مهاراسیب های اجتماعی با استه از روان شناسان

رئیس دفتر مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: آسیب های اجتماعی موضوع مهم جهان و جامعه امروز ایران است و بکارگیری روانشناسان یک ضرورت انکارناپذیر در مهار و پیشگیری از این آسیب ها خواهد بود.

مهاراسیب های اجتماعی با استه از روان شناسان
به گزارش از ، مهدی میرمحمد صادقی روز سه شنبه درنشست خبری در سازمان بهزیستی کشور افزود: خدمات روانشناسان به عنوان قشر متخصص می تواند از آسیب های اجتماعی پیشگیری کند و برای سلامت روان جامعه ایرانی باید به این قشر توجه جدی کنیم.
وی تاکیدکرد: توجه به روانشناسان یکی از اولویت های مهم سیاسی،‌ علمی و اجتماعی کشور به شمار می رود.

**اهمیت روانشناسی سیاسی در بحران های اجتماعی
رئیس دفترمشاوره وامور روانشناختی سازمان بهزیستی کشورگفت: روانشناسی سیاسی یکی از حوزه هایی است که می تواند دربحران های اجتماعی و سیاسی مورد استفاده قرار گیرد.
صادقی افزود: روانشناسان در حوزه روانشناسی سیاسی می توانند به سیاستمداران آموزش دهند که دربحران های اجتماعی و سیاسی، چطور با مردم رفتار کنند و آسیبی از سوی رسانه ها به مردم وارد نشود.

**برگزاری نخستین جشنواره روانشناسی و مشاوره
وی در ادامه از برگزاری نخستین جشنواره روانشناسی و مشاوره همزمان با دهمین بزرگداشت روز جهانی روانشناسی در سازمان ملل متحد در روز پنجشنبه 31 فروردین ماه جاری خبر داد و گفت: این جشنواره با همکاری سازمان بهزیستی و دانشگاه شهید بهشتی و 11 انجمن فعال در حوزه روانشناسی برگزار می شود.
صادقی با اشاره به 31 فروردین ماه برابر با 20 آوریل اظهارکرد: شعار روز جهانی روانشناسی با عنوان « ارتقای بهزیستی در قرن 21 و مشارکت روانشناسان و مشاوران برای چالش ها و آسیب های اجتماعی، اقتصادی و محیطی» تعیین شده که جشنواره نیز با این محوریت، برگزار می شود.
وی، توجه به مشارکت دادن جامعه روانشناسان و ایجاد فرصت های معرفی روانشناسان اثرگذار را از اهداف نخستین جشنواره روانشناسی و مشاوره برشمرد و گفت: این جشنواره فرصتی است تا توجه سیاست گذاران و دولتمردان به اهمیت جامعه روانشناسان، جلب شود.

منبع:ایرنا
مشاوره و روانشناسی گروه همراه -پروفایل پزشک،پرسش و پاسخ پزشکی ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


157 | 1396/01/29 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : اجتماعی روانشناسی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان