کدام نوع دندان‌گیر بری نوزادان مناسب‌تر است؟

دندان در آوردن نوزاد می‌تواند برای او آزاردهنده و همراه با بی‌قراری باشد، و از طرفی باعث گریه‌های بی‌امان او شود. در واقع این دوران، زمانی است که نوزاد دوست دارد چیزی را گاز بگیرد یا سطح صاف یا سفتی را بجود تا لثه‌هایش را با آن مالش دهد.

کدام نوع دندان‌گیر بری نوزادان مناسب‌تر است؟
دوران دندان در آوردن کودک، دوران بسیار دردناکی است. دندان در آوردن اغلب بین ۴ تا ۶ ماهگی آغاز می‌شود که طی آن نخستین سری از دندان‌های شیری در فک پائینی بیرون می‌آید. با این حال و در برخی مواقع، ممکن است این روند در ۱۲ ماهگی رخ دهد. دندان در آوردن نوزاد می‌تواند برای او آزاردهنده و همراه با بی‌قراری باشد، و از طرفی باعث گریه‌های بی‌امان او شود. در واقع این دوران، زمانی است که نوزاد دوست دارد چیزی را گاز بگیرد یا سطح صاف یا سفتی را بجود تا لثه‌هایش را با آن مالش دهد. این زمان، بهترین زمان برای استفاده از دندان‌گیر است. اما هنگام استفاده از آن مراقب باشید و به جای انواع ژله‌ای یا پلاستیکی، بهتر است نوع طبیعی آن را تهیه کنید.
پیشنهاد ما، استفاده از دندان‌گیرهای چوبی است که سفت بوده و مواد شیمیایی ندارند. دندانگیرهای پلاستیکی هم در بازار موجود است که از پلاستیک‌هایی با درجه‌ی کیفی پائین درست شده‌اند و زمانی که نوزاد شروع می‌کند به دندان در آوردن قابل استفاده خواهد بود. در این مورد، مواد شیمیایی موجود در آن می‌تواند به عفونت و اسهال او بیانجامد. دلایل زیر نشان می‌دهد چرا استفاده از دندان‌گیر چوبی بهتر از پلاستیکی است:
-برخلاف دندان‌گیر پلاستیکی، دندان‌گیرهای چوبی طبیعی بوده و هیچ نوع ماده‌ی رنگی شیمیایی ندارند.
-سفتی آن تا حدی است که کودک می‌تواند به راحتی آن را گاز بگیرد و به کمک آن لثه‌ی خود را بمالد.
-احتمال شکسته شدن بخشی از دندان‌گیرهای چوبی بر حسب اتفاق نسبت به نوع پلاستیکی آن خیلی کمتر است.
منبع: parenting

۱۳ روش موثر برای آرام کردن نوزاد لجوج و گریان


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


5220 | 1395/01/08 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : دندان گیر نوزادان

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان