3 حرکت ساده برای آب کردن شکم

حتی اگر اضافه وزن نداشته باشید و معضل چاقی سلامت‌تان را تهدید نکند، به‌خاطر کم‌تحرکی ممکن است دچار چاقی موضعی شوید. چاق شدن شکم و پهلو، نه‌تنها انتخاب لباس مناسب را برایتان سخت می‌کند، بلکه سلامت‌تان را هم تهدید می‌کند. اگر کار و سبک زندگی‌تان شما را به این مشکل دچار کرده، این تمرین‌های ساده را در خانه انجام دهید.

3 حرکت ساده برای آب کردن شکم
 

 نیازی به صرف وقت زیاد ندارید اما می‌توانید با کمک این حرکات، چربی‌های دور شکم و پهلوهایتان را آب کنید.  

حرکت شماره یک
روی زمین دراز بکشید، یک زانویتان را بالا آورده و پا را خم کنید و پای دیگر را در امتداد بدن‌تان روی زمین قرار دهید. دست‌هایتان را از دو طرف به شکلی خم کنید که آرنج‌هایتان با سینه شما در یک خط قرار بگیرد و کف دست‌هایتان زیر پهلوهای شما پنهان شود. حالا سر و گردن‌تان را به‌آرامی از روی زمین بلند کنید اما نه آن‌قدر که گردن‌تان خم شود و چانه شما به گردن‌تان نزدیک شود. در واقع وقت بلند کردن سر و گردن از زمین، صورت و چانه شما همچنان باید به‌سمت سقف قرار بگیرد.

 حرکت شماره دو
برای انجام دادن این حرکت نیازی به بلند کردن سر و گردن‌تان ندارید. مثل حرکت قبل، به پشت روی زمین دراز بکشید. اما این‌بار هر دو زانویتان را خم کنید و کف پاها را روی زمین قرار دهید. حالا پای سمت راست‌تان را در همان حالت خمیده بلند کنید و سعی کنید ران‌تان به شکم‌تان نزدیک شود. در این حالت کمی فشار را در قسمت پایین شکم‌تان احساس می‌کنید. بعد از چند ثانیه پایتان را به حالت قبل برگردانید و وقتی که کمی استراحت کردید، حرکت را با پای چپ انجام دهید.

 حرکت شماره سه
مثل حرکت قبل روی زمین دراز بکشید و در حالتی که زانوهایتان خم شده، کف پاها را روی زمین قرار دهید. دست‌هایتان را صاف کنید و با فاصله‌ای که در آن احساس راحتی کنید، دو طرف‌تان قرار دهید. درحالی‌که کف دست‌هایتان را به زمین فشار می‌دهید، سعی کنید کمر و باسن‌تان را از روی زمین بلند کنید. در این حالت از سینه تا زانویتان شبیه یک خط شیب‌دار از زمین بلند می‌شود و بدن‌تان در حالتی شبیه به یک مثلث قرار می‌گیرد.

بهترین صبحانه که به آسانی چربی شکم را آب می کند

منبع: شنبه  مگ


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


7476 | 1396/02/03 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : آب کردن چربی شکم ورزش ۵ دقیقه ای ورزش

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان