درمان های طبیعی برای دست وپای سرد

سرد بودن دست ‌وپا یک مشکل شایع است. اما در برخی موارد، سردی می‌تواند نشانه مشکلات جدی ‌تر ازجمله بیماری‌های محیطی عروق ، لوپوس و آرتریت روماتوئید باشد. بااین ‌وجود، بیشتر افرادی که دست ‌وپایشان سرد می شود سالم هستند.

درمان های طبیعی برای دست وپای سرد
 برای این‌ افراد راه‌های درمانی طبیعی وجود دارد که در این مطلب به نقل از سایت نیوزویک درج ‌شده است:

شکلات تلخ:
شکلات تلخ سرشار از آنتی‌اکسیدان است که جریان خون را در دست ‌وپا افزایش می‌دهد. این کار با فعال‌سازی بیوشیمیایی موادی که به گشاد شدن عروق کمک می‌کند ، انجام می‌گیرد.

ژینکو بیلوبا:
ترکیبات موجود در این گیاه باعث گشادشدن عروق خونی در تمام بدن و به‌طور موقت باعث افزایش جریان خون در اندام‌های تحتانی می‌شود. برای کمک به گرم نگه‌داشتن دست ‌وپا می‌توان مکمل آن را نیز مصرف کرد.

ورزش:
روزی 30 تا 45 دقیقه ورزش ، به ‌ویژه پیاده‌روی سریع یا طناب زدن باعث جریان یافتن خون در دست و پا و گرم نگه‌ داشتن آن‌ها می‌شود.
اگر دست‌ وپا در زمان کوتاهی پس از ورزش کردن دوباره سرد شد ، سعی کنید به مدت 5 تا 10 دقیقه دوچرخه ‌سواری کنید .در این حال هم‌ زمان دست‌ها را نیز در حالت چرخشی حرکت دهید. این ورزش ساده می‌تواند به جریان خون سرعت ببخشد و بدن را سریع گرم کند.

خوردن مواد غذایی تند:
ادویه ای مانند فلفل، پودر پیازو پودر سیر و پودر کاری به جریان خون کمک می‌کند تا دست‌وپا گرم شود. این مواد غذایی درد عضلات پس از ورزش را نیز کاهش می‌دهد.

ماساژ:
ماساژ با تحریک خون به دام افتاده، اجازه حرکت آزادانه آن را به بدن ازجمله اندام‌های تحتانی می‌دهد.

کم‌آبی: بهترین راه برای مبارزه با گردش خون ضعیف نوشیدن آب است. بنابراین به‌طور مرتب آب مصرف کنید.

با سردی دست و پا در زمستان چه کنیم؟


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


423 | 1395/11/26 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : سردی دست و پا

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان