ترفندهای باردارشدن

برخی اصول و موارد مهم برای بارورشدن و تجربه حاملگی سالم را در این بخش در اختیارتان قرار خواهیم داد با ما همراه باشید.

ترفندهای باردارشدن

 

سلامت روحی  مادر: باردارشدن را ساده نگیرید. این موضوع تنها بستگی به آزاد شدن تخمک و وارد شدن اسپرم به ان نداردعلاوه بر این روحیات مادر نیز بر افزایش کیفیت دوران بارداری تاثیرگذار هستندبهتر است بدانید داشتن فرزند لطفی از سوی پروردگار است و برای نگهداری از این امانت الهی باید بکوشید.

        

آمادگی جسمانی  پیش از باروری: آمادگی جسمانی مادر از اهمیت زیادی برای حاملگی برخوردار است یک مادر باردار دندان هایی سالم داشته باشد و نباید بیماری خاصی سلامتی آن ها را تهدید کند. و در صورت مبتلا بودن به بیماری خاص با پزشک خود قبل ازباردارشدن مشورت کنند.

        

 تغذیه برای باردارشدن: خورد و خوراک مادر باردار قبل از باردارشدن از اهمیت زیادی برخوردار است.دریافت مکمل های ویتامینه توسط پدر و مادر برای افزایش کیفیت بارداری بسیار مهم است.. آقایان با خورد و خوراک مناسب اسپرم قویتری نیز خواهند داشت و صاحب جنینی سالم نیز خواهند شد. خانم ها نیز با در پیش گرفتن رژیم غذایی پروتئینی می توانند باروری سالم تری را تجربه کنند. چون زنان باردار به ویتامین ها و پروتئین های بیشتری در این دوران نیاز پیدا میکنند به همین خاطر آمادگی قبل از بارداری با تغذیه سالم بسیار مهم است، بهتر است زوجین یک ماه قبل از اقدام به بارداری با تغذیه صحیح  آمادگی بدنی لازم را داشته باشند.

       

مکمل آهن وقرص اسید فولیک: بانوانی که قصد باروری دارند باید 3 ماه پیش از بارورشدن  به مصرف مکمل آهن و اسیدفولیک روی باورند تا در زمان بارداری دچار عارضه ای نشوند. در ضمن افر ادی که با کمبود آهن و اسیدفولیک مواجه نیستند ضرورتی برای دریافت این داروها قبل از بارداری وجود ندارد. با کمک طب سنتی و تغذیه صحیح و تغییر می  توانید آمادگی لازم برای یک بارداری سالم را به دست بیاورید.

 

تعیین وقت ویژه آمیزش و رابطه زناشویی برای باردارشدن: با کسب آمادگی روحی و جسمی  مناسب و پیروی از تغذیه سالم ، وقت برقراری رابطه جنسی برای باردارشدن رسیده است  با توجه به سیکل عادت ماهانه و رها شدن فولثیکول در بانوان وقت مناسب برای نزدیکی و برقراری رابطه زناشویی تعیین می شودپس از اتمام دوره عادت ماهیانه از سه تا ده روز می توانید برای بارورشدن اقدام کنید. در صورت مشاهده لکه بینی  تا زمان پاک شدن صبر نمایید.

نکته : سعی کنید به مدت  یک تا دو روز میان هر آمیزش جنسی فاصله بگذارید تا اسپرم بتواند ویژگی های لازم برای بارورشدن را کسب نماید  برخی معتقدند به فاصله یک روز در میان آمیزش جنسی برای باروری باید برقرار شود. 

آیا مصرف ایبوپروفن در دوران بارداری خطر دارد؟

هرگونه کپی برداری و استفاده از این مطلب با ذکر نام و منبع الو دکتر مجاز می باشدارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


147 | 1396/09/14 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : بارداری سالم بارداری

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان