نامه "سید موید علویان" رئیس شبکه هپاتیت ایران به رئیس‌جمهور آمریکا

"سید موید علویان" رئیس شبکه هپاتیت ایران درباره ضرورت حذف هپاتیت‌های ویروسی و لزوم همکاری‌های بین‌المللی به "ترامپ" رئیس‌جمهور آمریکا نامه ای نوشت

نامه "سید موید علویان" رئیس شبکه هپاتیت ایران به رئیس‌جمهور آمریکا

سید موید علویان در نامه‌ای خطاب به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا آورده است:
جناب آقای دونالد ترامپ
رئیس‌جمهور محترم ایالات‌متحده آمریکا
پیش از همه تبریکات فراوان اینجانب را به مناسبت آغاز سال نو میلادی پذیرا باشید. امیدواریم که سال جدید برای شما و مردمانتان سلامتی، خرسندی، آرامش و کامیابی به ارمغان آورد.
من از سرزمین پارس، سرزمین بوعلی سینا (امیر پزشکان) به شما نامه می‌نویسم و می‌دانم که شما و مردم غرب از خدمات ارزنده این پزشک حاذق به بشریت در سده‌های گذشته آگاهید. من نه یک سیاستمدار هستم و نه یک تاجر. تنها پزشکی فعال در عرصه بیماری‌های کبد و هپاتیت و البته فعال در عرصه بین‌الملل هستم. دو واژه هستند که هرگز نباید توسط دولت‌ها مورد غفلت قرار گیرند؛ امنیت و سلامت. سلامت یک نعمت الهی است که جامعه بشری هماره به دنبال آن بوده و باید پاس داشته شود.
در دهه‌های گذشته، یکی از مهم‌ترین مشکلات بهداشتی که سالانه سلامت میلیون‌ها نفر را درگیر و منجر به ناتوانی و مرگ آن‌ها شد، هپاتیت‌های ویروسی بودند. قابل‌توجه است که بدانید امروزه هپاتیت سی به‌تنهایی بیش از ایدز در دنیا قربانی می‌گیرد؛ لذا لزوم همکاری بین‌المللی به‌منظور کنترل این بیماری‌ها بیش‌ازپیش مسجل گردیده است. این همکاری‌ها نه‌تنها به خاطر مردمان یک کشور و یا یک قاره، بلکه برای کل بشریت است.
هم‌اکنون فعالیت‌هایی که اینجانب در منطقه خاورمیانه دارم و تلاش‌هایی که تاکنون به‌منظور حذف هپاتیت‌های ویروسی صورت گرفته است، مرهون همین همکاری‌های بین‌المللی است. ترس دانشمندان و عالمان این رشته از سفر به ایران و کشورهای خاورمیانه در گذشته و اکنون ممنوعیت سفر دانشمندان این خطه به آمریکا، همکاری‌های بین‌المللی در جهت درمان انواع بیماری‌ها ازجمله هپاتیت‌های ویروسی را بیش‌ازپیش تحت شعاع قرار داده است.
باور کنید، دنیای زیبا، دنیای بدون هپاتیت است و آرزوی ما ریشه‌کنی این بیماری‌ها تا سال 2030 می‌باشد.
اگر امروز از تصمیم خود برنگردید، فردا دیر خواهد بود.
دکتر سیدموید علویان
پروفسور در رشته هپاتولوژی
موسس و رئیس شبکه هپاتیت ایران

هپاتیت C چگونه منتقل می‌شود؟

منبع: سپید آنلاین


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


2083 | 1395/11/13 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : هپاتیت C هپاتیت

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان