مراقب لیز خوردن زمستانه باشید!

هنگامی که در روزهایی برفی بیرون از خانه بیرون می‌روید، باید به برخی از توصیه‌های ایمنی عمل کنید تا لیز نخورید.

مراقب لیز خوردن زمستانه باشید!

هنگامی که در روزهایی برفی بیرون از خانه بیرون می‌روید، باید به برخی از توصیه‌های ایمنی عمل کنید تا لیز نخورید.
حتی اگر پیاده‌روها، محل‌های پارک کردن ماشین‌ها و سایر محل‌های عمومی از برف پاک شده باشند، هنوز ممکن است یخ‌زده و لغزنده باشند، بنابراین لازم است احتیاط بیشتری کنید.

توجه به این نکات می‌تواند از سرخوردن و افتادن شما جلوگیری کند:

-   کفش درست را انتخاب کنید: چکمه‌ها یا کفش‌ها با کفی‌های صاف چرمی یا پلاستیکی صاف نپوشید  کفش شما باید از  لاستیک غیر لغزنده یا نئوپرن ساخته شده باشند که کفی‌های شیاردار داشته باشد تا به خوبی  روی زمین تکیه کنند و خطر سقوط را  کاهش دهند.

-   ببینید و دیده شوید: با وجودی اینکه باید در زمستان خودتان را گرم نگهدارید، اما کلاه یا روسری‌تان نباید طوری باشد که مانع دیدن اطراف یا شنیدن صداها شود. لباس رویی‌تان را از رنگ‌های روشن یا بازتاب‌دهنده انتخاب کنید تا رانندگان قابل دید باشید. همچنین به چشم زدن عینک آفتابی برای محافظت در برابر بازتاب نور از روی برف‌ها را فراموش نکنید.

-   با احتیاط پیش بروید. فرض کنید هر سطح تیره و مرطوبی یخ‌زده است. آب ناشی از ذوب شدن برف‌ها روی سطح سخت منجمد می‌شود و لایه نازک و نادیدنی از یخ ایجاد می‌کند. از مسیرهای پرت دوری کنید و تا حد امکان در پیاده‌روهای طراحی‌شده حرکت کنید. در موارد ضروری از لبه‌های علف دار پیاده‌روهای یخ‌زده حرکت کنید.

-   تعادلتان را حفظ کنید. کمی خم شدن به جلو و تکیه کردن روی همه سطح کف پا در هنگام رفتن و نگه‌داشتن بازوها در کنار بدن به جلوگیری از افتادن کمک می‌کند. مراقب باشید که کیف سنگینی که حمل می‌کنید باعث به هم خوردن تعادلتان نشود. تا جایی که می‌توانید بارتان را سبک کنید و دست‌هایتان را آزاد نگهدارید. دست‌هایتان را بیرون از جیب نگهدارید تا در صورت لیز خوردن بتوانید از آن‌ها برای جلوگیری از افتادن استفاده کنید.

-  عجله نکنید: در شرایط لغزنده به آهستگی و با قدم‌های کوتاه راه بروید. به این ترتیب در صورت لیز خوردن زمان واکنش بیشتری برای جلوگیری از سقوط پیدا می‌کنید. از میله‌های دستگیره استفاده کنید و هنگام سوار و پیاده شدن به ماشین دقت کنید.

منبع: هشمهری آنلاین

ورزش را در زمستان فراموش نکنید

در زمستان با این دمنوش های گیاهی بدن خود را گرم کنید!


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


316 | 1395/11/27 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : فصل زمستان زمستان

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان