توضیح دکتر شاهین بهجو در مورد کاربردهای تزریق چربی

دکتر شاهین بهجو، متخصص جراحی(پلاستیک و ترمیمی): افزایش سن در دهه 50 و بالاتر منجر به گودی ناحیه شقیقه‌ها، عمیق‌تر شدن خطوط اخم، ناحیه پیشانی و نیز خط خنده می‌شود. حجم بافت نرم زیر ابروها نیز کاهش یافته،‌ پلک‌های فوقانی دچار افتادگی و چین‌خوردگی می‌شوند. گاه چین‌خوردگی پلک‌ها به سمت عقب بوده و گودی کاسه چشم را بیشتر نشان می‌دهد. در برخی موارد شلی و افتادگی پوست کاملا مشهود است ولی همین پوستی که شل و اضافه به نظر می‌رسد با جایگزینی حجم چربی زیرپوستی کاملا از بین می‌رود.

توضیح دکتر شاهین بهجو در مورد کاربردهای تزریق چربی

دکتر شاهین بهجو، متخصص جراحی(پلاستیک و ترمیمی)  

افزایش سن در دهه 50  و بالاتر منجر به گودی ناحیه شقیقه‌ها، عمیق‌تر شدن خطوط اخم، ناحیه پیشانی و نیز خط خنده می‌شود. حجم بافت نرم زیر ابروها نیز کاهش یافته،‌ پلک‌های فوقانی دچار افتادگی و چین‌خوردگی می‌شوند. گاه چین‌خوردگی پلک‌ها به سمت عقب بوده و گودی کاسه چشم را بیشتر نشان می‌دهد. در برخی موارد شلی و افتادگی پوست کاملا مشهود است ولی همین پوستی که شل و اضافه به نظر می‌رسد با جایگزینی حجم چربی زیرپوستی کاملا از بین می‌رود. پلک‌های تحتانی نیز حجم خود را از دست داده و حدقه چشم واضح‌تر و فاصله پلک- گونه بلندتر می‌شود. خط لب نازک‌تر شده و به مرور زمان لب‌ها به سمت داخل متمایل می‌شوند. حدود چانه و فک تحتانی از حالت صاف و مشخص خود خارج شده و بافت نرم زیرچانه و غبغب دچار شلی و افتادگی می‌شود.

کاربردهای تزریق چربی

1- جوان‌سازی صورت: یکی از شایع‌ترین کاربردهای تزریق چربی، اصلاح آثار پیری چهره با پرکردن خطوط خنده، اخم و حجم‌دهی به نواحی گودرفته صورت است و بسیاری از بیماران اظهار می‌دارند با این کار ظاهرشان شبیه به عکس‌های دوره جوانی‌شان شده است.

2-  در بیماران جوان‌تر تزریق چربی عموما به منظور اصلاح نقاط چهره مثلا کوچکی گونه‌ها، لب و چانه صورت می‌گیرد. بافت چربی در چنین مواردی مشابه پروتزهای سخت یا گرافت استخوانی عمل کرده و قادر است توازن و هارمونی بیشتری به اجزای چهره بدهد.

3- مقاصد ترمیمی: در برخی موارد تزریق چربی جنبه زیبایی نداشته بلکه به منظور اصلاح ناهنجاری‌های مادرزادی یا عوارض ناشی از جراحی و سوانح قبلی یا به دنبال اعمال جراحی قبلی به کار برود.

4- گذشت زمان چه آثاری روی دست دارد که سن بیمار را لو می‌دهد؟ حتی اگر چهره بیمار جوان به نظر برسد بازهم کاهش حجم یا پوشش بافت نرم روی عروق و تاندون‌های پشت دست باعث می‌شود  که دست استخوانی‌تر به نظر رسیده و رگ و پی روی دست‌ها بیشتر مشخص شود. تزریق چربی ظاهر پرتری به روی دست‌ها داده و با افزایش ضخامت پوست آثار پیری دست را مخفی می‌کند.

5- امروزه لیپوساکشن و لیزر لیپولیز بیش از پیش متداول شده و توسط افرادی با تخصص‌ها و تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود که گاه منجر به عوارض و دفورمیتی‌ها(تغییر شکل شدن‌ها) بد شکل  شدن بدن و اندام‌ها می‌شود که از ناهمواری‌های جزئی تا فرورفتگی‌های بسیار شدید و حتی نکروز کامل بافت متغیر است. اصلاح برخی از نقایص شدید و پیچیده بافتی مستلزم اعمال جراحی متعدد و احتمالا آزاد کردن چسبندگی‌ها از طریق افزودن حجم بافت از طریق تزریق چربی است تا به نتیجه صاف و رضایت‌بخشی برسیم.

بافت چربی علاوه بر آدیپوسیت یا سلول‌ چربی حاوی عناصر مهم دیگر مانند سلول‌های بنیادیstem cell) )سلول‌های اندوتلیال و فاکتورهای رشد سلولی هستند.

  دکتر شاهین بهجو، متخصص جراحی(پلاستیک و ترمیمی) 
دکتر شاهین بهجو دارای بورد تخصصی جراحی (ترمیمی، پلاستیک و زیبایی) از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، عضو جامعه جراحان ایران و عضو جامعه بین المللی جراحان ( ISS ) است. خدماتی در زمینه لیپوساکشن و لیزر لیپولیز،‌ آبدومینوپلاستی، جراحی پستان، لیفت صورت، جراحی بینی، بوتاکس و فیلر، لیفت ابرو، پیشانی و صورت و لیفت پلک ارائه می‌دهد.

جهت ارتباط با شماره تلفن های ذیل تماس حاصل فرمائید:

02122147216

02122147217

02122141700


drbehjoo_ir

drbehjoo_ir

 وب سایت: drbehjoo.ir

آدرس مطب: آدرس : سعادت آباد – بین سرو و بوستان – شماره ۱۰۴ – ساختمان نگار – ط ۴ – واحد ۷۹ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


11507 | 1396/05/23 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : جراحی زیبایی دکتر شاهین بهجو تزریق چربی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید

نظرات

سحر

من تزریق چربی انجام دادم ولی الان کیس شده باید چیکارکنم؟؟میترسم درش بیارم پوست صورتم بدبشه لطفا کمک کنید

الو دکتر
جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید

روزهای : شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت با شماره تلفن  9099071353 تماس بگیرید

پزشکان وبسایت الو دکتر آماده پاسخگویی به سوالات شما میباشند .
ساختمان پزشکان