مشکلات اختلاف سنی زوجین

اختلاف سنی زیاد زوجین بصورتی که مرد خیلی بزرگ تر یا کوچک تر از زن بوده می تواند دردسرهایی را ایجاد کند.

مشکلات اختلاف سنی زوجین

محمدرضا نظامی روانشناس خانواده در گفت و گو با خبرنگار حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان عنوان کرد: کوچک تر بودن سن مرد از زن برای ازدواج از نظر روانشناسان و مشاوران خانواده قابل پذیرش نبوده و به طور کلی تفاوت سنی زیاد میان زوجین توصیه نمی شود.

وی افزود: عدم حوصله و وقت گذاشتن کافی از سوی مرد به همسر خود و همچنین کنترل بیش از حد مرد به واسطه بزرگ تر بودنش، از جمله مشکلات این ازدواج ها است.

نظامی در ادامه گفت: نصیحت های مکرر نسبت به همسر و به اصطلاح مادری کردن زن نسبت به وی که باعث عدم استقلال، عدم اعتماد به نفس، شکست و سرخوردگی در مرد شده و نیز در صورت انجام کوچک ترین اشتباه در نظر همسرش ممکن بوده فردی بی عرضه تلقی شود.

این روانشناس خانواده در پایان تأکید کرد: دست کشیدن زن از علایق فردی به دلیل تفاوت سنی زیاد و عدم معاشرت با دوستان و اقوام باعث شده تا احساس نارضایتی از زندگی با این فرد پیدا کرده و دائمأ در حال مقایسه زندگی و شرایط خود با دیگران خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

بزرگ بودن سن عروس نسبت به داماد

   


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


1031 | 1395/01/08 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : زوجین اختلاف سنی زوجین

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان