مطلب قبلی دکتر امید ابراهیمی
اصول جراحی رینوپلاستی چیست؟
مطلب بعدی دکتر امید ابراهیمی
ورم بعد از جراحی بینی را چطور از بین ببریم؟

آیا بعد از جراحی، بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

دکتر امید ابراهیمی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی: برای پاسخ به این سوال ابتدا باید فرق بینی گوشتی و استخوانی را بدانیم. اسکلت بینی از استخوان و غضروف تشکیل شده که بر روی اسکلت استخوانی و غضروفی، پوست قرار گرفته است.

آیا بعد از جراحی، بینی گوشتی برگشت پذیر است؟

دکتر امید ابراهیمی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی:

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید فرق بینی گوشتی و استخوانی را بدانیم. اسکلت بینی از استخوان و غضروف تشکیل شده که  بر روی اسکلت استخوانی و غضروفی، پوست قرار گرفته است. تفاوت بین بینی گوشتی و استخوانی بر اساس ضخامت پوسته نیمه  تحتانی بینی است( یعنی جایی که نوک و پره های بینی قرار گرفته اند). دراین قسمت ضخامت پوست در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است. کسانی که پوست نوک بینی شان ضخیم و چرب باشد و همچنین منافذ پوست شان قابل رویت باشد اصطلاحاً به بینی گوشتی معروف هستند.

این پوست ضخیم چه تاثیری بر ظاهر بینی دارد؟ 

اگر از رو به رو به بینی این افراد نگاه کنیم، نوک بینی شان پهن تر و پره های بینی شان کلفت تر است؛ به علاوه پهنای پایه و نوک بینی بیشتر است. می دانیم یکی از معیار های زیبایی بینی، باریک شدن بینی از زاویه رو به رو است. البته به شرط آن که این باریکی به اندازه و در حد طبیعی باشد.  افرادی که پوست نازک دارند اگر استخوان و غضروف شان پهن باشد نتیجه عمل باریک شدن بینی خواهد بود. اما در افرادی که پوست ضخیمی دارند نباید بعداز عمل انتظار چنین نتیجه ای داشته باشند. البته تکنیک جراحی که برای بینی گوشتی و استخوانی استفاده می شود با یک دیگر متفاوت است. افرادی که بینی شان گوشتی است، جراح سعی بر تقویت اسکلت غضروفی دارد تا این که بتواند این پوست ضخیم را به سمت بیرون تحت فشار بگذارد تا از زاویه رو به رو بینی باریک تر دیده شود.

نکته!

افرادی که بینی گوشتی دارند اکثراً اسکلت صورت شان درشت تر است و گونه های برجسته تر و لب های بزرگ تری دارند برای همین از نظر زیبایی شناسی بینی باریک و قلمی به صورت این افراد نمی آید. در نتیجه کسی که بینی گوشتی دارد اگر انتظار معقولی از عمل خود داشته باشد و جراحی به روش درستی انجام شود نتیجه عمل برایش رضایت بخش خواهد بود. 


دکتر امید ابراهیمی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی و صورت هستند. ایشان با علم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل زیبایی و بینی و صورت از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند. 

شما می توانید جهت ارتباط با شماره‌های ذیل تماس حاصل فرمائید:

02188876200

02188878556


آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، پایین تر از میدان ونک، روبروی بیمارستان دی، خیابان دوم گاندی، پلاک ۸، واحد ۱

وب سایت: www.drebrahimi.org

dromidebrahimi


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


1508 | 1395/10/15 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : جراحی بینی جراحی بینی جراحی بینی گوشتی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان