کاهش سطح کلسترول خوب با الودگی هوا

محققان معتقدند قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا سطح "کلسترول خوب" بدن را کاهش می‌دهد.

کاهش سطح کلسترول خوب با الودگی هوا

محققان آمریکایی اظهار داشتند: در حالی که بررسی‌های گذشته تایید می‌کند که بین قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و خطر فزآینده بیماری‌های قلبی – عروقی ارتباط وجود دارد نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که تاثیر آلودگی‌ هوا بر سطح "کلسترول خوب" می‌تواند دلیل این اثرگذاری باشد.

نتایج این تحقیق حاکیست افراد ساکن در مناطقی با میزان آلودگی هوای بالا ممکن است از سطح کمتری از کلسترول خوب برخوردار باشند. این نوع از کلسترول کمک می‌کند تا کلسترول بد از رگ‌ها خارج شود و انباشت کلسترول بد موجب سفت و تنگ شدن رگ‌ها شده در نتیجه خطر سکته قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد.

"گریفیت بل" از متخصصان دانشکده سلامت عمومی واشنگتن در آمریکا و محقق ارشد این مطالعه گفت: در این بررسی که روی ۶۶۵۴ فرد میانسال انجام گرفت مشخص شد قرار گرفتن در معرض سطح فزآینده‌ای از ذرات معلق برای مدت سه ماه می‌تواند میزان کلسترول خوب را کاهش دهد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، در حالی که لازم است تحقیقات بیشتری برای فهم بهتر چگونگی تاثیر آلودگی هوا بر سلامت قلب انجام شود، محققان معتقدند یافته‌های به دست آمده در این بررسی می‌تواند درک صحیحی را از این تاثیرگذاری ارائه دهد.

منبع:ایسنا

کلسترول خوب آیا همیشه خوب است؟


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


220 | 1396/01/27 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : بیماری قلبی کلسترول خوب آلودگی هوا

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان