مبارزه با بیماری ها با تعطیلات درمانی!

دانشمندان در حال بررسی راه‌های نوین و جذابی برای مبارزه با بیماری‌ها هستند، تا جایی که ممکن است یک روز پزشک در نسخه برای شما تعطیلات یا موسیقی تجویز کند.

مبارزه با بیماری ها با تعطیلات درمانی!

محققان با آزمایش روی موش‌ها متوجه شدند، آراستن و بزرگ کردن محل زندگی آن‌ها و اضافه کردن چرخ گردان، اسباب بازی و جعبه رنگی، اثر فوق العاده ای روی سلول‌های لنفوسیت تی (نوعی از سلول‌های ایمنی بدن) می‌گذارد. این سلول‌ها برای ایمنی بدن حیاتی هستند و به محافظت برابر بیماری‌ها کمک می‌کنند.

پرفسور «فول‌ویو دآکیستو» از دانشگاه کویین مری لندن گفت: «این اثر چشمگیر است، چون به موش‌ها هیچ نوع دارویی ندادیم. تنها کاری که انجام دادیم، عوض کردن شرایط محل زندگی‌شان بود. می‌توان گفت انگار آن‌ها را 2 هفته به تعطیلات فرستاده بودیم...»


در آزمایشی دیگر، حتی تعویض پتوی موش‌ها با یک پتوی باکیفیت‌تر و بهبود شرایط خواب آن‌ها، سبب شد تا مدت بیماری‌شان از 4 روز به 2 روز کاهش یابد.

محققان می گویند، باید این رویکرد روی انسان‌ها هم آزمایش شود تا مشخص شود، تأثیر مشابهی بر آن‌ها دارد.

لینک مرتبط:نگران کننده ترین بیماری‌ روان شناختی کدام است؟!

برای سلامت روان دخترمان چه کاری باید انجام دهیم؟! +10راهکار

 اختلالات روانی را به رسمیت بشناسید!

به چه دلایلی تهرانی ها خشونت طلب شده اند؟ +5عامل اصلی

از کجا بفهمیم رابطه دوستی ما سالم است یا سمی؟!


منبع سلامانه


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


486 | 1395/10/24 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : تازه های پزشکی روانشناسی سلامت روان

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان