نتایج باورنکردنی پیوند صورت روی چهره مردی که به خود شلیک کرده بود

اندی ساندنیس که به خاطر افسردگی شدید، تصمیم به خودکشی گرفته بود، با اسلحه به صورت خود شلیک کرد.به گفته خودش، به محض اینکه ماشه را کشید پشیمان شد، اما دیگر دیر شده بود و فهمید که اشتباه بزرگی مرتکب شده است. او با التماس از امدادگران خواهش می‌کرد که او را به زندگی باز گردانند.

نتایج باورنکردنی پیوند صورت روی چهره مردی که به خود شلیک کرده بود

او سریعا به بیمارستان وایومینگ در مناطق کوهستانی غرب ایالت متحده منتقل شد و پس از مدتی به کلینیک مایو برای ملاقات با یک جراح پلاستیک انتقال یافت. با وجود عمل‌های متعدد، پزشک جراح نتوانست صورت او را ترمیم کند، چون از بینی و فک او جز دو دندان باقی نمانده بود. بعد از اینکه او به منزلش عودت داده شد به اجبار به زندگی سخت خود در اجتماع ادامه داد تا اینکه یک روز در سال ۲۰۱۲ زندگی او با یک تماس تلفنی عوض شد. در این تماس به او مرکزی برای پیوند صورت معرفی شد که می‌توانست چهره او را به حالت تقریبا ایده آل بازگرداند. 

بیش از سه سال و چند ماه پس از گذراندن دوره‌های روانپزشکی دقیق و ارزیابی‌های متعدد، اسم او در لیست انتظار ثبت شد و به او گفته شده بود حد اقل باید ۵ سال منتظر بماند تا شاید مورد مناسبی که با چهره او همخوانی داشته باشد پیدا شود، اما در کمتر از پنج ماه از مرکز مورد نظر با او تماس گرفتند و گفتند یک مرد که به سر او شلیک شده و فوت کرده، چهره اش با اندی همخوانی دارد. پس از رضایت همسر آن مرد، عمل پیوند صورت برای او انجام گرفت که نتایج آن را در ادامه مشاهده می‌کنید.
گفتنی است که اندی بعد از بازگشت به وایومینگ قصد دارد به کار‌های برقی مشغول شود و امیدوار است بتواند به زودی ازدواج کند و یک خانواده تشکیل دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


2116 | 1395/12/01 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : پیوند پوست خودکشی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان