تقویت قلب, مغز و کبد با این عرق خوشمزه

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: گلاب و گل سرخ مقوی اعضای رئیسه بدن مانند قلب, مغز و کبد است.

تقویت قلب, مغز و کبد با این عرق خوشمزه

سید مهدی میرغضنفری درباره گل سرخ اظهار کرد: بهتر است که افراد برای تمدد اعصاب، آرامش‌بخشی، خواب‌آوری و بهبود روحیه گاهی عصاره گل سرخ را در بینی بچکانند که بسیار خوب است همچنین گلاب بسیار مفرح و شادی‌آور است.

وی افزود: بوئیدن گل سرخ و گلاب برای بهبود سردردهای ناشی از گرمی بسیار خوب است و اینکه در مراسم عزا از گلاب استفاده می‌شود به دلیل این است که افراد عزادار دچار استرس و غم یا کم خوابی هستند لذا مغز آنها رو به حرارت و خشکی است که گلاب آن را تسکین می‌دهد و تحمل صبر بر مصیبت را بیشتر می‌کند و مفرح (شادی بخش) نیز است.

رفع بوی بدن با عصاره گل سرخ

این پژوهشگر طب سنتی اضافه کرد: عصاره گل سرخ را می‌توان به لثه‌ها مالید چون برای تقویت لثه بسیار مفید است همچنین روغن گل سرخ را می‌توان به بدن مالید که باعث رفع بوی بد بدن می‌شود.

میرغضنفری خاطرنشان کرد: کسی که در آفتاب بوده و به دلیل افزایش حرارت سر و مغز، دچار سرخی چشم شده است، گلاب برایش مفید است همچنین گلاب تب‌بر است و می‌توان گلاب را در آبی که برای پاشویه است, اضافه کرد.

گلاب و گل سرخ مقوی اعضای رئیسه بدن مانند قلب, مغز و کبد

وی یادآور شد: گلاب و گل سرخ مقوی اعضای رئیسه بدن مانند قلب, مغز و کبد است بنابراین تمام قوای بدن مرتبط با سیستم عصبی ـ مغزی، خونی ـ قلبی ـ عروقی، گوارشی ـ غذایی را تقویت می‌کند؛ اگر گل سرخ به صورت خشک مصرف شود قبض‌کنندگی آن بیشتر می‌شود که برای درد چشم و گوش هم مفید است.


منبع خبرگزاری تسنیم


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


3980 | 1395/12/25 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : گلاب خالص گل سرخ طب سنتی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان