مهمترین علائم واتا را می شناسید؟

واتایی ها معمولا با گرسنگی مواجه اند

اگر دستکم 3 مورد از ویژگیهای زیر را در خود سراغ دارید بیشک شما با غلبه دوشای واتا رو به رو هستید.

  • دندانهای شما نامنظم است و نیاز به ارتودنسی و تنظیم دندانها دارید.
  • چشمهای شما در گروه چشمهای ریز جای میگیرد و معمولا از احساس خشکی و کمآبی چشمها دلنگران هستید.
  • بدن شما معمولا سرد است. اگر کسی پوست بدن شما را لمس کند در بیشتر مواقع با خنکی و سردی پوست شما
    رو به رو می
    شود.
  • مفصلهای بدن شما خشک است. این خشکی بیشتر در مفاصل گردن و زانو نمایان است. این افراد در شرایطی که روی زمین نشست و برخاست داشته باشند با صدای تقتق مفاصل رو به رو میشوند.
  • شیوه حرف زدن شما با صدای کم و معمولا لرزان است.
  • لاغر، سبکو پرجنب و جوشید

افرادی که در گروه واتا قرار میگیرند غالبا از لحاظ جسمانی سبک، لاغر و پرجنب و جوش هستند. آنها خیلی سریع به اتفاقهای اطراف خود واکنش نشان میدهند و معمولا برای انجام برنامههایشان بسیار سریع و پرحوصله هستند. افراد واتایی به این دلیل که عملکرد دستگاه گوارش در آنها منظم نیست معمولا با گرسنگی مواجهاند و با وجود آنکه زود به زود سراغ خوراکیها و غذاها میروند حس گرسنگی به دلیل متابولیسم بالای بدن همراه آنهاست. یکی دیگر از خصوصیات این گروه کمکاری و کندی عملکرد دستگاه گوارش و ابتلا به یبوست است که در بسیاری از افرادی که دوشای غالب آنها واتاست دیده میشود.

اختلال خواب یکی از مشکلات شماست

افرادی که در گروه واتا قرار میگیرند، باید بدانند که علاوه بر اختلال در عملکرد سیستم گوارش و یبوست استعداد ابتلا به بیخوابی، خستگی زودرس و برخی از بیماریهای پوست مثل خشکی پوست را دارند. این گروه غالبا به جهت انرژی جسمی و روانی بسیار که در خود دارند گاهی هیجان زده هستند و زیاد کار می کنند، بنابراین زود خسته می شوند. بی خوابی یا اختلال در ساعت خواب نیز یکی دیگر از مسائلی است که مردان و زنانی که در این گروه قرار می گیرند، در طول زندگی با آن روبهرو هستند. مگر اینکه با اصلاح رژیمغذایی و مصرف مواد مفید و سالم و اجرای دستورات متخصص آیورودا به پاکسازی و متعادلسازی مزاج خود بپردازند.


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان