سوالات بیشتر

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن چیست ؟

 راهکارهایی برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن وجود دارد ؛دکتر احمد باقری مقدم متخصص طب ورزشی اذعان داشتند به طور کلی برای کنترل و کاهش وزن، ورزش در کنار رژیم غذایی توصیه می‌شود. نکته مهم در برنامه کاهش وزن تداوم و یکنواخت بودن روند کاهش وزن است. عوارض و خطرهای کاهش وزن‌های پی در پی بیشتر از عوارض چاقی و اضافه وزن است. اگر شما تصمیم به کاهش وزن دارید باید برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت برای این کار داشته باشید، با کمک کارشناس تغذیه رژیم غذایی مناسب دریافت کنید و در کنار آن ورزش‌های چربی‌سوز انجام دهید.

دکتر احمد باقری مقدم برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن تاکید داشتند ، ورزش‌هایی با ماهیت هوازی مانند دویدن آرام،‌ پیاده‌روی تند، ‌طناب زدن، دوچرخه‌سواری و شنا به سوختن چربی از سطوح مختلف بدن کمک می‌کند. منظور ما از انجام ورزش‌های هوازی برای کمک به کاهش حجم چربی‌های بدن، با توجه به شرایط فرد کمی متفاوت است؛ یعنی اگر خانمی خانه‌دار است و بیشتر وقتش را در منزل می‌گذراند، می‌تواند از تردمیل و دوچرخه ثابت استفاده کند اما اگر امکان رفتن به فضاهای باز و پارک‌ها را دارد، راه رفتن و پیاده‌روی تند را پیشنهاد می‌کنیم. اگر کسی اهل استخر و شناست هم می‌تواند در کنار شنا،‌ کمی هم در آب راه برود تا کمک بیشتری به کم شدن حجم چربی‌های بدنش شود. طناب زدن و دوچرخه‌سواری هم از دیگر ورزش‌های هوازی هستند که نقش پررنگی در چربی‌سوزی دارند. ورزش خاصی وجود ندارد که باعث کاهش وزن موضعی شود. از بین رفتن چربی‌ها با ورزش به تجمع چربی در بدن بستگی دارد. با ورزش، چربی‌ها ابتدا از نواحی و مناطقی که بیشتر تجمع دارند (در خانم‌ها ران‌ها و در آقایان شکم) برداشته و به صورت انرژی مصرف می‌شوند.  می‌توانید با رژیم غذایی و ورزش هفته‌ای نیم تا یک کیلوگرم وزن کم کنید. برای کاهش وزن باید حوصله به خرج دهید و عجله نداشته باشید. اگر در حال حاضر ورزش نمی‌کنید ، بهتر است ورزش‌های هوازی را از نیم ساعت در روز شروع کنید و به‌تدریج به یک ساعت و حداقل 5روز در هفته برسانید و درکنار آن برای افزایش قوام عضلاتتان ورزش‌های قدرتی انجام دهید. مطمئن باشید چربی‌های موضعی با همین روش به‌تدریج از بین می‌روند.

دکتر احمد باقری مقدم توصیه داشتند ورزش‌هایی مانند درازونشست که با هدف کاهش حجم چربی‌های شکم و پهلوها توصیه و انجام می‌شوند، فقط می‌توانند باعث افزایش قوام و کوتاه شدن عضلات این قسمت‌های بدن شوند که به کم شدن میزان شلی و افتادگی عضلاتی مانند عضلات شکم و پهلوها منجر خواهد شد و در عمل، کاهش حجم چربی‌های موضعی را در پی نخواهد داشت. تداوم ورزش و رعایت نکته‌های تغذیه‌ای مانند پرهیز از زیاده‌روی در مصرف غذاهای چرب و سرخ‌کردنی نیز می‌تواند به مرور زمان باعث ایجاد تناسب اندام و از دست‌رفتن بافت چربی‌های اضافی بدن شود.

به گفته دکتر احمد باقری مقدم باید توجه داشته باشید وضعیت فیزیکی و جسمی افراد زمینه ارثی دارد و ممکن است تغییر خیلی شدیدی که انتظار دارند در اندامشان رخ دهد، به راحتی امکان‌پذیر نباشد. باید خودتان را با خودتان مقایسه کنید و با کاهش تدریجی وزن، متوجه بهبود وضعیتتان شوید.


الو دکتر : کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

5 نکته در مورد کاربرد لیزر

487713 مشاهده

عوارض قرص های چربی سوز ونوستات ارلیستات و زنیکال

مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال چه عوارضی دارد ؟

از عوارض مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال می توان به این نکات اشاره کرد ؛

دکتر سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و تناسب اندام اذعان داشتند ،«ونوستات» یا «زنیکال» نام‏های تجاری مختلف «اورلیستات» است که جزو داروهای مهارکننده جذب چربی محسوب و داخل و خارج از کشور تولید می‌شود. مصرف زنیکال به‌دلیل عدم جذب چربی‏ها باعث دفع مدفوع پرچرب می‏ شود و بوی بسیار زننده ‏ای ایجاد می‏کند.

دکتر مظهری اشاره داشتند سردرد و کاهش جذب ویتامین‏های محلول در چربی (ویتامین‏های E، D، A وK) نیز از دیگر عوارض شایع داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال است و به همین دلیل پزشک مصرف این دارو را برای مدت زمان مشخص توصیه و مصرف مکمل این ویتامین‏ها را هم در طول درمان با این دارو تجویز می‏ کند. دکتر مظهری در مورد عوارض داروهای چربی ساز توصیه داشتند در 3 هفته اول مصرف زنیکال، عوارضی مانند دفع مدفوع مکرر و چرب، اسهال، اضطراب، سرگیجه و ناراحتی‏های روده‏ ای بروز می‏ کند و در موارد نادری باعث خشکی پوست و اختلال در مفاصل می‏شود.

از آنجا که استفاده از این دارو، باعث کاهش قندخون می‏شود بنابراین باید تغییرهایی در مصرف انسولین و داروهای پایین ‏آورنده قندخون بیماران دیابتی ایجاد کرد و به همین دلیل مصرف این دارو در این بیماران توصیه نمی‏شود. به علاوه احتمال بروز سنگ‌ کلیه هم در افرادی که سابقه این مشکل را دارند با مصرف زنیکال افزایش پیدا می‌کند. به‌طور کلی مصرف این دارو های چربی سوز برای کودکان، زنان باردار یا شیرده، افراد مبتلا به دیابت، فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری‏های قلبی- عروقی و پرکاری تیرویید توصیه نمی‏شود.

دکتر مظهری در مورد عوارض قرص های چربی سوز تاکید داشتند اگر چه اورلیستات جذب چربی را مهار می‌کند اما همیشه موثر نیست و نمی‏توان بعد از مصرف هرغذای چربی با خیال راحت یک قرص ونوستات خورد. فراموش نکنید هر فردی کاندید مناسبی برای دارودرمانی نیست و اگر بسیاری از بیماران دچار اضافه وزن، حتی با گرفتن رژیم‌غذایی کم‌چرب یا آب پزکردن غذاها، وزنشان پایین نمی‌آید، مشکل چربی دریافتی نیست بلکه بی‌نظمی در مصرف وعده‌های غذایی و ریزه‌خواری است. ونوستات را بدون نسخه هم می‌توان از داروخانه خریداری کرد اما نباید این دارو خودسرانه مصرف شود و مصرف آن حتما باید تحت‏ نظر متخصص تغذیه و در کنار رژیم‌غذایی کم‌کالری باشد. فراموش نکنید اگر عادت غذایی افراد اصلاح شود، هیچ نیازی به مصرف داروهای لاغری نیست. حتی تولید‌کنندگان اورلیستات نیز ادعا نمی‌کنند که فقط با مصرف این دارو و بدون رژیم‌ و ورزش می‌توان وزن کم کرد. اگر پزشک مصرف دارو را لازم بداند، باید تحت‌نظر او و در یک دوره و در کنار مصرف مکمل‌ها باشد تا فرد دچار هیچ کمبودی نشود.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

با ورزش کردن چگونه به کاهش وزن کمک کنیم؟

409852 مشاهده

عوارض خودارضایی و استمناء

خودارضایی و استمناء چه عوارضی دارند ؟

یکی از عوارض روحی خودارضائی مکرر شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت در هنگام مقاربت طبیعی به درجاتی در رسیدن به اوج لذت جنسی هنگام مقاربت مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند جزء در یک وضعیت خاص که به آن به مرور زمان عادت پیدا کرده اند و این امر خصوصاً در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند. در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا تاری دید ، ضعف ،خستگی، بی حالی  و بی حوصلگی و پرخاشگری به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد این ضعف شدیدتر است.

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

سه نکته درباره‌ی خودارضایی مردان که نمی‌دانید

مضرات ۱۵ گانه خودارضایی را بشناسید

237420 مشاهده

علت درد پهلو سمت راست

سلام چند روزی است که در ناحیه پهلو سمت راست درد کمی دارم که خیلی وقتا هم کم یا متوقف میشه میخوام بدونم چیز جدی ایی هست یا خیر این درد از زمانی شروع شد که کار بدنی سنگینی در یک روز انجام دادم که البته نمیدونم مرتبط با این موضوع هست یا خیر

الو دکتر :کاربر گرامی ، پرسش شما پیش از این در سامانه الو دکتر پاسخ داده شده است . لطفا کلیک کنید :

علت درد پهلو

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

علت تجمع چربی های پهلو چیست ؟

223930 مشاهده

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال چه زمانی است؟

دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

مولتی‌‏ویتامین‏ها ترکیبی از ویتامین‏های محلول در آب و چربی هستند که گاهی مینرال (مواد معدنی) هم دارند. مصرف برخی مولتی‌‏ویتامین‏ها و مینرال‏ها با معده خالی بهتر است و برخی دیگر همراه با غذا زیرا اگر در مولتی‌‏ویتامین، ویتامین A و D وجود داشته باشد، جذب آن با ترشح شیره گوارش در صفرا بهتر انجام می‌‏شود اما اگر حاوی مینرالی مانند آهن باشند، برخی عوامل بر جذب آهن اثر می‏‌گذارد و تا حدودی میزان جذب آن را کاهش می‏‌دهد مثلا اگر مولتی‌‏ویتامین مینرالی که حاوی آهن است، همزمان با غذا مصرف شود، فیبر موجود در غذاهای فیبردار یا کلسیم موجود در شیر و ماست می‌‏تواند تا حدودی اثر مهاری بر جذب آن داشته باشد. جذب مولتی‌ویتامین‏هایی هم که حاوی زینک (روی) هستند، تحت‏‌تاثیر همین عوامل قرار می‏‌گیرد بنابراین به‏‌طور کلی بهتر است مصرف مولتی‌ویتامین یا مولتی‏‌ویتامین مینرال پس از صرف غذا باشد. البته مصرف آنها هیچ تداخلی با هم ندارد و پزشک با توجه به شرایط و وضعیت فرد نوع مولتی‌ویتامین (به شکل قرص یا شربت) را تجویز می‏کند.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

روزانه بدن چقدر مولتی ویتامین نیاز دارد؟

کدام جایگزین مولتی ویتامین است؟

206069 مشاهده
سوالات بیشتر

محل برش پروتز سینه

محل برش پروتز سینه ممکن است مشکلاتی را برای فرد به همراه داشته باشد؟

دکتر داوود عباسی آذر:

پروتز سینه از محل‌های مختلف مثلا از دور هاله سینه یا از زیر سینه یا  از بغل گذاشته می‌شود اما مرسوم‌ترین روش برای گذاشتن پروتز، برش چین زیر سینه است که یک برش 6‌-‌5 سانتی‌متری داده و پروتز گذاشته می‌شود. هرقدر سینه کوچک‌تر باشد سعی و تلاش جراح بر این است که پروتز زیر عضله قرار داده شود؛ چراکه وقتی پروتز زیر عضله گذاشته شود ظاهر طبیعی‌تری دارد. اما اگر سینه حجم داشته باشد و بخواهیم با پروتز کمی حجم سینه را بیشتر کنیم می‌توانیم زیر خود سینه پروتز جاگذاری شود. به‌طور کلی پروتز چه زیر عضله چه روی عضله باشد فرقی ندارد، بستگی به شرایط بیمار دارد. براساس حجم سینه و میزان افتادگی سینه بیمار تصمیم توسط جراح گرفته می‌شود.

آیا پروتز سینه با عارضه همراه است؟

ممکن است اگر این جراحی به درستی و توسط یک جراح متبحر انجام نشود با عوارضی احتمالی مثل تجمع خون یا آب رخ دهد که البته این مشکل قابل درمان و کنترل است.

در شیردهی مشکلی ایجاد نمی‌کند؟

معمولا پروتز هیچ تداخلی با بارداری و شیردهی ندارد.

نکته!

توصیه می‌کنیم فردی که سینه‌اش یا حتی شکمش را عمل می‌کند، بین 6 ماه گذشته و 6ماه آینده هیچ‌گونه تغییری در وزنش ایجاد نشود.

دکتر داوود عباسی آذر:

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیات علمی دانشگاه، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS)

شما می توانید جهت ارتباط با مطب دکتر عباسی آذر با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02188782128

آدرس:میدان ونک بلوار حقانی،قبل ازچهارراه جهان کودک،(تقاطع جردن و حقانی)، پلاک 61، واحد 10

وب سایت:  dr-abbasiazar.com


9 مشاهده

عوارض عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی با عوارض همراه است؟

دکتر داوود عباسی آذر:

آیا من عمل جراحی بینی انجام دهم تنفس من دچار مشکل خواهد شد؟

هیچ جراحی در هیچ کجای دنیا حق ندارد بینی را طوری عمل کند که تنفس بیمار را با اختلال و مشکل مواجه کند. چرا که یک جراح اول باید به عملکرد بینی توجه داشته باشد و سپس به اصلاح ظاهر آن.  با این حال تلاش جراح بر این است که علاوه بر تغییراتی که به بینی می دهد تنفس بیمار را نه تنها بدتر، بلکه بهتر کند. برای همین انتخاب جراح مناسب می تواند تاثیرگذار باشد.

آیا بعد از جراحی بینی، آبریزش از بینی امری طبیعی است ؟

اصلا چنین مشکلی امکان پذیر نیست چرا که جراح همان طور که برای شما توضیح داده ام روی غضروف و استخوان تغییرات را ایجاد می کند و با مخاط بینی اصلا کاری ندارد. اما افرادی که آلرژی فصلی دارند هم باید بدانند که جراحی بینی دپنه در تشدید و نه در کاهش این آلرژی دخیل است، چرا که هیچ تاثیری روی این موضوع نمی گذارد.

آیا ممکن است بویایی افراد بعد از جراحی بینی دچار مشکل شود؟

برای جراحی بینی، جراح استخوان را برای تغییر شکل می شکند اما با مرکز بویایی کاری ندارد.

آیا بینی گوشتی بعد از مدتی شکل ظاهری اش تغییر می کند؟

خیر. آنچه که از بینی کاسته یا به آن افزوده می‌شود، معمولا به همان صورت باقی می‌ماند، اما آنچه در مورد بینی گوشتی صدق می‌کند، تورم شدیدتر و طولانی‌تر است.

تورم طولانی‌مدت ممکن است منجر به ایجاد بافت فیبروز و در نتیجه در همان حالت پایدار شود.

بنابراین مراقبت‌های پس از عمل از جمله دو بالش گذاشتن زیر سر موقع خواب، ماساژ و چسب زدن باید با دقت بیشتر رعایت گردد و طولانی‌تر انجام شود و نیز ممکن است نیاز به تزریق آمپول‌های ضدالتهاب طولانی اثر وجود داشته باشد.

دکتر داوود عباسی آذر:

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیات علمی دانشگاه، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS)

شما می توانید جهت ارتباط با مطب دکتر عباسی آذر با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02188782128

آدرس: میدان ونک بلوار حقانی،قبل ازچهارراه جهان کودک،(تقاطع جردن و حقانی)، پلاک 61، واحد 10

وب سایت:  dr-abbasiazar.com


7 مشاهده

عمل جراحی افتادگی پلک

آیا عمل جراحی پلک تاثیرگذار است؟

دکتر داوود عباسی آذر:

مسئله ای که در مورد عمل جراحی پلک باید به آن اشاره کنم این است که در این جراحی اصلاحیه شلی پوست پلک است نه افتادگی پلک!  مردم می گویند که پلک ما افتاده است در حالی که وقتی پلک می افتد به آن پتوز می گویند. پتوز روی قرنیه را می پوشاند و دید شما را مختل می کند. در حالی که این طور نیست، وقتی می گوییم که کسی پلکش دچار افتادگی شده است و عمل جراحی زیبایی لازم دارد به این معنا است که پوست پلکش شل و رها شده است. همچنین چربی هایی که در کره و پشت چشم وجود دارند آهسته شروع می کنند به جلو آمدن که به مرور باعث پف بالای پلک می شوند. در جراحی پلک هم این چربی برداشته می شود و هم پوست اضافی اصلاح می شود.

عمل جراحی پلک فقط به معنای برداشتن پوست نیست و باید چربی های اضافه هم برداشته شوند و عضلات شل شده را هم برداریم. برای همین اگر فردی نیاز به انجام چنین خدماتی داشته باشد هزینه عمل کمی بیشتر خواهد شد چرا که فقط بحث برداشتن پوست اضافه نیست.

چرا بعضی اوقات حتی با جراحی پلک، افتادگی اصلاح نمی شود؟

 اگر فردی توأم با مشکل پلک، افتادگی ابرو داشته باشد و اگر جراح افتادگی ابرو را اصلاح نکند این مشکل باقی خواهد ماند. برای همین در صورت نیاز باید همراه با جراحی پلک افتادگی ابرو هم اصلاح و لیفت شود.

آیا با دستگاه های جوانسازی می توان افتادگی پلک را درمان کرد؟

زمانی می توانیم از این دستگاه ها استفاده کنیم که چین و چروک ها ریز باشند. ولی وقتی پوست پلک شل و افتاده شده است و چربی هایش بیرون زده است، نمی توان از این روش برای درمان و بهبود کمک گرفت.

دکتر داوود عباسی آذر:

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیات علمی دانشگاه، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS)

شما می توانید جهت ارتباط با مطب دکتر عباسی آذر با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02188782128

آدرس:میدان ونک بلوار حقانی،قبل ازچهارراه جهان کودک،(تقاطع جردن و حقانی)، پلاک 61، واحد 10

وب سایت:  dr-abbasiazar.com


9 مشاهده

استفاده از تامپون در جراحی بینی

استفاده از تامپون در جراحی بینی الزامی است؟

دکتر داوود عباسی آذر:

تامپون بینی به چه دلیل گذاشته می‌شود؟ تامپون بینی به این دلیل گذاشته نمی‌شود که بینی شکل مناسب‌تری به خود بگیرد یعنی تامپون در ظاهر بینی تاثیر چندانی ندارد. برای همین برخی جراحان بعد از جراحی از تامپون استفاده می‌کنند و برخی دیگر نه! البته برعکس تصور اکثر افراد گذاشتن تامپون برای راحتی بیمار بهتر است چراکه از خروج خونابه‌های داخل بینی در روزهای اول بعد از جراحی جلوگیری می‌کند.

در کدام نوع از جراحی بینی از تامپون استفاده می‌شود باز یا بسته؟!

فرقی نمی‌کند جراحی به‌صورت باز انجام شود یا بسته، اگر جراح صلاح بداند از تامپون استفاده می‌کند و اگر نه می‌تواند ‌استفاده نکند. با این حال استفاده از تامپون کمک می‌کند دو لبه زخم در داخل بینی راحت‌تر کنار هم قرار بگیرند.

نکته!

خیلی از افراد فکر می‌کنند عدم استفاده از تامپون بعد از جراحی بینی باعث می‌شود که فرد راحت‌تر تنفس داشته باشد در صورتی که این یک تفکر اشتباه است. چراکه وقتی بینی جراحی می‌شود چه از تامپون استفاده شود و چه نشود 2 تا 3 روز اول فرد نمی‌تواند به‌راحتی از طریق سوراخ‌های بینی نفس بکشد،  چراکه تورم بعد از عمل جلوی راه هوایی را می‌گیرد. برای همین برخی جراحان صلاح‌شان بر این است از تامپون استفاده کنند.

آیا کشیدن تامپون درد دارد؟

امروزه درآوردن تامپون بعد از جراحی درد ندارد چراکه فقط قسمت جلویی بینی مش یا همان تامپون گذاشته می‌شود.

دکتر داوود عباسی آذر:

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیات علمی دانشگاه، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS)

شما می توانید جهت ارتباط با مطب دکتر عباسی آذر با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02188782128

آدرس:میدان ونک بلوار حقانی،قبل ازچهارراه جهان کودک،(تقاطع جردن و حقانی)، پلاک 61، واحد 10

وب سایت:  dr-abbasiazar.com


8 مشاهده

جراحی زیبایی شکم

برای جراحی شکم های بزرگ چه روشی بین روش های امروزی بهتر است؟

دکتر داوود عباسی آذر:

از بین روش‌های امروزی نمی‌توان به صراحت گفت تنها یک روش برای جراحی شکم گزینه مناسبی است چراکه هر یک از روش‌ها دارای معایب و مزایای مختص به خود هستند که جراح باید بنا به شرایط جسمانی و نیاز فرد تعیین کند کدام روش می‌تواند گزینه بهتری باشد. بیمار تاحدودی در انتخاب نوع جراحی می‌تواند دخیل باشد اما تصمیم نهایی را بنا به تجربه و دید تخصص، جراح می‌گیرد.

جراحی شکم فقط جنبه زیبایی دارد یا درمانی هم می‌تواند داشته باشد؟

جراحی شکم، به‌ندرت می‌تواند نقش درمانی داشته باشد چرا‌که اکثرا زیبایی است، مگر شکم خیلی بزرگ باشد، حجم بزرگی از چربی در آن تجمع کرده باشد و روی کمر بیمار فشار بیاورد؛ آن زمان این جراحی می‌تواند جنبه درمانی هم داشته باشد یا فرد را با مشکل فتق مواجه کند.

چه افرادی کاندیدای مناسب برای جراحی زیبایی شکم نیستند؟

از نظر پزشکی محدودیت‌هایی وجود دارد؛ مثلا فردی که بیماری قلبی، مشکل تنفسی و مبتلا به بیماری مزمنی است، نمی‌تواند کاندیدای مناسبی برای این جراحی باشد. همچنین افرادی که دیابت کنترل نشده دارند هم کاندیدای مناسبی برای این جراحی نیستند.  

آیا بی‌ام‌آی در جراحی زیبایی شکم مهم است؟

بله افرادی که بی‌ام‌آی بالایی دارند و نوع چاقی‌شان، موضعی نیست، کاندیدای مناسبی برای جراحی شکم نیستند. افرادی کاندیدای مناسبی هستند که چاقی موضعی دارند؛ یعنی با کمک رژیم غذایی و انجام فعالیت‌های مناسب توانسته‌اند وزن خود را کاهش دهند اما برخی نواحی مثل شکم با کمک این روش‌ها می‌توان چربی‌های اضافی باقی‌مانده را از بین برد. با این حال بی‌ام‌آی بین 30 نهایت 35 باشد بیشتر از این میزان مجاز به انجام پیکرتراشی نیستند و باید از روش‌های جراحی لاغری مثل اسلیو معده یا بای‌پس کمک بگیرند.

آیا نتیجه جراحی شکم برگشت‌پذیر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگویم که اگر فرد زیاده‌روی کرده و غذاهای چرب مصرف کند احتمال بازگشت وجود دارد. پس افراد نباید بعد از جراحی فکر کنند در خوردن بیش از حد و مصرف غذاهای چرب مجاز هستند و دیگر آن شرایط قبلی باز نخواهد گشت! نه این‌طور نیست چراکه چربی‌ها قابل برگشت هستند.

آیا جای بخیه باقی می‌ماند؟

باید همه افرادی که قصد انجام این کار را دارند بدانند که جای بخیه ماندگار است. البته این میزان ماندگاری چقدر باشد تنها به جراح مربوط نیست و به بیمار هم بستگی دارد.

دکتر داوود عباسی آذر:

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، عضو هیات علمی دانشگاه، عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و عضو انجمن بین المللی جراحان پلاستیک آمریکا (ISAPS)

شما می توانید جهت ارتباط با مطب دکتر عباسی آذر با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02188782128

آدرس:میدان ونک بلوار حقانی،قبل ازچهارراه جهان کودک،(تقاطع جردن و حقانی)، پلاک 61، واحد 10

وب سایت:  dr-abbasiazar.com

7 مشاهده
سوالات بیشتر