چه کارهایی باعث پیری صورت می شوند؟!

بعضی وقت ها خودمان خبر نداریم که ناخواسته کارهایی انجام می دهیم که باعث خراب شدن پوستمان می شود، اما این کارها کدام هستند؟!

چه کارهایی باعث پیری صورت می شوند؟!

سلامت نیوز: با توجه به این‌که نوسانات هورمونی همواره در زندگی زنان حضور دارند، درنتیجه حتی زنان بالای ۴۰ سال هم ممکن است که با آکنه‌ها و مشکلات ناشی از آن‌ها مواجه شوند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامتیسم، با این‌حال، دستکاری کردن هر کدام از این آکنه‌ها با هدف از بین بردن و خلاص شدن از دردشان، فقط به خشک شدن پوست و حالت‌هایی مثل التهاب منجر می‌شود. علاوه بر این، احتمال شکل‌گیری عفونت‌ها یا اسکارهای پوستی هم وجود دارد.

بنابراین، در صورت مواجهه با آکنه‌ها، یک بار در روز از مرطوب‌کننده‌ها و پاک‌کننده‌های ضدآکنه استفاده کنید و تمام صورت را پوشش بدهید. این روش پیشگیرانه، بهترین راه مقابله با جوش‌ها است و مانع از شکل‌گیری مجدد آن‌ها می‌شود.

استفاده همزمان از محصولات متعدد

بعضی افراد این‌طور فکر می‌کنند که ترکیب کردن مرطوب‌کننده با سرم، تونر و انواع کرم‌ها می‌تواند تاثیر بهتری برای پوست داشته باشد. با این‌حال، چنین تصوری کاملا اشتباه است. استفاده همزمان از محصولات متعدد، فقط خطر شکل‌گیری التهاب را افزایش می‌دهد که متاسفانه پوست را سریع‌تر پیر می‌سازد.

لینک مرتبط:‌خشکی پوستتان را به بهترین روش درمان کنید!


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


8458 | 1395/09/09 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : پوست و مو و زیبایی پیری پوست

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان