آب و هوای ابری چه تاثیری بر دردهای بدن دارد؟!

سلامانه : شواهد نوظهوری نشان می‌دهد که آب و هوای بد واقعاً می‌تواند بر انسان اثر بگذارد. هزاران کاربر تلفن هوشمند در آزمایشی گزارش کردند که باران و ابر باعث بدتر شدن دردشان می‌شود.

آب و هوای ابری چه تاثیری بر دردهای بدن دارد؟!

پروژه «ابری با احتمال درد» با استفاده از یک اپلیکیشن تلفنی، ۹ هزار فرد مبتلا به درد مزمن را در انگلستان به کار گرفته تا علائم خود را به صورت روزانه در آن ثبت کنند.

این اپلیکیشن به صورت خودکار با استفاده از GPS تلفن، آب و هوای محلی را ثبت کرده و اطلاعات را به محققان می‌فرستد.

این مطالعه ایده دکتر ویل دیکسون، دانشمندی از دانشگاه منچستر و پزشک بیمارستان سلفورد رویال بود که در آنجا به درمان مبتلایان به التهاب مفصلی می‌پردازد.

او می‌گوید: «تقریباً در هر کلینیکی، یکی از بیمارانم به من می‌گوید که مفصل‌هایش به خاطر هوا بهتر یا بدتر شده است. با این حال محققان تا کنون بررسی نکرده بودند که ببینند آیا واقعاً ارتباطی بین میزان درد و وضع هوا وجود دارد یا خیر.»

این مطالعه هنوز نیمه‌کاره است اما دیکسون برخی از نتایج اولیه را اعلام کرده است.

نتایج نشان می‌دهد که تعداد بیماران شاکی از درد شدید، با افزایش تعداد روزهای آفتابی هر ماه، کاهش یافته است. در عین حال، ماه‌های پرباران باعث افزایش تعداد بیماران شاکی از درد شدید شده است

لینک مرتبط: آیا داروی آرتروز به رشد موهای جدید کمک می کند؟!

آیا آرتروز درمان قطعی دارد؟!


منبع سلامانه


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


787 | 1395/10/24 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : درد مفصلی درد

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان