ساخت دستگاهی برای کاهش فشار خون

به تازگی ابزار جدیدی اختراع شده که می‌تواند فشار خون بیمارانی را که دارای فشار خون بالا و غیرقابل کنترل هستند. جدیدا محققان دستگاهی به اندازه‌ی گیره‌ی کاغذ به نام «جفت‌ساز یا رابط» را آزمایش کرده‌اند که بین سرخرگ و رگ اصلی در قسمت بالای ران فرو رفته و جا داده می‌شود. این رابط از طریق ایجاد یک مجرا میان سرخرگ و رگ اصلی باعث کاهش بخشی از فشار موجود در سیستم شریانی شده و بخشی از خون را به سایر رگ‌ها منتقل می‌‌کند. دکتر مِلوین لوبو سرپرست این تحقیق می‌گوید: این یک تحول بسیار بزرگ در درمان فشار خون بالاست.

ساخت دستگاهی برای کاهش فشار خون

به تازگی ابزار جدیدی اختراع شده که می‌تواند فشار خون بیمارانی را که دارای فشار خون بالا و غیرقابل کنترل هستند. 
جدیدا محققان دستگاهی به اندازه‌ی گیره‌ی کاغذ به نام «جفت‌ساز یا رابط» را آزمایش کرده‌اند که بین سرخرگ و رگ اصلی در قسمت بالای ران فرو رفته و جا داده می‌شود. این رابط از طریق ایجاد یک مجرا میان سرخرگ و رگ اصلی باعث کاهش بخشی از فشار موجود در سیستم شریانی شده و بخشی از خون را به سایر رگ‌ها منتقل می‌‌کند.
دکتر مِلوین لوبو سرپرست این تحقیق می‌گوید: این یک تحول بسیار بزرگ در درمان فشار خون بالاست. بیشتر کار داروهای موجود تنظیمات هورونی و عصب‌شناختی فشار خون بوده و درمان‌های جدیدتر مانند عصب‌زدایی کلیوی منحصرا بر سیستم عصبی کلیه تمرکز دارد. کار این دستگاه رابط یا جفت‌ساز بیشتر بر جنبه‌ی مکانیکی عملکرد گردش خون است، بنابراین می‌توان گفت که رویکردی جدید برای کنترل فشار خون محسوب می‌شود.
در تحقیقی، بر روی ۸۳ بیماری که به طور متوسط فشار خون روزانه‌شان حدود ۱۳۵ میلی‌متر جیوه و یا انقباض بالای قلب و ۸۵ میلی‌متر جیوه و یا انبساط بالای قلب داشتند و برای این مشکل خود دارو مصرف می‌کرده‌اند آزمایشاتی انجام شد. در ۴۴ نفر از این بیماران (یعنی ۵۳ درصد) از دستگاه رابط یا جفت‌ساز استفاده شد در حالی‌که سایرین روال عادی درمانی خود را گذراندند.
محققان دریافتند آن دسته از بیمارانی که در بدن‌شان از رابط یا جفت‌ساز استفاده شد میزان فشار خون‌شان به طور چشمگیری کاهش یافت. فشار خون متوسط انقباض قلب طی ۲۴ ساعت در افرادی که در آنها جفت‌ساز تعبیه شده بود حدود ۱۳.۵ میلی‌متر جیوه کاهش یافت در حالی‌که این میزان در افرادی که درمان طبیعی داشتند، ۰.۵ میلی‌متر جیوه بود.
(منبع: allhealthsite)

چگونه با رژیم غذایی فشار خون را درمان کنیم؟


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان