آیا ورزش رژیم لاغری شما را خراب می کند؟!

شاید ای سوال در ذهن شما هم آمده باشد که چطور هم رژیم بگیریم و از آن طرف ورزش کنیم. چون اشتهای هر کسی با ورزش زیاد می شود و این موضوع با رژیم غذایی تناسبی ندارد

آیا ورزش رژیم لاغری شما را خراب می کند؟!

افرادی که رژیم می‌گیرند گاهی اوقات نگرانند که ورزش آنها را گشنه‌تر کند اما تحقیق جدید نشان می‌دهد که ورزش اثر عکس دارد و حداقل به صورت موقتی، اشتها را کاهش می‌دهد.

در دو مطالعه کوچک، افرادی که با ورزش همان‌قدر کالری می‌سوزاندند که دیگران مصرفش را کاهش داده بودند، در هنگام صرف غذا در بوفه باز، یک‌سوم کمتر خوردند.

این‌طور که به نظر می‌رسید مردان و زنان پاسخ هورمون گرسنگی مشابهی به کمبود کالری ناشی از ورزش داشتند.

مؤلف مطالعه، دیوید استنسل، استاد متابولیسم ورزشی در دانشگاه لوبورو انگلستان گفت: «برخی محققان ادعا کرده‌اند که اشتهای زنان، هورمون‌های اشتها و مصرف غذا در آنها پس از ورزش بیشتر از مردان بالا می‌رود.

مطالعه ما نشان می‌دهد که این‌طور نیست. حداقل در بازه یک روزه این‌طور نیست. ما قبلاً این اثر را در مردان دیده بودیم اما کنجکاو بودیم که بدانیم زنان هم این‌گونه پاسخ می‌دهند یا نه.»

او تأکید کرد که اثرات سرکوب‌کننده اشتهای ورزش در ورزش‌های شدید بیشتر هم می‌شود.

این تحقیق در ژورنال پزشکی و علم در ورزش منتشر شد.

لینک مرتبط: برای میان سالها کدام بهتر است ورزش یا رژیم؟!

عضله سازی سالم چگونه است؟! + چند حرکت ورزشی کارساز

چرا بعد از ورزش دچار درد عضلانی می شویم؟!


منبع سلامانه


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


743 | 1395/10/20 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : رژیم لاغری رژیم غذایی لاغری تغذیه و تناسب اندام

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان