آمار ایدز در ایران چقدر است؟ +جزئیات

رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای علوم پزشکی ایران با اعلام اخرین آمار رسمی مبتلایان به ایدز از احتمال وجود 90 هزار مورد خبر داد.

آمار ایدز در ایران چقدر است؟ +جزئیات
علی گل محمدی رییس گروه پیشگیری و مبارزه بابیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: طبق آخرین آمار های رسمی سال جاری مجموعا 32 هزار نفر مبتلا به ایدز در کشور آن‌ هم به واسطه مراجعه این افراد به مراکز بهداشتی درمانی و یا در نتیجه مشاهده برخی فاکتور های قابل تامل و درنتیجه انجام آزمایشهای تشخیصی، شناسایی شده اند. 
وی با تاکید بر اینکه آمار ذکر شده به معنای تعداد کل مبتلایان به ایدز نیست، گفت: طبق آخرین بررسی ها ، آمارهای غیر رسمی و صرفا حاصل برخی برآوردها، از وجود نزدیک به 90 هزار H.I.V مثبت در کشور حکایت دارند که هنوز به طور رسمی شناسایی نشده اند. 
رییس گروه پیشگیری و مبارزه با بیماریهای معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران تصریح کرد: متاسفانه رفتارهای پرخطر و اعتیاد تزریقی، مهمترین و شایع‌ترین علت ابتلا به ایدز در ایران است درحالیکه طبق  آمارهای 10 سال گذشته، اعتیاد تزریقی بیشترین علت این ابتلا را شامل می‌شود.
گل محمدی با دادن هشدار جدی مبنی بر اینکه رفتارهای پرخطر امروز مبتلایان به H.I.V مثبت آینده را می پرورد، اظهار داشت: به همین منظور با توجه به ضرورت محرمانگی کامل همه مراجعین مشکوک به ایدز، معتادان به مواد مخدر تزریقی، باید به موقع و در اسرع وقت به مراکز مشاوره بیماریهای رفتاری که همه خدمات انها اعم از تست، مشاوره، و حتی درمان کاملا رایگان است، مراجعه کنند. 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لینک مرتبط: افزایش افراد مبتلا به ایدز در کشور! 31هزار نفر HIV+

اولین فرد مبتلا به ایدز درمان شد!ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


327 | 1395/07/27 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : اچ آی وی ایدز

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان