ای ماسک صورت؛ بُکش و خوشگلم کن! (قسمت اول)

گذاشتن ماسک زیبایی بر روی پوست به طور روزانه علاوه بر مراقبت از پوست صورت، موجب درخشندگی پوست نیز می شود. ماسک ها علاوه بر خواص تسکین دهندگی، پاک کنندگی، سفت کنندگی و مرطوب کنندگی ، سبب شاداب شدن و جوان شدن عمیق پوست نیز می شود تا در مقابل آلودگی، نور خورشید و دود انواع دخانیات مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

ای ماسک صورت؛ بُکش و خوشگلم کن! (قسمت اول)

ماسک های زیبایی اغلب مؤثر هستند و به آسانی قابل استفاده هستند. در این مقاله به چند ماسک خانگی که با کمترین قیمت قابل تهیه هستند اشاره می کنیم:

1- ماسک اصلاح کننده ی پوست

25 گرم مخمر را با مقدار خیلی کمی آب مخلوط  کنید. مخلوط را به مدت 30 دقیقه محل گرمی بگذارید تا پف کند. سپس 1 قاشق غذاخوری عسل ،1 قاشق غذاخوری خاک رس سبز و نصف قاشق ماست را به خوبی با مخمر مخلوط کنید و این مخلوط را روی پوست بگذارید.8 تا 10 دقیقه بعد با آب ولرم پوست را بشویید و سپس مقداری گلاب به پوست بزنید تا منافذ پوست دوباره بسته شوند.

2- ماسک برای روشن کردن پوست

برای به دست آوردن بهترین نتیجه به چند برش از خیار و مقدار کمی شیر نیاز دارید . خیار پوست گرفته شده را خرد کنید و با مقدار کمی شیر تازه مخلوط کنید تا مخلوط به صورت پوره درآید . مخلوط را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست بگذارید . سپس  پوست را با آب ولرم کاملاً بشویید. به آرامی پوست را با حوله ای خشک کنید.

3- ماسک برای جوان شدن پوست

4 یا 5 برگ کاهو را جدا کنید و در داخل مقداری روغن زیتون قرار دهید . سپس برگ های کاهو را روی شعله ی ملایم آتش به مدت3 تا 4 دقیقه قرار دهید. بگذارید برگ های کاهو خنک شوند. سپس آن ها را روی پوست قرار دهید.

4- ماسک پاک کننده

زرده ی تخم مرغ را با یک قاشق سوپ خوری روغن زیتون و چند قطره آب لیمو مخلوط کنید. مخلوط حاصل را حداقل به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید. سپس با آب گرم پوست را بشویید. پس از خشک کردن پوست،مقداری گلاب به آن بزنید.

5- ماسک برای بستن منافذ پوست(مخصوص پوست خشک)

یک کیسه ی کوچک مخمر شیرینی را با زرده ی تخم مرغ و یک قاشق روغن زیتون مخلوط کنید.مخلوط حاصل را به مدت 25دقیقه روی پوست بگذارید.سپس با آب ولرم بشویید.

6- ماسک برای پوست های چرب

دو قاشق غذاخوری خاک رس را با مقدارکمی آب ولرم مخلوط کنید تا به صورت خمیر غلیظی در آید . خمیر را به مدت 20 دقیقه روی پوست بگذارید و با آب گرم بشویید. هرگز از آب داغ برای شست و شوی صورت استفاده نکنید.

7- ماسک برای پوست های ملتهب

دو قاشق آرد مرغوب را با مقدار کمی شیر خام مخلوط کنید. مخلوط حاصل را به مدت 15 دقیقه روی پوست بگذارید.سپس با آب ولرم پوست را شست و شو دهید و در آخر مقداری گلاب روی پوست بزنید.

لطفا ادامه مطلب را در «ای ماسک صورت؛ بُکش و خوشگلم کن! (قسمت دوم)» بخوانید

منبع: مجله پزشکی مادر- www.femmezoom.com

لینک مرتبط: کارهایی که پیش از ماساژ و ماسک حرفه‌ای صورت نباید انجام دهید

راه‌های مراقبت از پوست برای خانم‌ها بعد از ۲۰ سالگی


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


3162 | 1395/01/15 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : ماسک صورت ماسک‌ پوست زیبایی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان