واقعیت هایی در مورد سرطان ریه، کشنده ترین سرطان

سرطان ریه به عنوان یکی از کشنده ترین نوع سرطان ها در جهان سالانه شمار زیادی از زنان و مردان را به کام مرگ می کشد

واقعیت هایی در مورد سرطان ریه، کشنده ترین سرطان

بهروز محمدی متخصص گوارش گفت:سرطان ریه نوعی بیماری است که مشخصه آن رشد کنترل نشده سلول در بافت های ریه است و این نوع سرطان را می توان خطرناک ترین و کشنده ترین سرطان نامید.
وی افزود:دلیل 80 درصد از سرطان های ریه قرار گرفتن در معرض دود دخانیات برای یک مدت طولانی است و درصد ابتلا به آن در افرادی که سیگار نمی‌کشند 15درصد است.
وی اظهار داشت :سرطان ریه در مراحل اولیه هیچ نشانه ای ندارد و بیماران اغلب زمانی به پزشک مراجعه می کنند که بیماری در مراحل پیشرفته قرار دارد. شاید به همین دلیل باشد که سرطان ریه کشنده ترین سرطان در انسان محسوب می شود.
در صورت بروز هر کدام از علائم زیر باید حتما به پزشک مراجعه کنید:
از دست دادن وزن
ورم صورت و گردن
سردرد درد استخوان و درد مفاضل
بی اشتهایی و کسلی
خستگی مفرط
خس خس سینه
مشاهده خون در خلط سینه
محمدی تصریح کرد :طول عمر مبتلایان به سرطان ریه پیشرفته کوتاه است در مواردی که تومور چنین بیمارانی به طور کامل برداشته نمی شود بیماری آنها پیشرفت می کند.
وی در پایان در خصوص راهای پیشگری از سرطان ریه گفت:مصرف سیگار هنوز هم مهم ترین عامل خطر ابتلا به سرطان ریه محسوب می شود. خطر ابتلا به سرطان ریه با افزایش مقدار و مدت تماس با دود تنباکو افزایش می یابد و هر چه سن شروع مصرف سیگار پایین تر باشد، خطر ابتلا بیشتر است.

منبع: سلامت نیوز

سرطان ریه مرگبارترین سرطان ایران


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


778 | 1395/07/27 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : علائم سرطان ریه سرطان ریه درمان سرطان ریه ریه

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان