تاثیر بیماری قلبی بر دیگر اندام های بدن

طبق یافته های جدید تحقیقاتی، بیماری قلبی تنها بر قلب تاثیر نمی گذارد بلکه سایر اندام ها نظیر پاها، کلیه ها و حتی مغز را نیز درگیر می کند.

تاثیر بیماری قلبی بر دیگر اندام های بدن

بیماری قلبی یک واژه کلی است که معمولا به آترواسکلروز (تصلب‌ شرایین) سفت شدگی عروق مرتبط است. آترواسکلروز یک بیماری پیشرونده است که در آن، پلاک های در عروق تشکیل می شود.
به گفته دکتر علی ابورحما، از دانشگاه ویرجینیای غربی، با مسدودشدن عروق جریان خون مملو از اکسیژن به سراسر بدن دشوارتر می شود.
بیماری عروق محیطی (PAD) زمانی ایجاد می شود که بیماری قلبی بر پاها تاثیر می گذارد. زمانیکه خون نتواند به اندام تحتانی برسد ممکن است در صورت بروز زخم در پاها التیام نیابند. حتی برخی افراد مبتلا به PAD در معرض قطع عضو قرار می گیرند.
افرادی که به هنگام پیاده روی دچار درد می شوند باید با انجام یک تست غیرتهاجمی، میزان فشارخون مچ پایشان اندازه گیری شود. درمان می تواند به پیشگیری از مشکلات جدی کمک کند.
ابورحما در ادامه می افزاید: «توصیه ما این است که ابتدا همه باید میزان فشارخون، قندخون، و کلسترول شان را تحت کنترل داشته باشند. سیگار نکشند و فعالیت فیزیکی منظم داشته باشند. همچنین میزان استرس تان را نیز کاهش دهید.»
تاثیر شاخص ارزیابی پیشگیری از بیماریهای قلبی چیست؟


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


318 | 1395/11/28 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : بیماری قلبی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان