اگر چغاله بادام و گوجه سبز خور هستید، این خبر مخصوص شماست!

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: فروش مواد غذایی و میوه ها توسط دستفروشان، ممنوع است و عامل بیماری های میکروبی و انگلی است.

اگر چغاله بادام و گوجه سبز خور هستید، این خبر مخصوص شماست!

محمد حسین عزیزی گفت: طبق مصوبه شورای شهر تهران، دستفروشی در سطح شهر ممنوع بوده و برخورد با آنها از ظایف شهرداری محسوب می‌شود. بر این اساس جمع آوری دستفروشان مواد غذایی غیربهداشتی، با مشارکت وزارت بهداشت و شهرداری تهران امکان پذیربوده و سلامت جامعه را در چارچوب نظارتی پیوسته، تأمین می‌کند. 

وی افزود: دست فروشی از جمله مشاغل کاذبی است که به علت کسب سود بالا و کمبود اشتغال، مورد توجه بسیاری از افراد بیکار قرار گرفته و از فروش خوراکی های غیر بهداشتی عقب نمانده است.

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران خاطر نشان کرد: با شروع فصل جدید ، بازار فروش میوه های نوبرانه ای چون چاقاله بادام، گوجه سبز و گردو تازه ، گرم شده و با حفظ ظاهر، مشتریان زیادی را به خود جلب می‌کند.

وی عنوان کرد: میوه ها و خوراکی هایی که توسط دستفروشان به فروش می رسد، غیر بهداشتی است و به علت شستشو در آب های آلوده، انواع بیماری های انگلی، مسمومیت و غیره را به بدن انتقال می‌دهد. این در حالی است که با آغاز فصل گرما، فروش انواع آب میوه ها و شربت ها بر چرخ های دستی ها رایج و در لیوان های غیر بهداشتی سرو می شود.

رئیس انجمن صنایع غذایی ایران خاطر نشان کرد: توصیه می شود مردم از خرید میوه هایی چون چاقاله بادام و گوجه سبز و غیره در گوشه و کنار خیابان ها، جدا خودداری کنند چرا که علاوه بر استفاده از آب و نمک غیربهداشتی ، آلودگی هوا بر آنها تأثیر گذاشته و منجر به بروز بیماری های متعددی در بدن می شود.

عزیزی اذعان داشت: وظیفه نظارت بر بهداشت مواد غذایی دستفروشان ، بر عهده وزارت بهداشت است که باید با مشارکت شهرداری تهران انجام شود، این در حالی است که بر طبق برنامه ریزی های انجام شده شهرداری تهران وظیفه دارد با ایجاد مکان هایی خاص، اقدام به پوشش و نظارت دستفروشان کرده تا از فروش هر گونه کالای مصرفی جلوگیری کند.

وی در ادامه گفت: اکیدا به مردم توصیه می شود از خرید هر گونه موادغذایی از دستفروشان خودداری کرده و قبلی از مصرف میوه های فصلی، آنها را ضد عفونی کنید.


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


8572 | 1396/02/12 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : خواص گوجه سبز چغاله سبز گوجه سبز انگل میوه

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان