با این روش های موثر وزن به سرعت وزن کم کنید!

استراتژی‌های موثری برای کاهش وزن سریع وجود دارند که تنها با رژیم گرفتن و ورزش کردن موثر نمی‌شوند. تلفیق کردن روش‌های مختلف کاهش وزن می‌تواند بهترین تاثیر را داشته باشد.

با این روش های موثر وزن به سرعت وزن کم کنید!

 پنج استراتژی ترکیبی که سریعا باعث کاهش وزن می‌شوند عبارتند از:

۱. ورزش قدرتی انجام دهید

هر چقدر حجم عضلات بیشتر باشد، سوخت و ساز بدن موثرتر خواهد بود. آن چه که اغلب به غلط تصور می‌کنند این است که ورزش هوازی تنها باعث کالری سوزی می‌شود. بهتر است ورزش قدرتی انجام دهید این نوع ورزش سوخت و ساز بدن را بالا نگه می دارد.

۲. سوخت و ساز را با غذاهای چربی سوز همراه کنید

دلیل این که بعضی رژیم‌های غذایی کارساز نیستند این است که تنها بر شمارش کالری، افزایش پروتئین و کاهش کربوهیدرات تمرکز دارند. شما باید غذاهای چربی سوز نیز مصرف کنید و از خوردن غذاهایی که چربی را ذخیره می‌کنند پرهیز کنید.

۳. حداقل هشت ساعت بخوابید

خوابیدن به اندازه کافی باعث کاهش وزن می‌شود. بدن در زمان خوب سوخت و ساز بیشتری دارد. کمبود خواب هورمون‌هایی ترشح می‌کند که برای کاهش وزن مناسب نیستند.

۴. تیروئید خود را آزمایش کنید

ممکن است تیروئید شما کم کار باشد. تیروئید کم کار هورمون کنترل کننده سوخت و ساز را کمتر ترشح می‌کند. یک پنجم افراد بالای ۴۰ سال تیروئید کم کار دارند. اگر احساس می کنید که خسته هستید و همیشه سردتان است احتمال کم کاری تیروئید در شما وجود دارد.

۵. آرام و مداوم عمل کنید

بیشتر رژیم های غذایی احساس گرسنگی را تقویت می‌کنند و باعث تغییراتی هورمونی می‌شوند. بنابراین بهتر است روشی را انتخاب کنید که آرام پیش می‌رود. تغییرات کوچک باعث می‌شوند که سوخت و ساز بدن کم کم به شرایط عادت کند و واکنش‌های ناگهانی در بدن صورت نگیرد.

لینک مرتبط: آیا در جراحی کاهش وزن مهارت جراح تاثیر دارد؟!

آیا ورزش رژیم لاغری شما را خراب می کند؟!


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


1918 | 1395/10/29 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : لاغری کاهش وزن

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان