آیا لیزر واقعا چروکها را از بین می برد؟

تاثیر لیزر بر چین و چروک‌های پوست

آیا لیزر واقعا چروکها را از بین می برد؟

استفاده از لیزر برای پوست، دارای کارکردهای فراوانی در زمینه‌های زیبایی و درمانی است؛ مثلا در درمان انواع ضایعات رنگی و خال‌ها، درمان برخی بیماری‌های پوستی از جمله پیسی و ... ؛ اما یکی از موارد استفاده از آن نیز رفع یا کاهش چین و چروک‌های پوست و جوان‌سازی آن است.
لیزر در کاهش چین و چروک‌های پوستی به صورت سطحی در بافت اپیدرم اثر حرارتی برجا گذاشته و باعث سوختگی خفیفی در لایه سطحی پوست می‌شود. به این ترتیب، پوست وادار به تولید سلول‌های جدید شده و کلاژن‌سازی در پوست آغاز می‌شود و پوست ضمن روشن‌تر شدن، فرم خود را هم بهتر حفظ می‌کند. نباید فراموش کرد که لیزر فقط قادر به رفع چین و چروک‌های ملایم و خفیف است و هرگز نباید توقع داشت که چین و چروک‌های عمیق با لیزر محو و ناپدید شوند.
استفاده از لیزر برای افراد باردار، کسانی که حساسیت زیادی به نور دارند و همچنین درموارد بدخیمی‌ و عفونت‌ توصیه نمی‌شود. گفته می‌شود افرادی هم که سابقه لک‌‌های پوستی بر اثر سوختگی ملایم دارند، بهتر است از لیزر استفاده نکنند. افراد تیره‌پوست، به‌ویژه سیاه‌پوستان، نیز گزینه‌های چندان مناسبی برای لیزر پوست نیستند، چون هرچه‌قدر پوست تیره‌تر باشد، احتمال آسیب پوستی (سوختگی و از دست رفتن رنگ‌دانه‌ها) بیشتر می‌شود و هر چه‌قدر پوست روشن‌تر باشد، احتمال نتیجه‌گیری بهتر، بیشتر می‌شود. طول دوره درمان با لیزر نیز بر اساس نظر پزشک و وضعیت بیمار، متفاوت است و موفقیت آن هم علاوه بر تبحر پزشک به میزان همکاری بیمار بستگی دارد. استفاده از ضدآفتاب و عدم مواجه با نورخورشید بعد از درمان، از اهمیت زیادی برخوردار است.


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


2754 | 1393/06/05 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : کلاژن سازی جوان سازی پوست لیزر زیبایی

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان