اگر آلت تناسلی تان درد می کند؛ حتما این مطلب را بخوانید!

درد در آلت تناسلی مانند هر بخش دیگری از بدن می تواند ناشی از عوامل مختلفی از جمله عفونت ، آسیب ( ضربه ) یا بیماری باشد . در برخی مواقع دستکاری مفرط ، نیش حشره یا جوش می تواند منجر به درد شود .

اگر آلت تناسلی تان درد می کند؛ حتما این مطلب را بخوانید!

ضایعات دردناک یا زخم در آلت تناسلی ممکن است تبدیل به پروستات یا عفونت های دیگر شود . علاوه بر آن التهاب پروستات ، urethritis ( عفونت لوله ادراری که اغلب باعث سوزش و کلامیدیا می شود . و گاهی کم خونی سلول های داسی نیز می تواند موجب درد در آلت تناسلی شود .

بیماری Peryronies که موجب نابهنجار شدن شکل آلت تناسلی می شود مقاربت دردناک را برای مرد در پی خواهد داشت . در موارد نادر درد می تواند نشانه سرطان باشد . از این رو اگر ناراحتی شما قابل ملاحظه بود و ظرف چند روز فروکش نکرد به پزشک مراجعه کنید .

چرا بعضی از زنان مقاربت دردناک دارند؟

از نظر پزشکان مقاربت دردناک در 80% از زنان علت فیزیولوژیکی دارد .

این علل عبارتند از : کاهش در هورمون زنانگی که منجر به خشک شدن مهبل ( واژن ) می شود . وجود مخمر یا سایر عفونت های رحمی ( جنسی) ، uretherietis cystitis( از عفونتهای دستگاه ادراری ) و برخی از مشکلات ارتوپدی و در مواردی نیز یبوست مزمن می تواند نقش داشته باشد . 

یک عامل شناخته شده دیگر  valvar vestibulitis می باشد که به صورت التهاب در بخش خاصی از واژن است .

و شایعترین علت ، مقاربت دردناک است که اغلب نادیده گرفته می شود .یک نوع خاصی از مقاربت دردناک که به عنوان vaginismus ( گرفتگی عضلات مهبل ) شناخته شده است که باعث گرفتگی غیر ارادی ماهیچه های واژن شده و گاهی می توانند چنان قوی باشند که واژن بسته شده و نفوذ ( دخول ) فوق العاده دردناک و یا غیر ممکن می گردد . این مشکل اغلب ریشه در یک آسیب روانی دارد.

منبع: مجله پزشکی مادر- webmd.com

لینک مرتبط: قدم اول برای درمان مشکلات جنسی چیست؟

 درمان نعوظ ناقص در مردان با عمل جراحی

خانمی 27 ساله هستم که3ساله ازدواج کردم موقع سکس درد بدی داخل ناحیه تناسلی حس می کنم پیش پزشک زنان رفتم وایشون جوابی ندادند یا راهنمایی نکردند این درد ازبین نمیره و همیشه هست


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


2821 | 1395/01/08 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : آلت تناسلی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان