سوالات بیشتر

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن چیست ؟

 راهکارهایی برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن وجود دارد ؛دکتر احمد باقری مقدم متخصص طب ورزشی اذعان داشتند به طور کلی برای کنترل و کاهش وزن، ورزش در کنار رژیم غذایی توصیه می‌شود. نکته مهم در برنامه کاهش وزن تداوم و یکنواخت بودن روند کاهش وزن است. عوارض و خطرهای کاهش وزن‌های پی در پی بیشتر از عوارض چاقی و اضافه وزن است. اگر شما تصمیم به کاهش وزن دارید باید برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت برای این کار داشته باشید، با کمک کارشناس تغذیه رژیم غذایی مناسب دریافت کنید و در کنار آن ورزش‌های چربی‌سوز انجام دهید.

دکتر احمد باقری مقدم برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن تاکید داشتند ، ورزش‌هایی با ماهیت هوازی مانند دویدن آرام،‌ پیاده‌روی تند، ‌طناب زدن، دوچرخه‌سواری و شنا به سوختن چربی از سطوح مختلف بدن کمک می‌کند. منظور ما از انجام ورزش‌های هوازی برای کمک به کاهش حجم چربی‌های بدن، با توجه به شرایط فرد کمی متفاوت است؛ یعنی اگر خانمی خانه‌دار است و بیشتر وقتش را در منزل می‌گذراند، می‌تواند از تردمیل و دوچرخه ثابت استفاده کند اما اگر امکان رفتن به فضاهای باز و پارک‌ها را دارد، راه رفتن و پیاده‌روی تند را پیشنهاد می‌کنیم. اگر کسی اهل استخر و شناست هم می‌تواند در کنار شنا،‌ کمی هم در آب راه برود تا کمک بیشتری به کم شدن حجم چربی‌های بدنش شود. طناب زدن و دوچرخه‌سواری هم از دیگر ورزش‌های هوازی هستند که نقش پررنگی در چربی‌سوزی دارند. ورزش خاصی وجود ندارد که باعث کاهش وزن موضعی شود. از بین رفتن چربی‌ها با ورزش به تجمع چربی در بدن بستگی دارد. با ورزش، چربی‌ها ابتدا از نواحی و مناطقی که بیشتر تجمع دارند (در خانم‌ها ران‌ها و در آقایان شکم) برداشته و به صورت انرژی مصرف می‌شوند.  می‌توانید با رژیم غذایی و ورزش هفته‌ای نیم تا یک کیلوگرم وزن کم کنید. برای کاهش وزن باید حوصله به خرج دهید و عجله نداشته باشید. اگر در حال حاضر ورزش نمی‌کنید ، بهتر است ورزش‌های هوازی را از نیم ساعت در روز شروع کنید و به‌تدریج به یک ساعت و حداقل 5روز در هفته برسانید و درکنار آن برای افزایش قوام عضلاتتان ورزش‌های قدرتی انجام دهید. مطمئن باشید چربی‌های موضعی با همین روش به‌تدریج از بین می‌روند.

دکتر احمد باقری مقدم توصیه داشتند ورزش‌هایی مانند درازونشست که با هدف کاهش حجم چربی‌های شکم و پهلوها توصیه و انجام می‌شوند، فقط می‌توانند باعث افزایش قوام و کوتاه شدن عضلات این قسمت‌های بدن شوند که به کم شدن میزان شلی و افتادگی عضلاتی مانند عضلات شکم و پهلوها منجر خواهد شد و در عمل، کاهش حجم چربی‌های موضعی را در پی نخواهد داشت. تداوم ورزش و رعایت نکته‌های تغذیه‌ای مانند پرهیز از زیاده‌روی در مصرف غذاهای چرب و سرخ‌کردنی نیز می‌تواند به مرور زمان باعث ایجاد تناسب اندام و از دست‌رفتن بافت چربی‌های اضافی بدن شود.

به گفته دکتر احمد باقری مقدم باید توجه داشته باشید وضعیت فیزیکی و جسمی افراد زمینه ارثی دارد و ممکن است تغییر خیلی شدیدی که انتظار دارند در اندامشان رخ دهد، به راحتی امکان‌پذیر نباشد. باید خودتان را با خودتان مقایسه کنید و با کاهش تدریجی وزن، متوجه بهبود وضعیتتان شوید.


الو دکتر : کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

5 نکته در مورد کاربرد لیزر

454187 مشاهده

عوارض قرص های چربی سوز ونوستات ارلیستات و زنیکال

مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال چه عوارضی دارد ؟

از عوارض مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال می توان به این نکات اشاره کرد ؛

دکتر سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و تناسب اندام اذعان داشتند ،«ونوستات» یا «زنیکال» نام‏های تجاری مختلف «اورلیستات» است که جزو داروهای مهارکننده جذب چربی محسوب و داخل و خارج از کشور تولید می‌شود. مصرف زنیکال به‌دلیل عدم جذب چربی‏ها باعث دفع مدفوع پرچرب می‏ شود و بوی بسیار زننده ‏ای ایجاد می‏کند.

دکتر مظهری اشاره داشتند سردرد و کاهش جذب ویتامین‏های محلول در چربی (ویتامین‏های E، D، A وK) نیز از دیگر عوارض شایع داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال است و به همین دلیل پزشک مصرف این دارو را برای مدت زمان مشخص توصیه و مصرف مکمل این ویتامین‏ها را هم در طول درمان با این دارو تجویز می‏ کند. دکتر مظهری در مورد عوارض داروهای چربی ساز توصیه داشتند در 3 هفته اول مصرف زنیکال، عوارضی مانند دفع مدفوع مکرر و چرب، اسهال، اضطراب، سرگیجه و ناراحتی‏های روده‏ ای بروز می‏ کند و در موارد نادری باعث خشکی پوست و اختلال در مفاصل می‏شود.

از آنجا که استفاده از این دارو، باعث کاهش قندخون می‏شود بنابراین باید تغییرهایی در مصرف انسولین و داروهای پایین ‏آورنده قندخون بیماران دیابتی ایجاد کرد و به همین دلیل مصرف این دارو در این بیماران توصیه نمی‏شود. به علاوه احتمال بروز سنگ‌ کلیه هم در افرادی که سابقه این مشکل را دارند با مصرف زنیکال افزایش پیدا می‌کند. به‌طور کلی مصرف این دارو های چربی سوز برای کودکان، زنان باردار یا شیرده، افراد مبتلا به دیابت، فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری‏های قلبی- عروقی و پرکاری تیرویید توصیه نمی‏شود.

دکتر مظهری در مورد عوارض قرص های چربی سوز تاکید داشتند اگر چه اورلیستات جذب چربی را مهار می‌کند اما همیشه موثر نیست و نمی‏توان بعد از مصرف هرغذای چربی با خیال راحت یک قرص ونوستات خورد. فراموش نکنید هر فردی کاندید مناسبی برای دارودرمانی نیست و اگر بسیاری از بیماران دچار اضافه وزن، حتی با گرفتن رژیم‌غذایی کم‌چرب یا آب پزکردن غذاها، وزنشان پایین نمی‌آید، مشکل چربی دریافتی نیست بلکه بی‌نظمی در مصرف وعده‌های غذایی و ریزه‌خواری است. ونوستات را بدون نسخه هم می‌توان از داروخانه خریداری کرد اما نباید این دارو خودسرانه مصرف شود و مصرف آن حتما باید تحت‏ نظر متخصص تغذیه و در کنار رژیم‌غذایی کم‌کالری باشد. فراموش نکنید اگر عادت غذایی افراد اصلاح شود، هیچ نیازی به مصرف داروهای لاغری نیست. حتی تولید‌کنندگان اورلیستات نیز ادعا نمی‌کنند که فقط با مصرف این دارو و بدون رژیم‌ و ورزش می‌توان وزن کم کرد. اگر پزشک مصرف دارو را لازم بداند، باید تحت‌نظر او و در یک دوره و در کنار مصرف مکمل‌ها باشد تا فرد دچار هیچ کمبودی نشود.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

با ورزش کردن چگونه به کاهش وزن کمک کنیم؟

345409 مشاهده

عوارض خودارضایی و استمناء

خودارضایی و استمناء چه عوارضی دارند ؟

یکی از عوارض روحی خودارضائی مکرر شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت در هنگام مقاربت طبیعی به درجاتی در رسیدن به اوج لذت جنسی هنگام مقاربت مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند جزء در یک وضعیت خاص که به آن به مرور زمان عادت پیدا کرده اند و این امر خصوصاً در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند. در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا تاری دید ، ضعف ،خستگی، بی حالی  و بی حوصلگی و پرخاشگری به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد این ضعف شدیدتر است.

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

سه نکته درباره‌ی خودارضایی مردان که نمی‌دانید

مضرات ۱۵ گانه خودارضایی را بشناسید

227801 مشاهده

علت درد پهلو سمت راست

سلام چند روزی است که در ناحیه پهلو سمت راست درد کمی دارم که خیلی وقتا هم کم یا متوقف میشه میخوام بدونم چیز جدی ایی هست یا خیر این درد از زمانی شروع شد که کار بدنی سنگینی در یک روز انجام دادم که البته نمیدونم مرتبط با این موضوع هست یا خیر

الو دکتر :کاربر گرامی ، پرسش شما پیش از این در سامانه الو دکتر پاسخ داده شده است . لطفا کلیک کنید :

علت درد پهلو

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

علت تجمع چربی های پهلو چیست ؟

179904 مشاهده

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال چه زمانی است؟

دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

مولتی‌‏ویتامین‏ها ترکیبی از ویتامین‏های محلول در آب و چربی هستند که گاهی مینرال (مواد معدنی) هم دارند. مصرف برخی مولتی‌‏ویتامین‏ها و مینرال‏ها با معده خالی بهتر است و برخی دیگر همراه با غذا زیرا اگر در مولتی‌‏ویتامین، ویتامین A و D وجود داشته باشد، جذب آن با ترشح شیره گوارش در صفرا بهتر انجام می‌‏شود اما اگر حاوی مینرالی مانند آهن باشند، برخی عوامل بر جذب آهن اثر می‏‌گذارد و تا حدودی میزان جذب آن را کاهش می‏‌دهد مثلا اگر مولتی‌‏ویتامین مینرالی که حاوی آهن است، همزمان با غذا مصرف شود، فیبر موجود در غذاهای فیبردار یا کلسیم موجود در شیر و ماست می‌‏تواند تا حدودی اثر مهاری بر جذب آن داشته باشد. جذب مولتی‌ویتامین‏هایی هم که حاوی زینک (روی) هستند، تحت‏‌تاثیر همین عوامل قرار می‏‌گیرد بنابراین به‏‌طور کلی بهتر است مصرف مولتی‌ویتامین یا مولتی‏‌ویتامین مینرال پس از صرف غذا باشد. البته مصرف آنها هیچ تداخلی با هم ندارد و پزشک با توجه به شرایط و وضعیت فرد نوع مولتی‌ویتامین (به شکل قرص یا شربت) را تجویز می‏کند.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

روزانه بدن چقدر مولتی ویتامین نیاز دارد؟

کدام جایگزین مولتی ویتامین است؟

166577 مشاهده
سوالات بیشتر

علت اجتناب از خوردن مسکن در هنگام درد دندان

چرا وقتی دندان دچار درد می شود از خوردن مسکن باید اجتناب کنیم؟

گروه دندانپزشکی سینا:

وقتی درد دندان افزایش پیدا کند، این درد به سر بیمار می‌زند که به اشتباه خیلی از افراد فکر می‌کنند سرشان درد می‌کند و برای تسکین این درد مسکن مصرف می‌کنند. اما این کار یعنی مصرف مسکن پروسه درد را که ممکن است دو تا سه روز طول بکشد قطع می‌کند که این قطع شدن بدترین حالتی است که ممکن است اتفاق بیفتد. دندان وقتی ملتهب شود و ببیند که فرد توجهی به آن نمی‌کند خود به خود شروع به از بین بردن ریشه و عصب می‌کند و ریشه خود را از بین می‌برد. بعد از مدتی دندان مثل استخوان به فک می‌چسبد. کشیدن این دندان بسیار کار سختی است طوری که انگار یک قسمت از فک جدا می‌شود و درد شدید بیمار و مشکلاتی که امکان دارد حین کشیدن دندان اتفاق بیفتد. مثلا موردی وجود داشت که دندان 7بیمار که توسط یک متخصص کشیده می‌شد استخوان گونه بیمار شکسته شد و دندان با قسمتی از استخوان گونه کشیده شد یا حفره سینوس بر اثر این مشکل باز شده است. حتی در برخی موارد به‌دلیل عفونت کار به جراحی قلب باز کشیده شده است، بنابراین ویزیت 6ماهه از اهمیت بسزایی در پیشگیری از این عوارض احتمالی دارد. برای همین در ابتدا توصیه می‌شود ویزیت‌ها را به‌موقع انجام دهید و همچنین از خوردن مسکن حین درد دندان خودداری کنید و برای علت‌یابی به دندانپزشک مراجعه کنید. 

گروه دندانپزشکی سینا:

گروه دندانپزشکان سینا شامل اساتید و کادر دندانپزشکی مجرب است که تمام تلاش این تیم ارائه بهترین خدمات دندان پزشکی به مراجعین است. به علاوه بیماران می توانند تمام خدمات دندان پزشکی خود را از بخش زیبایی گرفته تا درمان در این مرکز انجام دهند. در این مرکز بهترین خدمات، تجهیزات و پرسنل از جمله رادیوگرافی تخصصی، جراحان فک و صورت، متخصصان درمان ریشه، ترمیم و پروتز جمع شده اند تا بیماران  بالاترین رضایت را از خدمات ارائه شده داشته باشند. از جمله خدمات درمانی که در این مرکز انجام می شود:

تمامی خدمات ایمپلنت، خدمات پروتز، خدمات ترمیم و بازسازی، خدمات زیبایی، خدمات جراحی و خدمات اطفال

شما می توانید جهت ارتباط با گروه دندانپزشکی سینا، با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن:  02122774070

موبایل:  09100333385

آدرس: پاسداران، خیابان دولت، بین اختیاریه و دیباجی، پلاک ١١٢، ساختمان پزشکان سینا، طبقه ٣، واحد ١١


10 مشاهده

مزیت عصب کشی دندان با دستگاه روتاری

عصب کشی دندان با دستگاه روتاری چه مزیتی به همراه دارد؟

گروه دندانپزشکی سینا:

جدیدترین و پیشرفتهترین روش عصب‌کشی دندان، عصب‌کشی یا درمان ریشه با دستگاه دیجیتالی روتاری اندو است. دستگاه روتاری اندو، با فایلهای مخصوص عصبکشی دندان کار می‌کند که این فایـلها با شکل و فرم و جنس خاصی که دارند دقیقا شکل کانال‌های ریشه را به خود می‌گیرند و عمل درمان ریشه دندان را با کیفیت و دقت بالایی انجام می‌دهند و عصب‌کشی دندان را بسیار دقیق‌تر، بهتر و سهل‌تر می‌کنند. دستگاه دیجیتالی روتاری به جای دست، حرکات ظریف و دقیقی و حتی بهتر و دقیقتر از حرکات دست، در فایل‌ها ایجاد می‌کند و عمل پاک‌سازی و تخلیه کانال‌های ریشه را انجام می‌دهد. درمان ریشه یا عصب‌کشی با دستگاه روتاری نسبت به روش سنتی دستی که با فایل‌های دستی و با حرکات دست انجام  می‌شود، بسیار با کیفیت بالاتر و سریعتر، قابل انجام است.

درمان ریشه با دستگاه روتاری

عصب‌کشی که باعث تخلیه شدن ریشه و پاک‌سازی می‌شود، بستگی به دندان دارد. دندان‌های قدامی تک‌کانال هستند اما در بعضی مواقع دو کانال هم وجود دارند که البته نادر است اما وجود دارد. اما به‌طور کلی درمان ریشه یا به عبارتی اِندو، پروسه‌ای است که طی آن عصب و عروق خونی و لنفاتیک از داخل کانال دندان موردنظر خارج شده و با مواد پلاستیکی به‌نام گوتاپرکا جایگزین خواهد شد. یکی از شایع‌ترین علائم خرابی ریشه دندان درد دندانی است که با انجام رادیوگرافی می‌توان مشکل اصلی را تشخیص داد.

روش عصب‌کشی با دستگاه روتاری، نسبت به روش سنتی دستی، مزایای زیر را دارد:

 1. کیفیت و دقت بالاتر نتیجه درمان ریشه
 2. سریع‌تر و راحت‌تر بودن انجام درمان و درنتیجه راحتی بیمار
 3. احتمال درد بعد از عصب‌کشی بسیار کمتر می‌شود

فرد باید چه نکاتی را رعایت کند که دچار مشکلات عفونت دندان و ریشه نشود؟

اولین نکته‌ای که به آن تاکید می‌کنیم انجام جرم‌گیری به‌موقع است. به‌عنوان مثال اگر بیماری به کلینیک ما مراجعه کند که لثه‌اش خونریزی داشته باشد حتی اگر  پاکت در دندان ایجاد شده و لثه تحلیل رفته باشد بازهم قبل از هر اقدامی جرم‌گیری را در ابتدا تجویز می‌کنم، چرا‌که با کمک جرم‌گیری ممکن است تا‌حدی مشکل بیمار حل شود و نیازی به جراحی لثه و پیوند استخوان نباشد. برای همین توصیه می‌شود هر 6 ماه یک‌بار ویزیت‌ها صورت گیرند. اگر ویزیت ۶ ماهه را انجام دهند، هرگز پوسیدگی آن‌قدر عمیق نمی‌شود که به عصب برسد و باعث ملتهب شدن و عفونت ریشه شود. فقط سطح دندان پوسیده می‌شود که با یک ترمیم خیلی ساده و بدون درد می‌توان این مشکل را رفع کرد. 

گروه دندانپزشکی سینا:

گروه دندانپزشکان سینا شامل اساتید و کادر دندانپزشکی مجرب است که تمام تلاش این تیم ارائه بهترین خدمات دندان پزشکی به مراجعین است. به علاوه بیماران می توانند تمام خدمات دندان پزشکی خود را از بخش زیبایی گرفته تا درمان در این مرکز انجام دهند. در این مرکز بهترین خدمات، تجهیزات و پرسنل از جمله رادیوگرافی تخصصی، جراحان فک و صورت، متخصصان درمان ریشه، ترمیم و پروتز جمع شده اند تا بیماران  بالاترین رضایت را از خدمات ارائه شده داشته باشند. از جمله خدمات درمانی که در این مرکز انجام می شود:

تمامی خدمات ایمپلنت، خدمات پروتز، خدمات ترمیم و بازسازی، خدمات زیبایی، خدمات جراحی و خدمات اطفال

شما می توانید جهت ارتباط با گروه دندانپزشکی سینا، با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن:  02122774070

موبایل:  09100333385

آدرس: پاسداران، خیابان دولت، بین اختیاریه و دیباجی، پلاک ١١٢، ساختمان پزشکان سینا، طبقه ٣، واحد ١١

10 مشاهده

پیشگیری از پوسیدگی دندان فرزندان

چطور از پوسیدگی دندان فرزندان مان پیشگیری کنیم؟

گروه دندانپزشکی سینا:

در کودکان، دندان دائمی که به‌تازگی بیرون آمده است به‌دلیل تغذیه و بهداشت ضعیف بچه‌ها و دقت نکردن خانواده‌ها، ممکن است پوسیدگی‌های خیلی سطحی روی دندان‌های دائمی ایجاد شود، برای همین می‌توان از روش‌های مختلفی برای پیشگیری از این مشکل استفاده کرد.  «فیشور سیلانت» یکی از این روش‌هاست.

فیشور سیلانت چیست؟

تعریف ساده فیشور سیلانت عبارت از کاربرد موادی برای مسدود کردن شیارهای اکلوزالی (سطح جونده) دندان ۶ و گاهی دندان‌های D & E است، چراکه باتوجه به رویش دندان ۶ که زودتر از سایر دندان‌های دائمی و در سنین ۶ تا ۷ سالگی در دهان ظاهر می‌شود اولا امکان پوسیدگی آن بسیار بیشتر از سایر دندان‌های دائمی است و ثانیا به‌دلیل همین رویش زودهنگام بسیاری از والدین این دندان را با دندان‌های شیری اشتباه گرفته و پوسیدگی آن را جدی نمی‌گیرند.

آیا این روش برای بزرگسالان هم قابل استفاده است؟

برای انجام این روش در بزرگسالان بستگی دارد که پوسیدگی در چه ناحیه‌ای و در چه دندانی ایجاد شده باشد. اگر در ایران بیماران هر ۶ ماه یک‌بار ویزیت شوند و درنهایت یک پوسیدگی ساده به وجود آمده باشد با کمترین هزینه، بدون درد و بدون تزریق با ماده همرنگ می‌توان دندان را ترمیم کرد. ولی متاسفانه خیلی از افراد به علائمی که خبر از پوسیدگی دندان می‌دهند، بی‌توجه هستند و اجازه می‌دهند تا دندان به درد بیفتد. آن زمان است که به فکر درمان می‌افتند و پروسه درمان بسیار طولانی‌تر خواهد بود و هم هزینه درمان افزایش پیدا می‌کند. البته گاهی اوقات این قدر دیر افراد برای درمان به دندانپزشک مراجعه می‌کنند که ممکن است دندان اصلی فرد از دست برود و آن زمان است که روش درمانی ایمپلنت باید وارد عمل شود، برای همین توصیه اکید می‌شود افراد هر 6 ماه یک‌بار برای چک‌آپ به دندانپزشک مراجعه کنند.

چه عواملی در سلامت دندان‌ها دخیل هستند؟

تغذیه دوران کودکی، رعایت بهداشت و به‌خصوص آب و هوا (اینکه در چه منطقه‌ای به دنیا آمده‌اید) در سلامت دندان تاثیرگذار هستند. البته گاهی اوقات برخی بیماری‌های مادرزادی هم در بروز مشکلات دندانی بی‌تاثیر نیستند. به‌عنوان مثال ممکن است براثر یک بیماری مادرزادی مینای دندان کاملا ساخته نشود که در این صورت می‌توان گفت مشکلات دندانی و ناهنجاری دهانی از این طریق به ژنتیک مربوط می‌شود، ولی جنس و کیفیت دندان هیچ ربطی به ژنتیک ندارد.

برای انجام فیشور سیلانت چه شرایطی لازم است؟

به‌طور کلی بهترین زمان انجام فیشور سیلانت در اولین فرصت بعد از رویش دندان و قبل از پوسیده شدن آن است.

 • دندان تحت این درمان فاقد پوسیدگی باشد
 • از رویش دندان در دهان کمتر از 4 سال گذشته باشد

چند درصد از بروز پوسیدگی با این روش جلوگیری می‌شود؟

فیشور سیلانت تراپی بدون درد است و نیاز به تزریق ماده بی‌حسی ندارد. این روش بدون تراش دندان انجام می‌شود، بنابراین دندان سالم و دست نخورده باقی می‌ماند. با فیشور سیلانت می‌توان تا ۸۰ درصد از پوسیدگی سطح جونده دندان پیشگیری کرد. فیشور سیلانت‌ها می‌توانند سال‌های زیادی (حدود 5 سال) روی دندان باقی بمانند، گاهی اوقات به علت جویدن مواد غذایی سفت و چسبنده مانند آبنبات، ممکن است از جا کنده و شکسته شوند که در این صورت جهت اصلاح و قرار دادن مواد باید به دندانپزشک مراجعه شود.

گروه دندانپزشکی سینا:

گروه دندانپزشکان سینا شامل اساتید و کادر دندانپزشکی مجرب است که تمام تلاش این تیم ارائه بهترین خدمات دندان پزشکی به مراجعین است. به علاوه بیماران می توانند تمام خدمات دندان پزشکی خود را از بخش زیبایی گرفته تا درمان در این مرکز انجام دهند. در این مرکز بهترین خدمات، تجهیزات و پرسنل از جمله رادیوگرافی تخصصی، جراحان فک و صورت، متخصصان درمان ریشه، ترمیم و پروتز جمع شده اند تا بیماران  بالاترین رضایت را از خدمات ارائه شده داشته باشند. از جمله خدمات درمانی که در این مرکز انجام می شود:

تمامی خدمات ایمپلنت، خدمات پروتز، خدمات ترمیم و بازسازی، خدمات زیبایی، خدمات جراحی و خدمات اطفال

شما می توانید جهت ارتباط با گروه دندانپزشکی سینا، با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن:  02122774070

موبایل:  09100333385

آدرس: پاسداران، خیابان دولت، بین اختیاریه و دیباجی، پلاک ١١٢، ساختمان پزشکان سینا، طبقه ٣، واحد ١١


5 مشاهده

نقش جرم گیری در دنیای دندانپزشکی

نقش جرم گیری در دنیای دندانپزشکی چیست؟

گروه دندانپزشکی سینا:

جرم‌گیری مادر علم دندانپزشکی است چراکه قبل از هر اقدامی باید این کار را انجام داد. برخی افراد به اشتباه فکر می‌کنند که جرم‌گیری برای حفظ سلامت دندان‌ها نقش بسزایی ندارد و حتی انجام آن  می‌تواند برای دندان عوارضی به‌همراه داشته باشد. در صورتی که این یک تصور اشتباهی است. اولین کاری که بعد از ویزیت و قبل از شروع هر درمانی باید انجام شود حتی یک کار ساده مثل کشیدن دندان جرم‌گیری است؛ زیرا جرم نوعی آلودگی است و محیط و بزاق دهانی را هم آلوده می‌کند. همچنین این تفکر اشتباه را برای همیشه از ذهن خود دور کنید که جرم‌گیری به مینای دندان آسیب می‌رساند، چراکه جرم‌گیری کاری به مینای دندان ندارد. جرم فقط روی سطح دندان قرار نمی‌گیرد و به زیر لثه هم نفوذ پیدا می‌کند که در این صورت مسواک در رفع این جرم‌ها نقش بسزایی ندارد و اگر از روی سطح دندان و زیر لثه‌ها برداشته نشوند به مرور زمان پوسیدگی ایجاد می‌شود.

هر چند وقت یک‌بار جرم‌گیری انجام دهیم؟

در کتب دانشگاهی نوشته شده است که جرم‌گیری باید ۶ ماه یک‌بار انجام شود، ولی از لحاظ تجربی و کلینیکی هر زمان که جرمی روی دندان  وجود داشت این عمل باید صورت گیرد. ممکن است برخی اوقات ماهی یک‌بار یا حتی سالی یک‌بار نیاز به انجام جرم‌گیری باشد. اگر جرم زیر لثه‌ای برداشته نشود به مرور زمان در آن ناحیه پاکت درون لثه ایجاد می‌شود و با گذر زمان این پاکت‌ها عمیق‌تر شده و بعد از مدتی پریودنتیت ایجاد می‌شود. درنهایت لثه و استخوان تحلیل می‌روند و دندان‌ها لق می‌شوند.

جرم‌گیری جنبه درمانی دارد یا زیبایی؟

خیلی از افراد جرم‌گیری را مختص به بخش زیبایی می‌دانند و به بخش درمانی آن توجهی ندارند. گمان می‌کنند جرم‌گیری فقط برای سفید شدن دندان‌هاست درحالی که جرم‌گیری به سفیدی دندان ربطی ندارد. جرم‌گیری جرم زیر لثه است که باید گرفته شود.

نکته‌ای دیگر درمورد جرم‌گیری مانده است؟

نکته!

قبل از انجام هر اقدامی چه درمانی و چه زیبایی، در صورت وجود جرم روی دندان‌ها باید جرم‌گیری انجام داد. 

گروه دندانپزشکی سینا:

گروه دندانپزشکان سینا شامل اساتید و کادر دندانپزشکی مجرب است که تمام تلاش این تیم ارائه بهترین خدمات دندان پزشکی به مراجعین است. به علاوه بیماران می توانند تمام خدمات دندان پزشکی خود را از بخش زیبایی گرفته تا درمان در این مرکز انجام دهند. در این مرکز بهترین خدمات، تجهیزات و پرسنل از جمله رادیوگرافی تخصصی، جراحان فک و صورت، متخصصان درمان ریشه، ترمیم و پروتز جمع شده اند تا بیماران  بالاترین رضایت را از خدمات ارائه شده داشته باشند. از جمله خدمات درمانی که در این مرکز انجام می شود:

تمامی خدمات ایمپلنت، خدمات پروتز، خدمات ترمیم و بازسازی، خدمات زیبایی، خدمات جراحی و خدمات اطفال

شما می توانید جهت ارتباط با گروه دندانپزشکی سینا، با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن:  02122774070

موبایل:  09100333385

آدرس: پاسداران، خیابان دولت، بین اختیاریه و دیباجی، پلاک ١١٢، ساختمان پزشکان سینا، طبقه ٣، واحد ١١


6 مشاهده

درمان قد کوتاه کودکان 2 ساله

قد دختر 2 ساله ام 85 سانتی متر کوتاه و کوتوله است و بیوتین پایین دارد چکار کنم؟

دکتر خدابنده : 

 • اگر به 90 سانت در 2 سالگی برسد خوب است.ولی در این سن کودک شما کوتوله نیست.
 • ابتدا آزمایش بدهید تا سطح هورمون ها بخصوص تیروئید و هیپوفیز سنجیده شود.
 • اگر کم غذاست باید حتما تغذیه کافی داشته باشد تا قد بکشد.
 • می توانید همراه آن داروهای اشتها آور مثل Appetizer-Syrup یا شربت سیپروهپتادین کودکان بدهید.
 • ویتامین های گروه ب و ب-کمپلکس را به او بدهید بیوتین پایین آن تامین می شود.
 • بیوتین روی قد تاثیری ندارد و برای متابولیسم بدن و پوست و مو خوب است.
 • قد زمان بلوغ مشخص می شود و اگر زود بالغ شود قد آن به اندازه کافی رشد نکند.
 • کوتوله بودن بیماری آکندروپلازی و ارثی است و از طریق آزمایش ژنتیک مشخص می شود.

الو دکتر: کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

سن افزایش قد دختر و پسر

34 مشاهده
سوالات بیشتر