درمان ساده لوزه سوم با طب سنتی

یک متخصص طب سنتی قرقره دهان به وسیله بابونه شیرازی را یکی از روش‌های موثر در رفع التهابات و تورم لوزه سوم دانست.

درمان ساده لوزه سوم با طب سنتی

محمدباقر مینایی متخصص طب سنتی؛ در خصوص ناحیه خلف دهان  اظهار داشت: در ناحیه خلف دهان لوزه کامی، سوم، حلق و حنجره قرار گرفته‌اند. افرادی که دچار التهابات در ناحیه خلف دهانی شده‌اند باید با استفاده از موادی که خاصیت ترمیم و ضدعفونی‌کنندگی دارند دهان خود را قرقره کنند.

وی بیان کرد: محلول‌های بابونه شیرازی یکی از ترکیبات موثر در رفع التهابات و بهبودی عفونت‌های پیوژن (چرک‌زا) لوزه سوم محسوب می‌شود. برای این منظور افراد باید بابونه شیرازی را در آب بجوشانند و پس از ولرم شدن جوشانده آن، دهان خود را روزانه ۲ تا سه بار با استفاده از این محلول شستشو دهند.

این متخصص طب سنتی با بیان اینکه محلول‌های بابونه شیرازی علاوه بر درمان در پیشگیری از میکروب‌های حاصل از عفونت‌های پیوژن نیز اثرگذار هستند، عنوان کرد: محلول‌های نمکی نیز با تغییر دادن pH ناحیه خلفی دهان از رشد میکروب‌های چرک‌زا در این قسمت جلوگیری می‌کنند.

مینایی افزود: افرادی که مبتلا به التهابات در ناحیه خلف دهانی هستند باید آب ولرم را وارد بینی خود کرده و سپس آن را تخلیه کنند. قرقره ناحیه خلف دهانی به وسیله دمکرده برگ یا بذر مورد نقش موثری را در بهبودی تورم لوزه سوم ایفا می‌کند. همچنین بذر مورد سبب تسکین دردِ التهابات قسمت خلف دهانی نیز می‌شود.

وی یادآور شد: التهابات و تورم لوزه سوم می‌تواند در برخی موارد توام با درد یا تب باشد. همچنین گاهی این تورم به حدی است که عمل بلع به سختی صورت می‌گیرد. اگر افراد به خاطر عفونت بیش از اندازه مبتلا به تب شده باشند برای رفع این مشکل اشخاص باید یک قاشق چایخوری روغن بنفشه را در نصف لیوان آب ولرم حل کنند و سپس دهان خود را به وسیله این محلول قرقره کنند.

مینایی یادآور شد: شستشوی دهان با روغن بنفشه علاوه بر کاهش تب و التهاب از بروز سرفه نیز جلوگیری می‌کند. همچنین ماساژ موضعی بدن با روغن بنفشه نیز تاثیر بسزایی در رفع تب دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چه وقت لوزه کودکان به جراحی نیاز دارد؟

دمنوش‌ های جادویی را بیشتر بشناسید

 


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


375 | 1396/01/30 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : لوزه سوم بابونه شیرازی لوزه

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان