفتن آن که تا یک هفته طول خواهد کشید، در محیط داخل و بیرون از عینک آفتابی استفاده کند.

فردای عمل بیمار توسط پزشک معاینه می شود و زمان معاینات بعدی طبق نظر پزشک تعیین خواهد شد.

مراقبت قبل از عمل

 • استحمام
 • استفاده نکردن از هرگونه لوازم آرایشی در صورت

مراقبت بعد از عمل

 • استفاده از عینک آفتابی معمولا تا یک هفته
 • مصرف داروهای آنتی بیوتیک، مسکن و ضد التهابی
خودداری نمودن از رانندگی، مصرف سیگار، استحمام، استخر رفتن و شستشوی صورت تا زمان برداشته شدن لنز بانداژ


کلینیک فوق تخصصی چشمخانه:

مجموعه کلینیک‌های فوق تخصصی چشم‌پزشکی «چشمخانه» با بهره‌گیری از برترین چشم‌پزشکان ایران، پیشرفته‌ترین تجهیزات و گسترده‌ترین پوشش‌دهی بیمه، آماده‌ی ارائه تمامی خدمات تشخیصی درمانی حوزه‌ی «چشم‌ پزشکی» به هم‌وطنان می‌باشد. «چشمخانه» با داشتن دو شعبه‌ی فعال در میدان ونک و بیمارستان تریتا واقع در منطقه ۲۲ تهران و برخورداری از کارنامه‌ای درخشان با بیش از ۱۷۰ هزار عمل جراحی و کسب بهترین نتایج، موجبات رضایتمندی طیف بی‌شماری از بیماران و مراجعه‌کنندگان را فراهم آورده است. 

آدرس و شماره های  تماس چشمخانه یک:

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان والی نژاد، پلاک ۳2

02188677695
تلفن گویا: 02143083

آدرس و شماره تماس کلینیک چشمخانه دو ( بیمارستان ترتیا)

تهران، بزرگراه همت، بعداز تقاطع بزرگراه آزادگان، روبروی دریاچه چیتگر 

تلفن گویا: ۴۷۲۴۱۹۰۰-۰۲۱
وب سایت: www.cheshmkhaneh.com


cheshmkhaneh

cheshmkhaneh

42 مشاهده

مزیت لیزرهای جوانسازی

هر کدام از لیزرهای جوانسازی چه مزیت هایی به دنبال دارند؟

مرکز جراحی محدود سعادت آباد

امروزه روش‌های نوینی برای جوانسازی صورت و پوست وجود دارد که هر کدام از این روش‌ها مزیتهای منحصر به فردی به همراه دارند. جوانسازی صورت با لیزر و جوانسازی پوست با PRP  یا مزوتراپی پوست از روش‌های پرطرفدار در این روزها هستند که هر کدام از این روش‌ها قادرند پوست افراد را به سمت جوان‌تر شدن هدایت کنند. اما برای جوانسازی غیر از روش‌های ذکر شده روش دیگری وجود دارد که توسط دستگاه هیدرودرمی یا دستگاه دیزینک انجام می‌شود. این دستگاه با عملکردی که دارد قادر است غیر از پوست صورت، پوست دست را جوانسازی کند.

هیدرودرم ابریژن چه مزیتی برای پوست دارد؟

هیدرودرم آبریژن از قدرت طبیعی درمان آب و اکسیژن برای تراشیدن آسان پوست استفاده می‌کند. این روش برعکس روش میکرودرم ابریژن قادر است بدون نیاز به استفاده از کریستالها یا سایندههای سخت لایهبرداری کند که در نتیجه افراد می‌توانند با کمک این روش یک ظاهر شاداب‌تر و سالم‌تر را داشته باشند. هیدرودرم آبریژن (آبرسانی پوست) نتیجه مثبتی را برای پوست به همراه دارد. این روش مانند سایر روش‌های جوانسازی، نتایج خود را بعد از یک جلسه درمان نمایان می‌کند.

کاربردهای هیدرودرم آبریژن

باعث بهبود ظاهر خطوط ایجاد شده در پوست

از بین بردن چین و چروک‌های پوستی

بستن منافذ باز پوست

از بین بردن جوش‌های سرسیاه

بهبود پوست‌های چرب و مستعد جوش

درمان پوست‌هایی که دچار تغییر رنگ شده‌اند به‌خصوص لکه‌های قهوه‌ای رنگ

چرا جوانسازی پوست با لیزر RF را پیشنهاد می‌دهید؟

متخصصان کلینیک بزرگ سعادت آباد (زیرنظر مستقیم دکتر ضرغامی) جوانسازی پوست با لیزر RF را پیشنهاد می‌دهند چراکه این روش با عارضه خاصی همراه نیست و افراد می‌توانند در جلسات اول تغییرات پوستی خود را به خوبی مشاهده کنند. همچنین این روش جزء روش‌های ایمن و مناسب برای جوانسازی پوست است. همچنین، هزینه جوانسازی و زیباسازی پوست صورت با لیزر فراکشنال در مقایسه با بسیاری از راه‌های جوانسازی پوست بسیار کمتر است. به بیان دیگر می‌توان گفت مقرون به‌صرفه است.

لیزر RF چطور می‌تواند باعث جوانسازی شود؟

این لیزر با مکانیسمی که دارد لایه‌های خارجی آسیبدیده پوست را برمی‌دارد و لایه‌های زیرین پوست را تحریک می‌‌کند. این عمل باعث تولید کلاژن و سلول‌های پوستی جدید شده و درنهایت کاندیداها می‌توانند بعد از پایان جلسات پوستی صاف‌تر، جوان‌تر و سالم‌تر داشته باشند.

چرا لیزر فرکشنال؟!

متخصصان کلینیک بزرگ سعادت آباد (زیر نظر مستقیم دکتر ضرغامی) با مشاوره‌هایی که انجام می‌دهند تلاش بر این دارند بهترین روش‌های نوین را به مخاطبان معرفی کنند. متخصصان این کلینیک تمام تلاش خود را می‌کنند تا افراد بتوانند ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تری داشته باشند تا از اعتماد به نفس بیشتری برخوردار باشند. در کلینیک بزرگ سعادت آباد (زیرنظر مستقیم دکتر ضرغامی) روش‌های ثابت شده به بیماران پیشنهاد داده می‌شود تا با کمترین عارضه و هزینه مناسب به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنند. به‌عنوان مثال یکی از روش‌های پیشنهادی برای جوانسازی پوست برای افرادی که سن‌شان بالا 30 سال است لیزر فرکشنال است، چراکه این روش جزء روش‌های غیرتهاجمی است و بافت پوست را بهبود می‌بخشد، رنگدانه‌های سیاه را کم‌رنگ می‌کند، ظاهر جای زخم را کاهش می‌دهد و لکه‌ها را کمرنگ و محو می‌سازد.

آشنایی با انواع لیزرهای پوست:

لیزر CO2 :

این لیزر برای محدود کردن الیاف کلاژن که در لایه زیرین پوست قرار دارند از گرما استفاده می‌کند، برای همین می‌توان گفت جزء پرتوان‌ترین روش لیزر موجود برای جوانسازی پوست صورت است. بعد از انجام جلسات درمانی پوست سفت‌تر و صاف‌تر خواهد شد. این لیزر برای موارد زیر قابل استفاده است:

کاهش یا رفع چروک صورت

جای جوش و زخم‌ها

زگیل‌ها

ماه گرفتگی‌ها

درمان سرطان پوست در سطوح اولیه

درمان آفتاب سوختگی پوست

لایه‌برداری پوست توسط اشعه لیزر

همچنین جوانسازی واژن با دستگاه لیزر مونالیزا تاچ توسط دستگاه مخصوص لیزر CO2 انجام می‌شود.

لیزر فرکشنال

این لیزر جزء کم‌عارضه‌ترین لیزرها برای جوانسازی پوست است، چراکه بعد از کشیدن پوست صورت با این روش درمانی درواقع پوست دچار التهاب یا درد نمی‌شود و به دوره ریکاوری نیاز نیست. اما نکته مهم این است که این روش تنها در یک جلسه جوابگو نیست و برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید چند جلسه درمانی بنا به نظر پزشک انجام شود. پس افراد نباید انتظار داشته باشند که در یک جلسه به نتیجه نهایی دست پیدا کنند.

میکرونیدلینگ صورت

این روش یکی از روش‌های تحریک کلاژن‌سازی است. در فرآیند جوان شدن پوست صورت با میکرونیدلینگ، استفاده از سوزن‌های ریزی که در این وسیله استفاده شده است، زخم‌های بسیار کوچکی به صورت کنترل شده روی سطح پوست ایجاد می‌شود که باعث تحریک پوست و افزایش تولید کلاژن و الاستین در آن می‌شود. با این فرآیند پوست تحریک به کلاژن‌سازی می‌شود. در نتیجه چروک‌های پوست بهبود پیدا می‌کند و جای زخم از بین می‌رود. همچنین برای جذب بهتر کرم‌ها یا ژل‌های جوانسازی پوست می‌توان از این روش کمک گرفت چراکه با عملکردی که دارد در جذب سریع‌تر و موثرتر ژل‌ها، کرم‌ها و سرم‌ها به داخل بافت پوست تاثیر زیادی دارد.

چقدر زمان نیاز است؟

روش جوانسازی پوست با لیزر بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد، اما اگر افراد می‌خواهند زیباسازی پوست با لیزر را انجام دهند باید دو ساعت زمان بگذارند. به‌علاوه جوانسازی پوست صورت معمولا با بی‌حسی موضعی (تزریق بی‌حسی در محل درمان) صورت می‌گیرد. لیزرهای جوانسازی پوست لایه‌های خارجی پوست را با استفاده از یک پرتو نور لیزری بخار می‌کنند که در نتیجه پوست زیرین صاف‌تر و جوان‌تر می‌‌شود.

چه زمان بعد از درمان بهبود حاصل می‌شود؟

برای مشاهده جوانسازی پوست صورت با لیزر و لیزر پوست صورت نیاز به زمان است اما به‌طور کلی بهبود در روش‌های جوانسازی پوست صورت تهاجمی، به چند هفته زمان نیاز دارد. اما پس از انجام روش جوانسازی پوست با لیزر، زمان بهبود تقریبا دو هفته است. این روش جوانسازی پوست را می‌توان برای جوانسازی پوست دست و گردن نیز به‌کار برد.

به‌طور کلی از طریق روش‌های جوانسازی پوست می‌توان این مشکلات را درمان کرد:

رفع تاتو

رفع جای زخم‌های خفیف تا متوسط صورت که ناشی از جراحی یا آسیب‌دیدگی است

رفع جای زخم و آکنه

لکه‌های پوستی و ماه‌گرفتگی‌ها

درمان چین و چروک‌های پوستی

از بین بردن خال‌ها و رفع زگیل

آیا لیزر جوانسازی پوست با عارضه همراه هستند؟

عارضه‌ها کوتاه‌مدت هستند و کمتر از چند روز از بین خواهند رفت. این عوارض شامل موارد زیر هستند:

قرمزی پوست

ورم ناحیه درمان شده

التهاب

مرکز جراحی محدود سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388  مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری IT فعالیت خود را آغاز کرد.

شماره تماس کلینیک سعادت آباد:

۰۲۱۲۶۷۶۱۸۳۲

آدرس: تهران- سعادت آباد – میدان کاج – سرو شرقی – خیابان مجد – مرکز جراحی محدود سعادت آباد – طبقه دوم- بخش پوست، مو و لیزر

saadatabadbeautycenter

وب سایت: www.saadatabadclinic.com

36 مشاهده

جراحی بینی

آیا جراحی بینی به من پیشنهاد می شود؟

مرکز جراحی محدود سعادت آباد

با کمک جراحی زیبایی بینی که با نام رینوپلاستی شناخته می‌شود، می‌توان ظاهر و تناسب بینی را بهبود بخشید. متقابلا همراه با بهبود هارمونی صورت، اعتماد به نفس فرد افزایش پیدا می‌کند. همچنین در کنار جراحی زیبایی، در صورت نیاز می‌توان مشکل تنفسی را بهبود بخشید. این مداخله می‌تواند اندازه کلی بینی، نوک آن، قوس و سوراخ‌های بینی را تغییر دهد. جراحان در کلینیک زیبایی و پلاستیک سعادت‌آباد تکنیکهای جراحی زیبایی بینی تصحیح شده‌ای را ارائه می‌دهند که می‌تواند به شکل مثبتی  ویژگی‌های صورت شما را تغییر دهد.

کاندیدای مناسب، برای انجام جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)  چه ویژگی‌هایی دارد؟

اولین نکته‌ای که باید به آن اشاره شود این است که قبل از انجام جراحی نیاز به یک جلسه مشاوره با جراح است. همیشه قبل از جراحی باید این مشاوره صورت گیرد تا مشخص شود که در جراحی قرار است چه اصلاحاتی صورت گیرد و به‌طور کلی آیا فرد، کاندیدای مناسبی برای انجام این روش است؟!

بهترین کاندیداها برای جراحی بینی شامل:

افرادی که رشد چهره آنها کامل شده باشد. به‌همین دلیل توصیه می‌شود بعد از 18سالگی این عمل جراحی انجام شود.

افرادی که از سلامت جسمی و روانی برخوردارند.

افراد باید یک چشم‌انداز مثبت و اهداف مشخص، اما واقع‌گرایانه در ذهن خود برای بهبود ظاهرشان داشته باشند.

آمادگی‌های لازم قبل از جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)

تست‌های آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی

تهیه تصاویری از بینی برای ایجاد امکان تهیه تصاویر کامپیوتری برای به تصویر کشیدن نتایج پس از جراحی احتمالی

استفاده از داروهای خاص یا تطبیق داروهای کنونی شما

قطع استعمال دخانیات در زمان مناسب پیش از جراحی

قطع مصرف آسپیرین، داروهای ضدالتهابی و مکمل‌های گیاهی بهدلیل خطر افزایش خونریزی

در مورد انواع مختلف جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی)  توضیح می‌دهید؟

رینوپلاستی شامل دو روش یعنی «باز» و «بسته» است. اگرچه انواع دیگری از جراحی زیبایی بینی نیز وجود دارد اما در زیر به این دو مورد اشاره می‌شود چراکه جزء پرکاربردترین روش‌ها برای انجام رینوپلاستی هستند.

رینوپلاستی باز برای تغییر شکل کلی بینی استفاده می‌شود. برش‌ها در نوار عمودی پوست داده شده و سپس بافت نرم از روی ساختارهای زیرین بینی برداشته می‌‌شود تا جراح بتواند آناتومی بینی ببیند.

رینوپلاستی بسته برای تغییر شکل جزئی بینی استفاده می‌شود. برشها می‌تواند درون بینی ایجاد شوند. پوست بینی از استخوان و غضروف که چارچوب حمایتکننده آن هستند، جدا میشود. زمانی که بینی باز شد، استخوان و غضروف می‌تواند برداشته شود که در این صورت تغییر شکل انجام می‌شود و تقویت صورت می‌گیرد یا برای دستیابی به شکل جدید موردنظر، بازآرایی شود.

رینوپلاستی ثانویه که رینوپلاستی اصلاحی هم نامیده میشود، برای تصحیح مشکلاتی که تداوم یافته یا پس از یک جراحی بینی پیشین ایجاد شده به اجرا در می‌آید. اگرچه مشکلات ممکن است جزئی بوده و به سادگی قابل تصحیح باشند. با این حال در برخی موارد این امکان وجود دارد که مشکلات پیچیدهتر و رینوپلاستی ثانویه سخت‌تر باشد. رینوپلاستی ثانویه نیز می‌تواند به شیوه باز یا بسته به اجرا دربیاید.

رینوپلاستی با فیلر، این روش شامل استفاده از فیلرهای قابل تزریق برای «پر کردن» فروفتگی‌ها، نرم‌کردن زوایای تند یا تغییر زاویه نوک بینی برای ایجاد قرینگی به اجرا در می‌آید. برای مثال، به جای از میان بردن یک برآمدگی، جراح از یک فیلر قابل تزریق برای ایجاد بینی هم سطح‌تر استفاده می‌کند. این یک روش موثری است اما فیلرهای تزریقی نتایج ماندگار ارائه نمی‌کنند.

چه چیزهایی در بازیابی دخیل است؟

جراحی زیبایی بینی با بیهوشی عمومی در مرکز کلینیک جراحی سعادت‌آباد انجام می‌شود. اما بازیابی به نوع روش به اجرا درآمده بستگی خواهد داشت. اگر اندازه بینی کاهش یافته است، یک آتل استفاده خواهد شد یا بینی کمی به‌وسیله گاز آغشته به دارو بسته می‌شود. همچنین یک آتل خارجی نیز ممکن است بهعنوان حمایت اولیه حین بهبود بینی استفاده شود. بخیههای شما جذب‌شونده هستند و نیازی به کشیده شدن ندارند. اگر یک برش در طول نوار عمودی بافت جداکننده سوراخ‌های بینی (کلوملا) انجام شود، بخیههای پوستی استفاده شده و نیاز خواهد بود که طی 4 تا 7 روز بعد از عمل کشیده شوند.

چه زمانی تورم کاهش پیدا می‌کند؟

تورم و گرفتگی بینی برای چندین هفته پس از جراحی معمول است. بیشتر بیماران معمولا پس از چند روز فعالیتهای سبک خود را ازسر می‌گیرند، اما بهبود کامل بینی برای انجام فعالیت کامل جسمانی چندین هفته زمان خواهد برد.

آیا جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) عارضه دارد؟

تمام رویههای جراحی ممکن است با عوارض احتمالی همراه باشند. عوارض ممکن است ناشی از جراحی زیبایی بینی شامل:

تورم اطراف چشم‌ها

کبودی اطراف چشم‌ها

خونریزی

عفونت

مشکل در تنفس

مشکل در بویایی (معمولا به‌طور موقتی به علت تورم)


مرکز جراحی محدود سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388  مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری IT فعالیت خود را آغاز کرد.

شماره تماس کلینیک سعادت آباد:

۰۲۱۲۶۷۶۱۸۳۲

آدرس: تهران- سعادت آباد – میدان کاج – سرو شرقی – خیابان مجد – مرکز جراحی محدود سعادت آباد – طبقه دوم- بخش پوست، مو و لیزر

saadatabadbeautycenter

وب سایت: www.saadatabadclinic.com

37 مشاهده
سوالات بیشتر