مطلب قبلی دکتر محمد سعیدی
پیوند مو به چند روش انجام می‌شود؟

موهای از دست رفته را با کاشت موی طبیعی برگردانید!

دکتر محمد سعیدی، متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر:موی سر و ویژگی‌های آن، از مهم‌ترین عناصر در زیبایی چهره انسان است. در واقع موهای سر در کنار سایر قسمت‌های صورت، از جمله عواملی است که در میزان اعتماد به نفس و در نتیجه در روابط اجتماعی فرد بسیار موثر است.

موهای از دست رفته را با کاشت موی طبیعی برگردانید!

دکتر محمد سعیدی، متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر:

موی سر و ویژگی‌های آن، از مهم‌ترین عناصر در زیبایی چهره انسان است. در واقع موهای سر در کنار سایر قسمت‌های صورت، از جمله عواملی است که در میزان اعتماد به نفس و در نتیجه در روابط اجتماعی فرد بسیار موثر است. پس از سن جوانی و گاهی زودتر، بسـیاری از افراد دچار کاهش موهای سر می‌شوند که البته در آقایان شیوع به مراتب بیشتری دارد.

(هنگامی که درمان‌های دارویی با شکست مواجه شوند یا ریزش مو به حدی باشد که این درمان‌ها راضی‌کننده نباشند، هنگام انجام یک عمل پیوند مو طبیعی است).

(تصویر1).

بانک مو چیست؟

پیوند یا کاشت مو روشی است که در آن موها از نقطه‌ای از بدن که به آن دهنده یا donor یا بانک مو می‌گویند به ناحیه بدون مو یا کم‌مو که به آن گیرنده یا recipient می‌گویند، منتقل می‌شوند. قسمت دهنده باید از نواحی‌ای باشد که موهای آن به‌طور ژنتیک نسبت به ریزش مقاوم باشند و برای مدت‌های مدید و حتی تمام عمر دچار ریزش نشوند. این ناحیه معمولا قسمت‌های خاصی از پشت سر و در موارد بسیار معدود و استثنایی نواحی دیگر است. قسمت گیرنده بسته به مورد می‌تواند سر، ابرو، مژه، ریش و سبیل یا اسکارها باشد.

چند درصد احتمال موفقیت در این کاشت مو وجود دارد؟

کاشت یا پیوند موی طبیعی تنها درمان قطعی ریزش موی مردانه است. این روش در صورتی که با رعایت اصول و موازین علنی روز دنیا و توسط متخصصان متبحر و با‌تجربه انجام شود با نتایج عالی و شگفت‌آوری همراه خواهد بود. اما عوامل مهمی در موفقیت یک عمل کاشت مو موثر هستند که اگر این عوامل به خوبی در کنار هم جمع شوند، می‌توان انتظار یک نتیجه عالی و باور نکردنی ‌از کاشت مو داشت و در عین حال عوارض احتمالی را نیز به صفر رساند.

از‌جمله این عوامل می‌توان به تشخیص درست علت ریزش مو، انتخاب بیمار مناسب، رعایت اصول و موازین علمی در برداشت نوار مو، طراحی دقیق و هر چه طبیعی‌تر نواحی کاشت مو، حفظ رطوبت و سرما برای زنده ماندن واحدهای مو و مدیریت صحیح مراحل عمل و البته در کنار انتظارات منطقی بیماران از نتیجه عمل اشاره کرد.

درچهمواقعی پیوند مو، راه درمان ریزش مو نیست؟

در بسیاری از موارد ریزش مو، مانند ریزش موی سکه‌ای یا موارد ثانویه به التهاب یا همراه جوشگاه، انجام پیوند مو منطقی نبوده و شاید باعث بروز عوارض ناخوشایندی نیز شود. به‌علاوه در افرادی که ریزش موی شدیدی دارند و ناحیه پس‌ سری موی زیادی برای برداشت ندارد، امکان نتیجه بهینه کم است. علاوه بر این، انجام پیوند مو در سن زیر 25سال که هنوز روند ریزش مو فعال است، چندان توصیه نمی‌شود.

متاسفانه گاهی عمل پیوند مو در موارد ریزش موهای التهابی مانند لیکن‌پلان در مراکز غیرتخصصی توسط افراد ناآگاه به بیماری‌های پوست و مو انجام شده که نه‌تنها باعث بهبود وضعیت نشده بلکه با فعالسازی التهاب زمینه‌ای باعث تشدید روند ریزش می‌شود.

نکته:

بر این اساس توصیه می‌شود عمل پیوند مو در مراکز معتبر و ترجیحا توسط متخصصان پوست انجام شود تا هم نتیجه‌ای مطلوب حاصل شده و هم از بروز عوارض اجتناب شود.

دکتر محمد سعیدی، متخصص پوست، مو، زیبایی و لیزر:

دکتر محمد سعیدی متخصص بیماری های پوست، مو، زیبایی و لیزر درمانی، دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی تهران و دوره تخصصی را در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گذرانده و موفق به اخذ مدرک دانشنامه تخصصی بیماریهای پوست و مو از این دانشگاه شده است. علاوه بر بهره گیری از دانش و تجربه بهترین اساتید پوست کشور در دوران تحصیل، وی در کنگره‌ها و کارگاه‌های متعدد داخلی و خارجی در زمینه بیماری‌های پوست ومو، لیزر و پیوند مو شرکت فعال داشته است و مقالات متعدّدی از وی در زمینه‌های پوست، مو، لیزر و جوان‌سازی در مجلّات معتبر بین‌المللی به‌چاپ رسیده‌است. دکتر سعیدی در امر درمان بیماران و به خصوص ارایه خدمات زیبایی بیش از هر چیز معتقد به میانه روی، نگاه واقع بینانه و عمل در چهارچوب موازین علمی روز دنیا است. وی در حال حاضر عضو انجمن متخصصین پوست ایران و عضو رسمی آکادمی درماتولوژی اروپا (EADV) و هم‌چنین عضو انجمن جهانی لیزر درمانی (WALT) است.

شما می توانید جهت ارتباط با دکتر محمد سعیدی با شماره‌ ذیل تماس حاصل فرمائید:

02177877813

پیامک، تلگرام، واتس اپ:

09212363243

وب سایت: medicoderm.ir/default.aspx

dr_m_saeedi

dr_m_saeedi


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


2684 | 1395/09/09 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : پیوند مو کاشت مو

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان