ای ماسک صورت؛ بُکش و خوشگلم کن! (قسمت دوم)

گذاشتن ماسک زیبایی بر روی پوست به طور روزانه علاوه بر مراقبت از پوست صورت، موجب درخشندگی پوست نیز می شود. ماسک ها علاوه بر خواص تسکین دهندگی، پاک کنندگی، سفت کنندگی و مرطوب کنندگی ، سبب شاداب شدن و جوان شدن عمیق پوست نیز می شود تا در مقابل آلودگی، نور خورشید و دود انواع دخانیات مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

ای ماسک صورت؛ بُکش و خوشگلم کن! (قسمت دوم)

لطفا ابتدای مطلب را در «ای ماسک صورت؛ بُکش و خوشگلم کن! (قسمت دوم) » بخوانید

8- ماسک برای کشیدن پوست

دو قاشق غذا خوری آرد ذرت را با سفیده ی تخم مرغ مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید و به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید. به محض کشیده شدن پوست با آب ولرم ماسک را پاک کنید.

9- ماسک برای از بین بردن پف چشم ناشی از خستگی

مقداری گیاه بابونه را دم کنید و بگذارید خنک شود. سپس به صورت کمپرس 2 مرتبه به مدت 15 دقیقه روی چشم ها بگذارید.

10- ماسک ضد چین و چروک صورت(پوست های خشک)

2 قاشق سوپ خوری خامه را با سفیده ی تخم مرغ مخلوط کنید و به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید. سپس به کمک یک لوسیون ماسک را پاک کنید . این ماسک چین و چروک پوست خشک را از بین می برد.

11- ماسک منقبض کننده برای منافذ باز پوست

سفیده ی تخم مرغ را در ظرفی هم بزنید سپس به مدت  20 دقیقه روی پوست بگذارید و با آب ولرم بشویید.

12- ماسک سفت کننده ی پوست

مقداری ماست را با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. مخلوط حاصل را به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید تا خشک شود. سپس ماسک را با آب ولرم بشویید.

13- ماسک جوان کننده ی پوست

100 گرم گوشت چرخ کرده را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون و سفیده ی تخم مرغ زده شده ، مخلوط کنید و روی پوست بمالید. ماسک را به مدت 1 ساعت روی پوست بگذارید و سپس با آب سرد به خوبی بشویید.

14- ماسک ضد چروک

دو قاشق غذا خوری خاک رس سبز را با دو قاشق روغن ذرت مخلوط کنید. به مدت 15 تا 20 دقیقه خمیر به دست آمده را روی پوست بگذارید و با آب ولرم بشویید.

15- ماسک طراوت دهنده (برای پوست های تیره)

چند عدد توت فرنگی رسیده را کاملاً خرد کنید و با یک قاشق سوپ خوری روغن ذرت (روغن بادام) مخلوط کنید. مخلوط حاصل را بین گاز استریل یا پارچه ی توری قرار دهید و به مدت 30 دقیقه روی پوست بگذارید. سپس ماسک را با شیر جوشیده ی ولرم از روی پوست پاک کنید.

منبع: مجله پزشکی مادر- www.femmezoom.com

لینک مرتبط: کارهایی که پیش از ماساژ و ماسک حرفه‌ای صورت نباید انجام دهید

راه‌های مراقبت از پوست برای خانم‌ها بعد از ۲۰ سالگی


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


1796 | 1395/01/15 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : جوانسازی پوست ماسک صورت ماسک‌

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان