قانون «5 ثانیه» توسط دانشمندان تائید شد!

روزنامه انگلیسی "ایندیپندنت" گزارش داد "آنتونی هیلتون" استاد دانشگاه استون در بیرمنگام انگلیس، اعتبار قانون موسوم به "پنج ثانیه" را تایید کرده است

قانون «5 ثانیه» توسط دانشمندان تائید شد!

بر اساس این قانون، مواد غذایی را که بر روی زمین می افتد به این شرط می توان خورد که بیش از پنج ثانیه از افتادنش نگذشته باشد؛ چرا پس از این زمان کوتاه میکروب ها به مواد غذایی منتقل می شود و هضم آن معده را با مشکل مواجه می کند.
به گفته هیلتون، در صورت مشخص بودن آثار آلودگی در وعده غذایی نباید آن را خورد، اما اگر این آثار در موادغذایی قابل مشاهده نبود از دیدگاه علمی احتمال انتقال میکروب ها در عرض چند ثانیه کاهش می یابد.
با این حال، هیلتون با اشاره به خطرات خوردن موادغذایی پس از افتادن بر روی زمین، خاطرنشان کرد: "این بدان معنا نیست که باکتری ها از زمین نمی توانند به مواد غذایی منتقل شوند".
در نظرسنجی که این دانشمند انگلیسی از حدود دو هزار نفر بعمل آورد، 79 درصد از آنها گفتند که در طول عمرشان حداقل یک بار موادغذایی که بر زمین افتاده بود را خورده اند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

آیا شما هم از قانون 5 ثانیه پیروی می کنید؟


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


3780 | 1395/12/27 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : قانون ۵ ثانیه

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان