بزرگی غیرطبیعی سینه را با این روش درمان کنید!

دکتر شاهین کریمیان (فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی): بزرگی غیرطبیعی سینه در خانم‌ها فقط یک مشکل زیبایی نیست. تعداد زیادی از مبتلایان به این ناهنجاری در طولانی‌مدت دچار درد‌های شانه و ستون فقرات گردنی و ضایعات پوستی در چین زیر سینه‌ها می‌شوند. با این حال کسب نتیجه ایده‌آل از نظر زیبایی و حفظ کارکرد شیردهی و حس نوک سینه بعد از عمل جراحی سینه ضروری است.

بزرگی غیرطبیعی سینه را با این روش درمان کنید!

دکتر شاهین کریمیان (فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی)

بزرگی غیرطبیعی سینه در خانم‌ها فقط یک مشکل زیبایی نیست. تعداد زیادی از مبتلایان به این ناهنجاری در طولانی‌مدت دچار درد‌های شانه و ستون فقرات گردنی و ضایعات پوستی در چین زیر سینه‌ها می‌شوند. با این حال کسب نتیجه ایده‌آل از نظر زیبایی و حفظ کارکرد شیردهی و حس نوک سینه بعد از عمل جراحی سینه ضروری است. ابتدایی‌ترین روش کوچک کردن سینه جدا کردن نوک سینه و هاله سینه به‌طور کامل، کوچک کردن سینه با برداشتن بخشی از آن و بازگرداندن مجموعه هاله و نوک سینه به صورت پیوند آزاد پوستی روی باقی‌مانده سینه است. این روش به‌دلیل داشتن عواقبی ازقبیل ناتوانی بیمار در شیردهی بعد از جراحی سینه، ازبین رفتن حس نوک سینه و احتمال دفع پیوند (جز در موارد نادر ازقبیل سینه‌های فوق‌العاده بزرگ) منسوخ شده است.

هر چند مدت‌ها مورد استفاده تکنیک کلاسیک که در اصطلاح علمی به آن ماموپلاستی (جراحی سینه) با پایه تحتانی و برش قرار گرفته و در خیلی از کشورها هنوز تکنیک استاندارد است به‌دلیل مشکلاتی که دارد به‌تدریج جای خود را به روش جدیدتری داده که در آن فقط با یک برش روی سینه مجموعه هاله و نوک سینه روی پایه فوقانی و داخلی جا به جا می‌شود. مقایسه عمل جراحی سینه در روش نوین و کلاسیک مشکلات زیر را دارد:

1- در روش جدید عمل جراحی سینه Tبرش طولانی‌تر معکوس در مقایسه با برش عمودی مخصوصا باتوجه به اینکه اکثرا قسمت افقی برش حذف می‌شود، غالبا به صورت برجسته جوش می‌خورد که علاوه بر نازیبایی سینه با خارش و درد همراه است.

2- از آنجا که در روش کلاسیک با پایه تحتانی، قسمت تحتانی سینه حفظ و بخش بالایی برداشته می‌شود، سینه برجستگی خود را از دست می‌دهد و قسمت خارجی سینه برجستگی خود را حفظ می‌کند که از نظر زیبایی مطلوب نیست. در روش نوین با پایه فوقانی و داخلی با حفظ بخش داخلی و فوقانی و تخلیه قسمت تحتانی و خارجی، برجستگی سینه حفظ می‌شود.

3- در روش کلاسیک به‌دلیل حفظ قسمت تحتانی (چون سینه‌ها سنگین می‌شود) در درازمدت سینه دچار افتادگی شده که این عارضه در روش نوین برطرف می‌شود.

4- حفظ بزرگی قسمت زیر بغل در روش کلاسیک سبب می‌شود که اندازه افقی سینه بزرگ‌تر از اندازه عمودی آن شود. تنها مشکل معکوس چین می‌خورد ولی در چین‌خوردگیTروش نوین جراحی سینه این است که برش عمودی به‌دلیل حذف قسمت افقی برش ظرف 3 تا 6 ماه کاملا برطرف می‌شود و تفهیم این حالت به بیماران قبل از عمل جراحی سینه ضروری است.

 ویژگی‌های روش مدرن در عمل جراحی سینه عبارتند از:

  1. کاهش طول برش در جراحی سینه
  2. حفظ برجستگی سینه بعد از جراحی سینه
  3. عدم بروز افتادگی سینه در درازمدت
  4. دوکی شکل شدن سینه بعد از عمل نوین جراحی سینه، درحالی‌که بعد از عمل با روش کلاسیک، سینه به شکل استوانه‌ای خوابیده در می‌آید.

دکتر شاهین کریمیان (فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی)

دکتر شاهین کریمیان، در سال ۱۳۷۱ موفق به اخذ دکترای پزشکی عمومی و سپس در سال ۱۳۷۲ در ازمون رزیدنتی رشته جراحی عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران فارغ التحصیل شد. در سال ۱۳۷۶ بورد جراحی عمومی را کسب کرد و سال ۱۳۷۹ در ازمون دستیاری جراحی پلاستیک و ترمیمی و زیبایی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد و از سال ۱۳۸۰-۱۳۷۹ به عنوان دستیارجراحی پلاستیک (بخش سوختگی بیمارستان سوانح و بخش فک و صورت بیمارستان امیر اعلم و بخش جراحی پوست بیمارستان رازی)، ۱۳۸۲-۱۳۸۰ دستیارجراحی پلاستیک بخش پلاستیک بیمارستان امام خمینی، ۱۳۸۵-۱۳۸۲ جراح پلاستیک بیمارستان ۵۰۱ ارتش فعالیت کرده است. وی از ۱۳۸۸-۱۳۸۵ عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش و از ۱۳۸۸ تا کنون در کلینیک خصوصی فعالیت دارد.

شما می توانید جهت ارتباط با دکتر شاهین کریمیان با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02188647430  

تلفن: 02188647431

موبایل: 09124966562


موبایل: 09123083979

آدرس: تهران- میدان ونک- ضلع شمال شرقی کوچه صانعی- ساختمان نشاط- پلاک19- طبقه 6- واحد 19

وب سایت: www.iran-plasticsurgery.netارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


2040 | 1394/03/22 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : جراحی زیبایی عمل جراحی سینه جراحی سینه پروتز سینه

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان