قرص جلوگیری از باروری مردان و انتخاب های بیشتر؟!

بین محققان حیطه ضدباروری، لطیفه‌ای قدیمی رایج است که می‌گوید: «بیست سال پیش، فقط ۱۰ سال با قرص ضدبارداری مردان فاصله داشتیم.»

قرص جلوگیری از باروری مردان و انتخاب های بیشتر؟!

با وجود تلاش‌های بسیار در طی چندین سال برای دستیابی به داروی ضدباروری برای مردان، کاندوم یا وازکتومی دائمی تنها گزینه‌های موجود باقی مانده‌اند. اما حالا که محققان در حال مطالعه چندین گزینه دیگر هستند، شاید این موضوع فرق کند. 

اگرچه هیچ‌کدام از این گزینه‌ها فوراً وارد بازار نمی‌شوند، متخصصان فکر می‌کنند که یک یا دو تا از آنها تا سال ۲۰۱۸ در دسترس قرار خواهند گرفت.

متخصصان همه اتفاق نظر دارند که ساخت داروی ضدباروری مردان کار دشواری است.

آناتومی مردان پیچیده است. زنان هر ماه یک بار تخمک‌گذاری می‌کنند اما تولید اسپرم دائمی است. دکتر مارا راث، متخصص غدد و دانشیار پزشکی دانشگاه واشنگتن که درباره قرص ضدباروری مردان تحقیق می‌کند، می‌گوید: «مردان هر لحظه ۱۰۰۰ اسپرم [یا بیشتر] تولید می‌کنند.»

جلوگیری از برخورد اسپرم با تخمک آسان نیست. اما لازم هم نیست که تعداد اسپرم‌ها را به صفر برسانیم. فقط کافی است تعداد اسپرم‌ها آن‌قدر پایین باشد که از لقاح جلوگیری شود.

یک دشواری دیگر: این قضیه باید قابل برگشت باشد.

و البته نگرانی دیگر راجع به عوارض جانبی است.

تمام این موارد دستیابی به یک داروی ضدباروری مردانه را دشوار می‌کند.

منبع: سلامانه 

لینک مرتبط: آیا اگر قرص پیشگیری مصرف کنم چاق می شوم؟

قرص اورژانس عدم بارداری و عادت ماهیانه


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


715 | 1395/07/26 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : ضد بارداری رابطه زناشوئی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان