صورت شما درباره بیماری ها حرف می زند! (قسمت اول)

از لکه های زرد دور چشم ها، آکنه روی چانه و... می توان به نکات زیادی در مورد وضعیت سلامت فرد پی برد.

صورت شما درباره بیماری ها حرف می زند! (قسمت اول)

لکه های اطراف چشم، بینی یا دهان: کلسترول بالا

افرادی که میزان کلسترولشان بالاست دچار گرفتگی رگ می شوند از این رو چربی در اطراف چشم، دهان و بینی رسوب می کند. البته بی نظمی در روند سوخت و ساز چربی در خون هم می تواند باعث ایجاد این لکه ها شود.

راه حل: این مشکل پوستی را می توان با لایه برداری کنترل کرد. اما از آن جا که احتمال بازگشت آن وجود دارد، باید هر چند سال این روش تکرار شود. لازم است تحت نظارت پزشک، میزان کلسترول نیز کنترل شود.

رنگ پریدگی پوست: مصرف گوشت قرمز

در سراسر جهان بیش از یک و نیم میلیارد نفر دچار کم خونی هستند که علایم آن شامل رنگ پریدگی پوست و گاهی سیاهی اطراف چشم است. کمبود آهن یعنی نرسیدن خون کافی به پوست که باعث رنگ پریدگی می شود. علایم دیگر آن نیز شامل خستگی و بی حوصلگی است.

راه حل: گوشت قرمز حاوی آهن هم (haem) است و با مصرف آن می توان کم خونی را جبران کرد. برای گیاه خواران، نوع دیگری از آهن در عدس، لوبیا و سبزیجات برگ سبز یافت می شود اما از آن جا که این مواد حاوی آهن غیر هم است، به خوبی جذب بدن نمی شود.

بهترین راه برای افزایش جذب آهن، مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین C است مانند گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای یا این که پس از صرف غذا، میوه ای حاوی ویتامین C مانند کیوی یا پرتقال مصرف شود.

ترک اطراف دهان: مصرف نکردن لبنیات

ترک اطراف دهان معمولاً در افرادی دیده می شود که دچار کمبود ویتامین B به ویژه B2 و B3 هستند. این ویتامین ها دارای خواص ضد التهابی است و کمبود آن با قرمزی در پوست و ایجاد ترک در اطراف دهان ارتباط دارد. علایم دیگر آن نیز ضخیم شدن زبان است.

راه حل: مصرف لبنیات، تخم مرغ، گوشت، ماهی، سبزیجات برگ سبز پر رنگ، نخود و اسفناج و دیگر منابع ویتامین های B توصیه می شود.

لطفا ادامه مطلب را در «صورت شما درباره بیماری ها حرف می زند! (قسمت اول)» بخوانید

منبع: مجله پزشکی مادر

لینک مرتبط: روش‌های از بین بردن سیاهی دور چشم

یک راه قطعی برای از بین بردن لک های صورت و سیاهی زیرچشم بگید یه درمان خانگی و گیاهی نه با مواد شیمیایی


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


3356 | 1395/01/17 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : کلسترول بالا دیابت چاقی چین و چروک پوست

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان