آیا حجامت جای واکسن را می گیرد؟

چند روزی است تصویر یک کودک ۴ ماهه بشدت در فضای مجازی بویژه در چند رسانه ضد انقلاب درحال انتشار است که پدر این کودک چهارماهه با درج این عکس در توئیتر خود اعلام کرده است که کودکش را بجای واکسن زدن حجامت نقره کرده است.آنچه در فضای مجازی توجه هزاران بازدید کننده را درپی داشته این است که پدر با درج حدیث باموضوع حجامت در این پست مجازی خود اعلام کرده است که واکسیناسیون دسیسه یهود برای کنترل جمعیت و ضررهای متعدد است.

آیا حجامت جای واکسن را می گیرد؟

با اینکه متخصصین طب سنتی بسیاری اذعان دارند هیچگاه اقدامات طب سنتی جایگزین واکسیناسیون نمیشود اما متاسفانه سیاست غیر علمی و مبهم ضد واکسیناسیون چند سالی است در فضای مجازی بصورت آرام و نرم گسترش یافته و گویا قرار است تلاشهای صدساله جامعه علوم بهداشت برای کنترل بیماریهای عفونی را زیر سوال ببرد.

هرچند مراجع وزارت بهداشت و غذا و دارو در صورت مشاهده این موارد برخورد میکنند اما مساله اینجاست که متخصصین واقعی طب سنتی چرا موضع روشنتر و بیشتری در قبال این تبلیغات نمیگیرند؟

آیا کم کاری رسانه‌ها و مسئولین در راستای بازتاب تلاشهای بهداشتی و پیشگیری بخش بهداشت بویژه تاثیر واکسیناسیون و مراقبتهای بهداشتی قابل چشم پوشی است؟

کنترل بیماری های عفونی بوسیله واکسیناسیون توسط تلاشگران عرصه بهداشت در سایه سیاست های شایسته وزارت بهداشت، اقدامی است که کشور را از بحران های سلامت نجات داده است. کاش برخی با نگاه علمی رفتار کنند که دوباره ایران به وضعیت کشورهای بحران زده بدلیل بیماری های عفونی تبدیل نشود و رسانه‌ها نیز در کنار هزاران خبر منتشره شان در حوزه درمان، خدمات بخش بهداشت را پوشش میدادند که مردم واقعیات علمی این بخش را ببینند.


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


391 | 1396/02/01 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : واکسن حجامت طب سنتی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان