عادات روزانه برای مبارزه با سالخوردگی و داشتن پوستی سالم-قسمت اول

در اینجا به برخی عادات روزانه‌ای اشاره می‌کنیم که با رعایت آنها می‌توانید از بروز چین و چروک‌ها پیشگیری کرده و سلامت پوست‌تان را افزایش دهید.

عادات روزانه برای مبارزه با سالخوردگی و داشتن پوستی سالم-قسمت اول
شاید این برایتان آشنا باشد: یک عکس قدیمی که مربوط به ۱۰ سال پیش است، ته کشوی دراور پیدا می‌کنید. در عکس صورتتان بدون چین و چروک، شاداب و جوان است و بی‌پروا می‌خندید. این عکس باعث می‌شود شدیدا احساس پیری کنید. تلاش‌های بی پایان برای پیدا کردن ترکیبی که بتواند همیشه فرد را جوان نگه دارد، افراد بسیاری را بر آن داشته تا صدها و هزاران دلار صرف خرید کرم‌های صورت، جراحی زیبایی و حتی عمل‌های زیبایی عجیب و غریب روی صورت خود کنند. با این حال، راز داشتن ظاهری جوان‌تر در دستان یک جراح پلاستیک یا محلول ضدسالخوردگی نیست، بلکه درصد بالایی از آن به شیوه‌ی زندگی‌تان مربوط می‌شود. در اینجا به برخی عادات روزانه‌ای اشاره می‌کنیم که با رعایت آنها می‌توانید از بروز چین و چروک‌ها پیشگیری کرده و سلامت پوست‌تان را افزایش دهید.
۱.برای صبحانه چای بنوشید، نه قهوه
با اینکه نوشیدن یک فنجان قهوه‌ی صبحگاهی برای بسیاری از ما قابل تصور نیست، تغییر قهوه به چای در صبح می‌تواند باعث کاهش چین و چروک شود. چای خصوصا چای سفید می‌تواند خطر سرطان و ورم مفاصل و استخوان‌ها و نیز چین و چروک‌های مربوط به سالخوردگی را کاهش دهد. میزان کمی از آنزیم‌هایی که در چای سفید وجود دارد - چیزی کمتر از یک فنجان – می‌تواند از بدن در برابر آنزیم‌هایی که باعث تجزیه و تخریب کلاژن و الاستین می‌شود جلوگیری کند.
۲.صورتتان را با میوه‌ها و سبزیجات غذا دهید – نه با شیرینی 
جایگزین کردن شیرینی و شکلات با یک مشت توت فرنگی به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید پوستتان را جوان‌تر و براق‌تر نگه دارید. کم کردن مصرف قند برای صورت شما بسیار مفید است، در حالی که مصرف زیاد قند و شیرینی می‌تواند به سالخوردگی زودهنگام بیانجامد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد افزایش میزان قند خون افرادی که بین ۵۰ تا ۷۰ سال دارند می‌تواند آنها را پنج تا هفت ماه پیرتر کند. برای پیشگیری از علائم سالخوردگی، سعی کنید از میوه‌های دانه‌دار که سرشار از آنتی اکسیدان هستند استفاده کنید؛ این میوه‌ها می‌توانند خطر پیشرفت سرطان را کاهش داده، عملکرد مغز را بهتر کرده و حجم عضلات را افزایش دهند.
۳.پیش از آنکه از خانه خارج شوید از کرم ضدآفتاب استفاده کنید
مصرف روزانه‌ی کرم ضدآفتاب با SPF ۱۵ یا بالاتر می‌تواند باعث کاهش علائم سالخوردگی پوست شود که به خاطر تماس با نور خورشید رخ می‌دهد. پرتوهای فرابنفش (UV) ناشی از نور خورشید می‌توانند منجر به شکل‌گیری ۹۰ درصد از علائم شاخص و بارز سالخوردگی شوند. این علائم شامل بروز چین و چروک، لکه‌های شدید، افتادگی پوست و از بین رفتن رنگ پوست است. تحقیقات نشان می‌دهد کرم ضدآفتاب نه تنها از پوست در برابر سرطان مراقبت می‌کند، بلکه از سالخوردگی پوستی ناشی از تماس با نور خورشید هم پیشگیری می‌نماید.
(منبع: health)

درمان‌‌ خانگی برای افتادگی پوست با ماست و عسل


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان