تنها راه تشخیص HIV آزمایش خون است

اگرچه «ایدز» آوازه‌ای دهشتناک دارد و یکی از مهلک‌ ترین بیماری‌های عصر حاضر به حساب می‌آید، اما غالباً فراموش می‌کنیم که با تشخیص و درمان بموقع، می‌توان شرایط یک زندگی با کیفیت و با طول عمری طولانی را برای بیمار مبتلا به ایدز فراهم کرد. متخصصان معتقدند مطمئن‌ترین راه اطلاع از ابتلا به ویروس HIV انجام آزمایش خون است و نمی‌توان از روی علائم ظاهری در مورد سلامت فرد قضاوت کرد.

تنها راه تشخیص HIV آزمایش خون است

 بسیاری به دلیل ترس از انگ زدن دیگران از انجام آن طفره می‌روند. این درحالی است که علاوه بر افرادی که رفتار پرخطر جنسی دارند، معتادان و حتی همسران آنها نیز ممکن است به این ویروس آلوده شده باشند.

رئیس انجمن دکترای علوم آزمایشگاهی، با تأکید برمحرمانه بودن اطلاعات افرادی که برای انجام تست تشخیص HIV به آزمایشگاه‌ها مراجعه می‌کنند، می‌گوید: براساس بخشنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همه آزمایشگاه‌ها و مراکز بهداشت دولتی و خصوصی، این تست‌ها را براساس استانداردهای تأیید شده جهانی انجام می‌دهند و پاسخ تست را فقط به خود فرد یا فردی که او معرفی کرده است، ارائه می‌دهند.

دکتر سید مهدی بوترابی در ادامه خاطرنشان می‌کند: فردی که برای انجام این تست‌ها به آزمایشگاه مراجعه می‌کند بهتر است نسخه پزشک همراه داشته باشند اما آن دسته از افرادی هم که به هر دلیلی از رفتن به نزد پزشک بیم دارند، می‌توانند بدون نسخه به مسئول فنی آزمایشگاه مراجعه کنند. مسئول فنی این نسخه را می‌نویسد و او را برای انجام تست راهنمایی می‌کند

محل HIV در مغز با اسکن MRI قابل تشخیص است


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


375 | 1396/01/31 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : تشخیص ایدز ایدز

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان