درمان های خانگی برای جلوگیری از آبریزش چشم

اشک باعث تغذیه و نرم شدن چشم می شود. هر بار که پلک می زنید درواقع با کمک اشک چشم را پاک‌سازی و مرطوب می‌کنید. زمانی که اشک بیش‌ ازحد تولید می‌شود یا این‌ که مجرای اشک دچار انسداد می‌شود چشم پر از اشک می‌شود

درمان های خانگی برای جلوگیری از آبریزش چشم
علاوه بر تولید بیش‌ازحد اشک، گاهی خشکی چشم نیز باعث تجمع اشک در چشم می‌شود. زیرا غدد تولید و ترشح اشک مجبور است برای تولید اشک سخت‌ تر کار کند. حساسیت به گرده گل، شوره‌های حیوانات خانگی، کک، کپک، عطر و دود سیگار و ... می‌تواند باعث تولید بیش از حد اشک شود. این امر به دلیل عفونتی مانند ورمِ ملتحمه به وجود می‌آید. این عفونت با بالا بردن تولید اشک عفونت‌ها و میکروب‌ها را از بین می‌برد. در این مطلب به نقل از سایت ام‌اس به درمان های خانگی اشاره شده است.
مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین C  و E:
گاهی علت جمع شدن اشک در چشم التهاب قسمت میانی چشم است. به گفته متخصصان با مصرف  مواد غذایی یا مکمل‌های حاوی ویتامین C  و E می‌توان درمان عفونت چشم را سرعت بخشید.
کمپرس آب سرد:
تسکین چشم با استفاده از کمپرس سرد می‌تواند از تولید اشک کم کند. کافی است یک گاز استریل را در آب سرد بغلتانید، آب اضافه آن را بگیرید و روی چشم قرار دهید.
کمپرس با دمنوش گیاهی:
کمپرس دمنوش مانند پونه کوهی، زرشک، بابونه و گل همیشه‌ بهار نیز در رفع این مشکل بسیار مؤثر است.
چشم را  با آب ولرم و شامپوی بچه شست و شو دهید:

تمیز کردن منظم چشم به ‌ویژه اگر دچار عفونت شده باشد، می‌تواند خیلی مؤثر واقع شود.  مقداری شامپو را در آب ولرم حل کنید و چشم را تمیز کنید.

منبع: روزنامه خراسان

تشخیص بیماری ها از روی ترشحات چشم


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


968 | 1395/07/25 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : اشک ریزش بیش از حد آبریزش چشم

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان