زنـان مبتلا به سندرم متابولیک و خطـرسرطـان کولـون

یک مطالعه تازه نشان می‌دهد، حتی زنان دارای وزن متعادل ممکن است در صورت داشتن برخی شرایط در معرض خطر بالای سرطان کولون (روده بزرگ) باشند.

زنـان مبتلا به سندرم متابولیک و خطـرسرطـان کولـون

این شرایط شامل میزان بالای چربی خون، قندخون بالا، فشارخون بالا و میزان پایین کلسترول خوب هستند. در بین زنان مسن‌ با وزن طبیعی، افرادی که دارای عوامل خطر متابولیکی هستند در مقایسه با همتایان سالم خود، ۴۹ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان‌های کولون و رکتوم قرار دارند.
دستورالعمل‌های فعلی در مورد غربال‌گری سرطان کولون عمدتا براساس سن فرد ارائه می‌شود؛ اما تشخیص افراد در معرض خطر ازطریق نوع سوخت‌و‌سازشان، می‌تواند به پیشگیری از این سرطان‌ها یا تشخیص آنها در مراحل اولیه کمک کند. محققان دانشگاه ایندیانا آمریکا در این مطالعه بیش از پنج هزار زن یائسه ۵۰ تا ۷۹ ساله را که دارای وزن طبیعی بودند، بررسی کردند. زنان ۵۰ سال به بالا دارای ۲ تا ۳ درصد احتمال ابتلا به سرطان روده در طول ۳۰ سال آینده هستند. مردان ۶۰ سال به بالا هم، ۴ درصد در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

وجود خون در مدفوع یکی از علائم سرطان روده بزرگ است

منبع: سپیدآنلاین


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


158 | 1395/11/23 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : سندرم متابولیک سرطان کولون

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان