تاخیر در درمان غلظت خون و این خطر جبران ناپذیر!

بررسی‌ها نشان می‌دهد تاخیر انداختن در شروع درمان غلظت خون می‌تواند خطر ابتلا به زوال عقلی را در افراد افزایش دهد.

تاخیر در درمان غلظت خون و این خطر جبران ناپذیر!

"فیبریلاسیون دهلیزی" شایع‌ترین نوع آریتمی قلبی است که در صورت ابتلا اغلب مصرف رقیق‌کننده‌های خون برای این بیماران توصیه می‌شود.

آزمایشات جدید حاکی از آن است که نرخ ابتلا به زوال عقلی در بیماران مبتلا به فیبریلاسیون دهلیزی که روند درمان غلظت خون در آنان به تاخیر افتد، افزایش می‌یابد.

فیبریلاسیون دهلیزی شایع‌ترین شکل ضربان قلب نامرتب است و گاهی اوقات موجب بروز بیماری‌های جدی قلبی از قبیل لخته شدن خون، سکته مغزی و حتی نارسایی قلبی می‌شود.

همچنین اگر این عارضه تحت درمان قرار نگیرد احتمال فوت بیمار بر اثر بیماری‌های قلبی را دو برابر کرده و خطر سکته مغزی را پنج برابر افزایش می‌دهد.

در این بررسی اطلاعات بیش از ۷۶ هزار نفر که به فیبریلاسیون دهلیزی مبتلا بوده و سابقه زوال عقلی نداشتند و از داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند، مورد ارزیابی قرار گرفت.

شرکت کنندگان در این مطالعه در دو گروه تقسیم بندی شدند: گروهی از این بیماران بلافاصله پس از تشخیص ابتلا به فیبریلاسیون دهلیزی تحت درمان قرار گرفته و گروهی دیگر یک سال بعد از تشخیص اولیه تحت درمان قرار گرفتند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، پزشکان دریافتند تاخیر در شروع درمانِ غلظت خون (حتی تاخیر ۳۰ روزه)، خطر ابتلا به زوال عقلی را در این بیماران افزایش می‌دهد.


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


328 | 1396/02/24 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : زوال عقل معنایی آلزایمر فیبریلاسیون دهلیزی قلب

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان