مزایا و عوارض احتمالی لیزر موهای زائد بدن

اگر از اصلاح، اپیلاسیون و یا بند انداختن موهای زائد بدن تان راضی نیستید، لیزر موهای زائد می تواند گزینه ی خوبی برای تان باشد.

مزایا و عوارض احتمالی لیزر موهای زائد بدن


لیزر موهای زائد  یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی انجام شده در ایالات متحده است. در این عمل، پرتوهای نوری با شدت بالا را به فولیکول های مو می تابانند. رنگدانه های موجود در فولیکول نور را جذب می کنند و به این ترتیب، مو از بین می رود.

لیزر برای از بین بردن موهای زائد از صورت، ساق پا، بازو، زیر بغل، خط بیکینی، و مناطق دیگر بدن به کار می رود. مزایای لیزر موی زائد عبارت اند از:

دقت. لیزر می تواند محل مورد نظر برای از بین بردن مو را به دقت تشخیص دهد؛ بدون این که به پوست اطراف آن آسیبی وارد گردد.

سرعت. هر پالس لیزر در کسری از ثانیه می تواند تعداد زیادی مو را از بین ببرد.

قابلیت پیش بینی. در بیشتر بیماران، به طور متوسط پس از 3 تا 7 جلسه، مو های زائد به صورت دائم از بین می روند.

یک یا دو روز پس از انجام عمل لیزر موهای زائد، ناحیه ای از پوست که در معرض لیزر بوده، مانند پوست آفتاب سوخته می شود. در این حالت، گذاشتن کمپرس سرد و استفاده از ترکیبات مرطوب کننده ممکن است کمک کننده باشد. در صورت بهبودی پوست صورت می توانید از مواد آرایشی استفاده کنید اما اگر تاول روی پوستتان ایجاد شد، از این کار خودداری کنید.

تاول، احتمالش ضعیف است؛ اما بیشتر در افرادی با پوست های تیره دیده شده است.

منبع:   webmd.com


ارسال به دوستان از طریق
مطلب مفيد بود؟


3859 | 1394/05/31 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : خطرات لیزر موهای زائد عوارض لیزر لیزر لیزر موهای زائد

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
ساختمان پزشکان