جراحی نوزادی با چهار دست و چهار پا+عکس

پزشکان توانستند اندام‌های اضافی کودکی را که با چهار دست و چهار پا به دنیا آمده بود، قطع کنند. این نوزاد ۱۳ روزه از شهر هویژو به یک دوقلوی بی‌سر که از کمر با او پیوند داشت، چسبیده بود.

جراحی نوزادی با چهار دست و چهار پا+عکس

پزشکان توانستند اندام‌های اضافی کودکی را که با چهار دست و چهار پا به دنیا آمده بود، قطع کنند.
نوزاد در حال حاضر حالش خوب است و به فاصله چهار روز از عمل جراحی در بیمارستان گوانگدون در جنوب چین بستری است. این نوزاد ۱۳ روزه از شهر هویژو به یک دوقلوی بی‌سر که از کمر با او پیوند داشت، چسبیده بود. حالا آن اندام اضافی جدا شده‌اند.
یو جیا کانگ، رییس بخش جراحی مرکز پزشکی کودکان و زنان گوانگژو گفت: «تصور می‌شد که آنها دوقلو هستند، اما یکی از آنها در حال رشد و دفرمه‌شدن است.» این دوقلوها پیش از عمل تنها سه کیلو وزن داشتند و بعد از جدایی جنین ناقص ۶۰۰ گرم از وزنش کم شد.
به نوشته گلوبال تایمز، این نوزاد پیش از عمل به ذات ‌الریه و بیماری قلبی مادرزادی مبتلا بود که در کودکان امری شایع است.
پدر او آقای چن گفت که پسرش را به بسیاری از بیمارستان‌های نزدیک خانه‌شان برده بود اما هیچ‌کدام نتوانسته بودند دلیل دفرمه‌شدن جنین را بفهمند. آقای چن گفت خودش را به دلیل عدم مراقبت کافی از همسر و فرزندش در دوران بارداری مقصر می‌داند.


او گفت: «من فقط حواسم به کارم بود، فقط به فکر پول درآوردن بودم و همسرم را برای چکاپ به بیمارستان نبردم.»
آگوست سال گذشته فاش شد که بچه‌ای هشت ماهه که یک سر اضافی داشت تحت عمل جراحی قرار گرفت.
دکترها در هند گفتند که سر دوم متعلق به یک «جنین دوقلو» بود که حدودا یک کیلو وزن داشت.آن بچه تونا جال نام داشت که از یک بیماری نادر به نام انسفالوسل رنج می‌برد. 
از هر ۴۰ تا ۴۵ هزار کودک، یکی به این بیماری مبتلا است.
(منبع: دیلی میل)

مطلب مرتبط:
دستی که یک ماه به پا وصل شد تا زنده بماند+ویدیو


ارسال به دوستان از طریق
امتياز 3 از 5 بر اساس نظر2 نفر
مطلب مفيد بود؟


جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان