7 افسانه درباره HPV (ویروس پاپیلوای انسانی)

ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) شایعترین عفونت جنسی در کشور است و حدود 79 میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار می دهد.

7 افسانه درباره HPV (ویروس پاپیلوای انسانی)
 چندین تصور غلط در مورد اینکه HPV چیست، چه کسی آن را دریافت می کند، و معنی تشخیص آن چیست، وجود دارد. در اینجا و دراین مقاله شایع ترین افسانه ها و حقایق مربوط به HPV آمده است.

افسانه شماره یک:فقط زنان به HPVمبتلا می شوند.

حقیقت: مردان نیز به HPV مبتلا می شوند.  در واقع، به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، اکثر مردان و زنان فعال در ارتباط جنسی، در معرض حداقل یک عفونت HPV در برخی مراحل از زندگی خود هستند. هر فردی که از نظر جنسی فعال باشد می تواند HPV را دریافت کند، حتی اگر شما تنها یک شریک جنسی داشته باشید.

افسانه شماره دو: تمام گونه های HPVباعث سرطان می شوند.

حقیقت: HPV می تواند سرطان های مقعد، گردن رحم، آلت تناسلی، واژینال و فرج را ایجاد کند. با این وجود، تمام گونه های HPV نمی توانند باعث سرطان شوند. گونه های خطرناک HPV یا گونه هایی که سبب ایجاد سرطان می شوند، مانند انواع 16 و 18، می توانند سرطان دهانه رحم ایجاد کنند. در واقع، این گونه ها در 70 درصد موارد سرطان دهانه رحم را تشکیل می دهند. آنها همچنین می توانند سایر انواع سرطان را ایجاد کنند. یک مطالعه در سال 2006 در مجله بین المللی سرطان نشان داد که عفونت های HPV با خطر بالا، حدود 5 درصد از سرطان ها را در سراسر جهان ایجاد می کند. با این حال، موسسه ملی سرطان گزارش می دهد که بیشترین عفونت های ناشی از ابتلا به HPV با ریسک بالا، در عرض 1 تا 2 سال از بین می رود و باعث سرطان نمی شود.

گونه های کم خطر HPV ، گونه هایی که باعث ایجاد سرطان نمی شوند، اما موجب ضایعات پوستی می شوند، می توانند باعث ایجاد زگیل های مقعد و یا اندام های تناسلی شوند. با این حال، با توجه به CDC، پس از آنکه فردی به HPV مبتلا شد، سالها طول خواهد کشید تا سرطان در آنها گسترده شود.

افسانه سوم: اگر ارتباط جنسی نداشته باشید، HPVرا دریافت نخواهید کرد.

حقیقت: HPV می تواند از طریق پوست به پوست، دهان، مقعد و یا واژن گسترش یابد. کاندوم می تواند خطر ابتلا به HPV را کاهش دهد، اما در صورت تماس با پوست به پوست، هنوز می توانید ویروس را از طریق ارتباط جنسی محافظت شده نیز دریافت کنید.

افسانه چهارم: مردان می توانند برای HPVغربالگری شوند.

حقیقت: HPV را می توان در زنان با استفاده از یک آزمایش پاپ، که پاپ اسمیر نیز نامیده می شود، تشخیص داد. با این حال، هیچ تست تأیید شده توسط FDA برای غربالگری HPV در مردان وجود ندارد.

افسانه پنجم: گزینه های درمان انتخابی برای HPVوجود دارد.

حقیقت: اگر چه متخصصان مراقبت های بهداشتی می توانند ضایعات پیش سرطانی و زگیل های تناسلی که توسط عفونت های HPV ایجاد می شوند، را درمان کنند، اما هیچ درمانی برای ویروس به تنهایی وجود ندارد.

افسانه ششم: افراد مبتلا به HPVهمیشه علائمی دارند.

حقیقت: اکثر افراد مبتلا به HPV علائمی از آن را ندارند. اگر چه بسیاری از مشکلات بالقوه بهداشتی مرتبط با HPV مانند زگیل تناسلی و برخی انواع سرطان از جمله سرطان دهانه رحم وجود دارد، اما اکثر مردم مشکلات بهداشتی وسیعی را از عفونت HPV ندارند. CDC گزارش می دهد که در 90 درصد موارد HPV، سیستم ایمنی بدن یک فرد در طی دو سال از عفونت جلوگیری و با آن مبارزه می کند.

افسانه هفتم: من واکسن HPVرا دریافت کردم، بنابراین لازم نیست آزمایشات پاپ دریافت کنم.

حقیقت: حتی اگر شما واکسن HPV را دریافت کرده باشید، هنوز نیاز به پاپ اسمیر منظم برای غربالگری سرطان دهانه رحم دارید. دو واکسن HPV، یعنی واکسن های Gardasil و Cervarix، در برابر تنها دو گونه خطرناک HPV (انواع 16 و 18) که باعث سرطان می شوند، محافظت می کند. واکسن یک اقدام پیشگیرانه است و به افرادی که در حال حاضر مبتلا به ویروس هستند، کمک نمی کند، به همین دلیل به افرادی که در سن 20 یا بیشتر قرار دارند، انجام آن توصیه می شود. با این که هر دو واکسن برای زنان در دسترس می باشد، اما تنها واکسن Gardasil برای مردان در دسترس است.


 برگردان: سیما آزادفلاح

HPV یا پاپیلومای انسانی با بدن ما چه می کند؟

هرگونه کپی برداری و استفاده از این مطلب با ذکر نام و منبع الو دکتر مجاز می باشدارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


244 | 1396/09/14 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : پاپیلومای انسانی HPV واکسن HPV

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان