گیاهانی برای کاهش طبیعی میزان کلسترول

عوامل زیادی بر میزان کلسترول شما تاثیر می‌گذارد، از جمله سن و سال، وزن، غذایی که می‌خورید، و فعالیت فیزیکی. مردم می‌توانند میزان کلسترول خود را با داشتن یک شیوه‌ی سالم زندگی حفظ کنند: متعادل نگه داشتن وزن، خوردن غذاهایی که چربی‌های اشباع‌شده‌ی پایین داشته باشد، ورزش منظم، پرهیز از الکل و قطع مصرف سیگار. برخی گیاهان طبیعی را هم می‌توانید برای کاهش و بهبود میزان کلسترول خود در رژیم غذایی‌تان استفاده کنید که عبارتند از: گیاه یونجه تحقیقات نشان داده است که بذر یونجه می‌تواند از طریق کاهش انواع مضر و مخرب کلسترول (LDL) در خون در شرایطی که کلسترول خوب

گیاهانی برای کاهش طبیعی میزان کلسترول

عوامل زیادی بر میزان کلسترول شما تاثیر می‌گذارد، از جمله سن و سال، وزن، غذایی که می‌خورید، و فعالیت فیزیکی. مردم می‌توانند میزان کلسترول خود را با داشتن یک شیوه‌ی سالم زندگی حفظ کنند: متعادل نگه داشتن وزن، خوردن غذاهایی که چربی‌های اشباع‌شده‌ی پایین داشته باشد، ورزش منظم، پرهیز از الکل و قطع مصرف سیگار. برخی گیاهان طبیعی را هم می‌توانید برای کاهش و بهبود میزان کلسترول خود در رژیم غذایی‌تان استفاده کنید که عبارتند از:
گیاه یونجه
تحقیقات نشان داده است که بذر یونجه می‌تواند از طریق کاهش انواع مضر و مخرب کلسترول (LDL) در خون در شرایطی که کلسترول خوب (منظور کلسترول با غلظت بالا) همچنان بی‌تغییر است به حفظ میزان کلسترول کمک کند. فیبرها و مواد شیمیایی موجود در بذر یونجه مانع از تجمع کلسترول در خون می‌شود.
سیر
از زمان قدیم، از سیر برای درمان نواع بیماری‌ها استفاده می‌شد، و تحقیقات نشان داده است که سیر می‌تواند میزان کلسترول را در سطح پایدار و متعادلی نگه دارد و این کار را از طریق کاهش میزان کلسترول انجام می‌دهد در شرایطی که میزان کلسترول با غلظت خوب را افزایش می‌دهد.
پلیکوسانول
این گیاه از نیشکر به دست آمده و در کاهش میزان کلسترول در بدن از طریق تجزیه و تخریب کلسترول بد (کلسترول با غلظت پایین) تأثیر خود را به جا گذاشته و باعث افزایش فشار خون هم نمی‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد این گیاه خصوصا در زنانی که در دوران بعد از یائسگی خود به سر می‌برند و میزان کلسترول خونشان بالاست، تأثیر بسزایی دارد.
چای سبز
یک آنتی‌اکسیدان فوق‌العاده است و از جذب کلسترول در سیستم گوارش بدن جلوگیری کرده، و نوشیدن آن بهترین روش برای کاهش کلسترول محسوب می‌شود.
(منبع: medicinenet)

پنج غذای پایین آورنده کلسترول


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان