چرا نباید به لیزرهای ارزان‌قیمت اعتماد کرد؟

مرکز جراحی محدود سعادت آباد: در گذشته برای درمان موهای زائد روش‌های متعددی وجود داشت اما متاسفانه هیچ کدام از روش‌ها به‌طور دائمی موهای زائد را از بین نمی‌بردند. کارهایی ازجمله استفاده از تیغ، موم و... همه این روش‌ها برای مدت کوتاهی قادر به حذف موهای زائد بودند.

چرا نباید به لیزرهای ارزان‌قیمت اعتماد کرد؟

مرکز جراحی محدود سعادت آباد:

در گذشته برای درمان موهای زائد روش‌های متعددی وجود داشت اما متاسفانه هیچ کدام از روش‌ها به‌طور دائمی موهای زائد را از بین نمی‌بردند. کارهایی ازجمله استفاده از تیغ، موم و... همه این روش‌ها برای مدت کوتاهی قادر به حذف موهای زائد بودند. لیزر موی زائد تحولی عظیم در از بین بردن موهای زائد ایجاد کرد. لیزر موی زائد با کمک نور متمرکز شده به داخل فولیکول مو نفوذ پیدا می‌کند. از لیزر موی زائد می‌توان برای ازبین بردن موهای زائد دست، پا، بازوها، زیر بغل، ران‌ها و... استفاده کرد. هر پالس از لیزر موی زائد در کمتر از یک ثانیه عمل کرده و در یک لحظه می‌تواند مقدار زیادی از موهای زائد را حذف کند.

هر جلسه، لیزر موی زائد چقدر طول می‌کشد؟

برای تعیین زمان جلسات درمانی باید ببینیم کدام ناحیه قرار است تحت لیزر قرار بگیرد چراکه بستگی به وسعت نواحی تحت درمان دارد؛ به‌طور مثال نواحی با وسعت کم مثل پشت لب زمانی کمتر از یک دقیقه و نواحی وسیع‌تر مانند پشت پا زمانی حدود یک ساعت طول خواهد کشید.

برای از بین بردن موهای زائد چند جلسه لیزر موی زائد لازم است؟

باز هم برای پاسخ به این سوال نیاز است که بررسی شود چه نواحی قرار است تحت لیزر موی زائد قرار بگیرند. همچنین بدن هر فرد با فرد دیگر و شرایطش از نظر رنگ پوست، جنس مو و... متفاوت است. همچنین غیر از شرایط جسمانی فرد، نوع دستگاه لیزر موی زائد هم در این موضوع تاثیرگذار است. هر تار مو طی سه مرحله رشد می‌کند ولی تنها در فاز رشد فعال است که تراکم ملانین به اندازه‌ای که انرژی نورانی را در حد تخریب جذب می‌کند، می‌رسد. در هر مقطع زمانی فقط تعداد یک‌سوم از موها در این فاز قرار دارند، لذا حداقل ۴ تا ۶ جلسه برای از بین بردن موهای زائد با لیزر نیاز است.

کدام دستگاه لیزر موی زائد این روزها طرفدار بیشتری دارد؟

یکی از دستگاه‌هایی که ساخت کشور امریکاست و توانسته نتایج مطلوبی را به همراه داشته باشد، دستگاه لیزر سایناشور است. در کلینیک بزرگ سعادت آباد (زیرنظر مستقیم دکتر ضرغامی) این لیزر که پیشرفتهترین، ایمنترین و مطمئن‌ترین فناوری برای برطرف‌سازی موهای زائد است، وجود دارد. در کلینیک بزرگ سعادت آباد (زیرنظر مستقیم دکتر ضرغامی) لیزر موهای بدن بدون ایجاد درد توسط متخصصان باتجربه صورت می‌گیرد و نتایج فوق‌العاده‌ای برای شما حاصل می‌شود.

قبل و بعد از لیزر موی زائد، چه اقداماتی نیاز است انجام داده شود؟

اولین و مهم‌ترین اقدام قبل از لیزر موهای زائد این است که به مدت ۶ هفته از کندن موهای زائد از ریشه خودداری کنید. برای همین بهتر است به مدت ۶ هفته موهای زائد خود را با تیغ اصلاح کنید و دور روش‌هایی ازجمله مومک، موچین یا الکترولیز را خط بکشید.

فرد یک الی دو روز قبل از انجام روش از بین بردن موهای زائد با لیزر موهای زائد بدن و صورت خود را با تیغ اصلاح کند.

به مدت 6 هفته قبل و بعد از لیزر موهای زائد، مدت قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کرده و حتما از کرم‌های ضد‌آافتاب با spf  مناسب استفاده کنید.

بعد از لیزر هم از کندن موهای زائد از ریشه خودداری کنید.

پس از اتمام جلسه درمانی از کرم‌های
 ترمیم
کننده و ضد‌التهاب در ناحیه تحت‌درمان استفاده می‌شود و باید به مدت چند ساعتی روی پوست باقی بماند.

چطور لیزر باعث ازبین بردن موهای زائد می‌شود؟

اشعه لیزر روی رنگدانه یا ملانین موجود در فولیکولهای مو تاثیر می‌گذارد. البته ناگفته نماند که اشعه لیزر موی زائد تنظیم شده است و بیشتر از یک حدی نمی‌تواند نفوذ پیدا کند. برای همین می‌توان گفت لیزر روی اعضای داخلی بدن تاثیر ندارد چراکه نفوذ پیدا نمی‌کند. زمانی که این موهای زائد وارد فاز رشد شود، دارای رنگدانه یا ملانین می‌شوند. از آنجا که لیزر موهای زائد فقط موهای رنگدانه‌دار (در فاز رشد) را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، بنابراین جلسات درمانی باید هر چند وقت یکبار برای ۴ الی ۶بار تکرار شود تا بدین ترتیب تمام موها را که در زمان‌های مختلف وارد فاز رشد می‌شوند از بین ببرد، به‌همین دلیل ۴ تا ۶ جلسه برای ازبین بردن موهای زائد با لیزر به فواصل یک تا ۴ لازم است تا تقریبا همه موهای زائد از بین بروند.

آیا لیزر موهای زائد با درد همراه است؟

لیزر موهای زائد با درد زیادی همراه نیست و تنها ممکن است برخی نواحی بدن نسبت به جاهای دیگر حساس‌تر باشند که در این صورت از کرم موضعی بی‌حس‌کننده می‌توان استفاده کرد. نیم ساعت  قبل از شروع جلسه درمان با لیزر به‌صورت یک لایه ضخیم استفاده می‌شود. با این حال میزان درد تجربه شده در لیزر موهای زائد صورت و بدن برای هر شخص، متفاوت است. با این حال درد این روش طاقت‌فرسا نبوده و قابل کنترل است.

بعد از لیزر موهای زائد دانستن این نکات لازم است؟

بعد از لیزر ممکن است پوست کمی ملتهب شود که نیاز است از کرم زینک استفاده شود. کمپرس یخ و کرم‌های مرطوب‌کننده به رفع التهاب  پوست کمک می‌کند. اما مهم‌ترین نکته‌ای که افراد باید افراد جدی بگیرند و آن را رعایت کنند، عدم قرارگیری زیر نور آفتاب است. همچنین باید از کرم ضدآفتاب با spf ۳۰ استفاده کنند. به‌علاوه اگر افراد نواحی از صورت را لیزر موهای زائد می‌کنند تا ۲۴ ساعت نباید از لوازم آرایشی استفاده کنند. یک هفته بعد از جلسه درمانی و مراقبت‌های بعد از لیزر فولیکول‌های مو همراه با شفت مو به خارج از پوست رانده می‌شوند و ممکن است این تصور اشتباه برای فرد پیش بیاید که رویش زودهنگام موهای زائد اتفاق افتاده است، این مسئله در قسمت‌هایی که موهای ضخیم دارند، بیشتر جلب‌توجه می‌کند.

نکته!

افرادی که پوست حساسی دارند یا قبلا دچار عوارض لیزر موهای زائد شده‌اند، اگر قصد دوباره برای لیزر دارند باید پزشک را در جریان قرار بدهند. پزشک قبل از شروع درمان از تست کردن این روش استفاده کرد، بدین صورت که یک نقطه را لیزر می‌کند و یک هفته بعد این ناحیه توسط پزشک بررسی می‌شود و چنانچه مشکلی وجود نداشت درمان موهای زائد بدن یا صورت شروع می‌شود.

چه افرادی کاندیدای مناسب لیزر موهای زائد هستند؟

افرادی که موهای تیره با پوست روشن دارند کاندیدای مناسبی هستند. با این حال افرادی که پوست تیرهتر با موهای روشن‌تر دارند نگران نباشند، می‌توانند از مزیت این روش بهره‌مند شوند اما برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیاز به تعداد جلسات بیشتری دارند. اما نباید فراموش کرد چون لیزر ملانین و رنگدانه مو را دربر می‌گیرد موهای سفید با این روش قابل حذف نیستند. همچنین جلسات لیزر مو باید به‌موقع و در تاریخ تعیین شده انجام شود.

چه مدت بعد از لیزر موی زائد، می‌توان نتیجه آن را مشاهده کرد؟

دو هفته بعد از اولین جلسه افراد می‌توانند کاهش رشد مو را در خود احساس کنند. به‌علاوه هرچه جلسات بیشتری انجام شود تاثیرگذاری بهتر خواهد شد. پس از گذشت دو هفته موهای لیزر شده سست و نازک‌تر می‌شود و رشد موهای زائد نیز کم می‌شود و هر بار که لیزر موهای زائد بیکینی تکرار می‌شود به موازات آن تراکم موها نیز کمتر می‌شود تا اینکه بالاخره اکثر موهای زائد از بین می‌روند. البته باید گفت با کمک لیزر صددرصد موها از بین نمی‌رود اما تا ۹۰درصد این روش می‌تواند موفقیتآمیز باشد.

چه نواحی از بدن را می‌توان تحت درمان لیزر موهای زائد قرار داد؟

تمام نواحی بدن مانند صورت (چانه، گونه، گوش، پیشانی و پشت لب)، گردن، پا، دست، زیر بغل، شرمگاهی و... مناسب است.

آیا لیزر موهای زائد با عارضه همراه است؟

اگر بخواهیم از عوارض لیزر موهای زائد بگوییم باید به این نکته اشاره کنیم که لیزر موهای زائد بدن یک روش بی‌خطر برای از بین بردن  و رفع موهای زائد بدن و صورت است.

آیا لیزر موهای زائد روی بارداری یا سرطان تاثیر می‌گذارد؟

مزایای لیزر موهای زائد زیر بغل و لیزری که در ناحیه شرمگاهی انجام می‌شود این است که هیچ ارتباطی با اجزای داخلی بدن مثل تخمدان یا بافت سینه ندارد و هیچ آثار مخرب و ضرری به همراه ندارد، زیرا نور لیزر در این درمان تا این عمق به بدن نفوذ نخواهد کرد. این مسئله در جهان مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شده که میزان نفوذ لیزر در پوست خیلی کم و شاید به عمق چند میلی‌متر است، بنابراین اصلا امکان نفوذ به بافت‌های عمیقتر وجود ندارد که باعث مشکل شود.

چه افرادی نمی‌توانند از مزایای لیزر موهای زائد بهره‌مند شوند؟

بهتر است در دوران بارداری از لیزر موهای زائد استفاده نشود. اما بعد از پایان دوران بارداری و حتی در دوران شیردهی می‌توان جلسات لیزر موی زائد را ادامه داد.

بهترین دستگاه چه دستگاهی است؟

متخصصان و مراکز زیبایی ازجمله کلینیک بزرگ سعادت آباد با خرید دستگاه لیزر پوست متنوع ازجمله لیزر الکساندرایت اپو جی، دایود و... به‌ صورت سفارشی، بسته به محل و جنس و ظاهر پوست و مو آن ناحیه، بهترین لیزر انتخاب می‌کنند که با پوست و موی آن ناحیه سازگار باشد و بتوان به بهترین نتایج ممکن رسید.

هزینه و قیمت لیزر موی زائد به چه صورت است؟

مهمترین عامل برای تعیین قیمت نوع دستگاه و محلی است که تحت لیزر قرار می‌گیرد. لیزر موهای زائد صورت و بدن یک روش دائمی و بی‌خطر برای از بین بردن و رفع موهای زائد بدن و صورت است. لیزر بهترین راه درمان موهای زائد در تمام نواحی بدن و صورت ازجمله چانه، پشت لب، گونه، گردن، دست، پا، کمر و... است.

مرکز جراحی محدود سعادت آباد

کلینیک سعادت آباد فعالیت خود را از سال 1383 به عنوان مرکز جراحی محدود آغاز کرد. در سال 1388  مدیران این مجموعه بر آن شدند تا با مبنا قرار دادن استانداردهای جهانی در پزشکی مجموعه ای را فراهم آورندکه یکی از کاملترین و مجهزترین مراکز پزشکی ایران و خاورمیانه باشد. برای رسیدن به این منظور مدیریت و کارشناسان این مجموعه بررسی دقیقی بر نحوه خدمات رسانی مراکز درمانی داخلی و خارجی انجام دادند. در نهایت پس از تحقیق و شناخت نقاط قوت و ضعف سیستم های درمانی مختلف، کلینیک سعادت آباد با روش های نوین علمی و با محوریت ارتقاء کیفیت درمان و بهره گیری از فن آوری IT فعالیت خود را آغاز کرد.

شماره تماس کلینیک سعادت آباد:

۰۲۱۲۶۷۶۱۸۳۲

آدرس: تهران- سعادت آباد – میدان کاج – سرو شرقی – خیابان مجد – مرکز جراحی محدود سعادت آباد – طبقه دوم- بخش پوست، مو و لیزر

saadatabadbeautycenter

وب سایت: www.saadatabadclinic.com


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


559 | 1396/07/15 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : لیزر موهای زائد

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان