راهی برای درمان اوتیسم

تحقیقات نشان می‌دهد آنتی‌بیوتیک مورد استفاده برای درمان سل این قابلیت را دارد که اختلال‌های اجتماعی مرتبط با اختلال طیفی اوتیسم را بهبود دهد.

راهی برای درمان اوتیسم

مطالعه جدید حاکی است داروی "دی – سیکلوسرین" کارکرد ژن مرتبط با اوتیسم به نام PCDH10 را تقویت کرده و اختلال‌های مهارت اجتماعی را در موش‌های آزمایشگاهی بهبود می‌دهد.
پروفسور "ادوارد برودکین" از دانشگاه پنسیلوانیا و محقق ارشد این مطالعه گفت: ژن PCDH10 در بخشی از مغز است که با اختلال‌های رفتاری و اجتماعی مبتلایان به اوتیسم ارتباط دارد.
اختلال اوتیسم موجب بروز مشکلات در فرآیند رشد فرد شده و با اختلال‌هایی در مهارت‌های اجتماعی، ارتباطی و رفتاری شناخته می‌شود. درحالی‌که علت دقیق اوتیسم مشخص نیست مطالعات نشان می‌دهد که ژنتیک نقش مهمی دارد و یکی از ژن‌های تاثیرگذار در این زمینه PCDH10 است.
به گزارش مدیکال نیوز تودی، هرچند هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست چگونه این ژن بر فعالیت تورمی در مغز و رفتارهای اجتماعی تاثیر می‌گذارد.

ویژگی های کودکان دچار اوتیسم را می شناسید؟

منبع: سپیدآنلاین


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


1528 | 1395/11/12 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : بیماری سل اوتیسم

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان