سوالات بیشتر

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن چیست ؟

 راهکارهایی برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن وجود دارد ؛دکتر احمد باقری مقدم متخصص طب ورزشی اذعان داشتند به طور کلی برای کنترل و کاهش وزن، ورزش در کنار رژیم غذایی توصیه می‌شود. نکته مهم در برنامه کاهش وزن تداوم و یکنواخت بودن روند کاهش وزن است. عوارض و خطرهای کاهش وزن‌های پی در پی بیشتر از عوارض چاقی و اضافه وزن است. اگر شما تصمیم به کاهش وزن دارید باید برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت برای این کار داشته باشید، با کمک کارشناس تغذیه رژیم غذایی مناسب دریافت کنید و در کنار آن ورزش‌های چربی‌سوز انجام دهید.

دکتر احمد باقری مقدم برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن تاکید داشتند ، ورزش‌هایی با ماهیت هوازی مانند دویدن آرام،‌ پیاده‌روی تند، ‌طناب زدن، دوچرخه‌سواری و شنا به سوختن چربی از سطوح مختلف بدن کمک می‌کند. منظور ما از انجام ورزش‌های هوازی برای کمک به کاهش حجم چربی‌های بدن، با توجه به شرایط فرد کمی متفاوت است؛ یعنی اگر خانمی خانه‌دار است و بیشتر وقتش را در منزل می‌گذراند، می‌تواند از تردمیل و دوچرخه ثابت استفاده کند اما اگر امکان رفتن به فضاهای باز و پارک‌ها را دارد، راه رفتن و پیاده‌روی تند را پیشنهاد می‌کنیم. اگر کسی اهل استخر و شناست هم می‌تواند در کنار شنا،‌ کمی هم در آب راه برود تا کمک بیشتری به کم شدن حجم چربی‌های بدنش شود. طناب زدن و دوچرخه‌سواری هم از دیگر ورزش‌های هوازی هستند که نقش پررنگی در چربی‌سوزی دارند. ورزش خاصی وجود ندارد که باعث کاهش وزن موضعی شود. از بین رفتن چربی‌ها با ورزش به تجمع چربی در بدن بستگی دارد. با ورزش، چربی‌ها ابتدا از نواحی و مناطقی که بیشتر تجمع دارند (در خانم‌ها ران‌ها و در آقایان شکم) برداشته و به صورت انرژی مصرف می‌شوند.  می‌توانید با رژیم غذایی و ورزش هفته‌ای نیم تا یک کیلوگرم وزن کم کنید. برای کاهش وزن باید حوصله به خرج دهید و عجله نداشته باشید. اگر در حال حاضر ورزش نمی‌کنید ، بهتر است ورزش‌های هوازی را از نیم ساعت در روز شروع کنید و به‌تدریج به یک ساعت و حداقل 5روز در هفته برسانید و درکنار آن برای افزایش قوام عضلاتتان ورزش‌های قدرتی انجام دهید. مطمئن باشید چربی‌های موضعی با همین روش به‌تدریج از بین می‌روند.

دکتر احمد باقری مقدم توصیه داشتند ورزش‌هایی مانند درازونشست که با هدف کاهش حجم چربی‌های شکم و پهلوها توصیه و انجام می‌شوند، فقط می‌توانند باعث افزایش قوام و کوتاه شدن عضلات این قسمت‌های بدن شوند که به کم شدن میزان شلی و افتادگی عضلاتی مانند عضلات شکم و پهلوها منجر خواهد شد و در عمل، کاهش حجم چربی‌های موضعی را در پی نخواهد داشت. تداوم ورزش و رعایت نکته‌های تغذیه‌ای مانند پرهیز از زیاده‌روی در مصرف غذاهای چرب و سرخ‌کردنی نیز می‌تواند به مرور زمان باعث ایجاد تناسب اندام و از دست‌رفتن بافت چربی‌های اضافی بدن شود.

به گفته دکتر احمد باقری مقدم باید توجه داشته باشید وضعیت فیزیکی و جسمی افراد زمینه ارثی دارد و ممکن است تغییر خیلی شدیدی که انتظار دارند در اندامشان رخ دهد، به راحتی امکان‌پذیر نباشد. باید خودتان را با خودتان مقایسه کنید و با کاهش تدریجی وزن، متوجه بهبود وضعیتتان شوید.


الو دکتر : کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

5 نکته در مورد کاربرد لیزر

443201 مشاهده

عوارض قرص های چربی سوز ونوستات ارلیستات و زنیکال

مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال چه عوارضی دارد ؟

از عوارض مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال می توان به این نکات اشاره کرد ؛

دکتر سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و تناسب اندام اذعان داشتند ،«ونوستات» یا «زنیکال» نام‏های تجاری مختلف «اورلیستات» است که جزو داروهای مهارکننده جذب چربی محسوب و داخل و خارج از کشور تولید می‌شود. مصرف زنیکال به‌دلیل عدم جذب چربی‏ها باعث دفع مدفوع پرچرب می‏ شود و بوی بسیار زننده ‏ای ایجاد می‏کند.

دکتر مظهری اشاره داشتند سردرد و کاهش جذب ویتامین‏های محلول در چربی (ویتامین‏های E، D، A وK) نیز از دیگر عوارض شایع داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال است و به همین دلیل پزشک مصرف این دارو را برای مدت زمان مشخص توصیه و مصرف مکمل این ویتامین‏ها را هم در طول درمان با این دارو تجویز می‏ کند. دکتر مظهری در مورد عوارض داروهای چربی ساز توصیه داشتند در 3 هفته اول مصرف زنیکال، عوارضی مانند دفع مدفوع مکرر و چرب، اسهال، اضطراب، سرگیجه و ناراحتی‏های روده‏ ای بروز می‏ کند و در موارد نادری باعث خشکی پوست و اختلال در مفاصل می‏شود.

از آنجا که استفاده از این دارو، باعث کاهش قندخون می‏شود بنابراین باید تغییرهایی در مصرف انسولین و داروهای پایین ‏آورنده قندخون بیماران دیابتی ایجاد کرد و به همین دلیل مصرف این دارو در این بیماران توصیه نمی‏شود. به علاوه احتمال بروز سنگ‌ کلیه هم در افرادی که سابقه این مشکل را دارند با مصرف زنیکال افزایش پیدا می‌کند. به‌طور کلی مصرف این دارو های چربی سوز برای کودکان، زنان باردار یا شیرده، افراد مبتلا به دیابت، فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری‏های قلبی- عروقی و پرکاری تیرویید توصیه نمی‏شود.

دکتر مظهری در مورد عوارض قرص های چربی سوز تاکید داشتند اگر چه اورلیستات جذب چربی را مهار می‌کند اما همیشه موثر نیست و نمی‏توان بعد از مصرف هرغذای چربی با خیال راحت یک قرص ونوستات خورد. فراموش نکنید هر فردی کاندید مناسبی برای دارودرمانی نیست و اگر بسیاری از بیماران دچار اضافه وزن، حتی با گرفتن رژیم‌غذایی کم‌چرب یا آب پزکردن غذاها، وزنشان پایین نمی‌آید، مشکل چربی دریافتی نیست بلکه بی‌نظمی در مصرف وعده‌های غذایی و ریزه‌خواری است. ونوستات را بدون نسخه هم می‌توان از داروخانه خریداری کرد اما نباید این دارو خودسرانه مصرف شود و مصرف آن حتما باید تحت‏ نظر متخصص تغذیه و در کنار رژیم‌غذایی کم‌کالری باشد. فراموش نکنید اگر عادت غذایی افراد اصلاح شود، هیچ نیازی به مصرف داروهای لاغری نیست. حتی تولید‌کنندگان اورلیستات نیز ادعا نمی‌کنند که فقط با مصرف این دارو و بدون رژیم‌ و ورزش می‌توان وزن کم کرد. اگر پزشک مصرف دارو را لازم بداند، باید تحت‌نظر او و در یک دوره و در کنار مصرف مکمل‌ها باشد تا فرد دچار هیچ کمبودی نشود.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

با ورزش کردن چگونه به کاهش وزن کمک کنیم؟

326581 مشاهده

عوارض خودارضایی و استمناء

خودارضایی و استمناء چه عوارضی دارند ؟

یکی از عوارض روحی خودارضائی مکرر شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت در هنگام مقاربت طبیعی به درجاتی در رسیدن به اوج لذت جنسی هنگام مقاربت مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند جزء در یک وضعیت خاص که به آن به مرور زمان عادت پیدا کرده اند و این امر خصوصاً در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند. در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا تاری دید ، ضعف ،خستگی، بی حالی  و بی حوصلگی و پرخاشگری به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد این ضعف شدیدتر است.

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

سه نکته درباره‌ی خودارضایی مردان که نمی‌دانید

مضرات ۱۵ گانه خودارضایی را بشناسید

224134 مشاهده

علت درد پهلو سمت راست

سلام چند روزی است که در ناحیه پهلو سمت راست درد کمی دارم که خیلی وقتا هم کم یا متوقف میشه میخوام بدونم چیز جدی ایی هست یا خیر این درد از زمانی شروع شد که کار بدنی سنگینی در یک روز انجام دادم که البته نمیدونم مرتبط با این موضوع هست یا خیر

الو دکتر :کاربر گرامی ، پرسش شما پیش از این در سامانه الو دکتر پاسخ داده شده است . لطفا کلیک کنید :

علت درد پهلو

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

علت تجمع چربی های پهلو چیست ؟

166870 مشاهده

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال چه زمانی است؟

دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

مولتی‌‏ویتامین‏ها ترکیبی از ویتامین‏های محلول در آب و چربی هستند که گاهی مینرال (مواد معدنی) هم دارند. مصرف برخی مولتی‌‏ویتامین‏ها و مینرال‏ها با معده خالی بهتر است و برخی دیگر همراه با غذا زیرا اگر در مولتی‌‏ویتامین، ویتامین A و D وجود داشته باشد، جذب آن با ترشح شیره گوارش در صفرا بهتر انجام می‌‏شود اما اگر حاوی مینرالی مانند آهن باشند، برخی عوامل بر جذب آهن اثر می‏‌گذارد و تا حدودی میزان جذب آن را کاهش می‏‌دهد مثلا اگر مولتی‌‏ویتامین مینرالی که حاوی آهن است، همزمان با غذا مصرف شود، فیبر موجود در غذاهای فیبردار یا کلسیم موجود در شیر و ماست می‌‏تواند تا حدودی اثر مهاری بر جذب آن داشته باشد. جذب مولتی‌ویتامین‏هایی هم که حاوی زینک (روی) هستند، تحت‏‌تاثیر همین عوامل قرار می‏‌گیرد بنابراین به‏‌طور کلی بهتر است مصرف مولتی‌ویتامین یا مولتی‏‌ویتامین مینرال پس از صرف غذا باشد. البته مصرف آنها هیچ تداخلی با هم ندارد و پزشک با توجه به شرایط و وضعیت فرد نوع مولتی‌ویتامین (به شکل قرص یا شربت) را تجویز می‏کند.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

روزانه بدن چقدر مولتی ویتامین نیاز دارد؟

کدام جایگزین مولتی ویتامین است؟

155742 مشاهده
سوالات بیشتر

دلایل تنگی نفس

آقایی 32 ساله هستم حدود یک ماهه تنگی نفس دارم دکتر ها پانیک تشخیص دادند تنگی نفس چه دلایلی دارد؟

دکتر کاترین سپهری: 

 • وقتی دلایل جسمی رد رشد مثل معاینه ریه و عکس از قفسه سینه و مطمئن شویم که آسم یا مشکل ریوی و معده ندارید بله تشخیص پانیک است.
 • تنگی نفس بیشتر عصرها از ساعت 4 و 5 به بعد یا نزدیک به غروب آفتاب بیشتر می شود.
 • وقتی وارد جمعیت زیاد می شوید تنگی نفس تشدید می شود.
 • زمانیکه از خانه خارج می شوید در فضایی که غریبه باشید یا در مواجهه با افراد ، تنگی نفس می گیرید.
 • در اتوبوس و مکان های شلوغ  تنگی نفس بدتر می شود.
 • حالت گریه و فریاد از تنگی نفس و شکم درد دارید.
 • بهتر است تحت نظر یک روان پزشک دارو درمانی بیماری پانیک را شروع کنید.

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

اکثر ما به پانیک دچاریم ولی نمیشناسیمش!


49 مشاهده

عوامل اصلی چین و چروک دور چشم

آیا می دانید عوامل اصلی چین و چروک دور چشم چه مواردی هستند؟

شرکت ژاک اندرل پاریس

پوست دور چشم انسان به دلایلی مانند ازدست دادن رطوبت، فعالیت زیاد و نازکی و حساس بودن، ترشح آنزیمی به‌نام Matrix Metalloproteinases (MMP)  تخریب و بسیار سریع‌تر از پوست سایر قسمت‌های بدن دچار پژمردگی، پیری و ظهور خطوط و چروک‌های ریز می‌شود.

علت‌های ایجاد چین و چروک در پوست دور چشم:

 • ذاتی و ژنتیکی
 • نازکی پوست دور چشم
 • پوست دور چشم بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارد.
 • معمولا برای خندیدن، گریستن، نشان دادن هیجانات و... از عضلات دور چشم استفاده می‌شود که درنتیجه به انقباض مکرر و ایجاد چروک منجر می‌‌شود.
 • انقباض عضلات دور چشم برای جلوگیری از اصابت نور به چشم
 • پاک کردن مکرر آرایش دور چشم به‌ویژه با صابون که منجر به خشکی آن می‌شود.
 • لاغر شدن و کاهش وزن به‌خصوص در سنین بالا که از بین رفتن چربی دور چشم را موجب می‌شود.
 • افزایش سن و کاهش میزان کلاژن پوست

همچنین دلایل ایجاد پف دور چشم عبارتند از:

 • ژنتیک (وراثت)
 • خستگی و بی‌خوابی مفرط
 • تغییرات هورمونی حین قائدگی در خانم‌ها و تجمع مایعات به‌ویژه زیر بافت‌های پوستی
 • نارسایی‌های قلبی، کبدی و کلیوی
 • بالا رفتن سن
 • استرس و افسردگی
 • کم‌آبی بدن
 • تغذیه ناصحیح و مصرف زیاد غذاهای حاوی سدیم مانند رب‌ گوجه‌فرنگی و غذاهای کنسروی

و علل کبودی (تیرگی) دور چشم:

 • ژنتیک (وراثت)
 • پرکاری تیروئید
 • آلرژی فصلی
 • برخی از انواع کم‌خونی‌ها
 • عادت ماهانه در خانم‌ها
 • خستگی و بی‌خوابی شدید
 • استرس شدید
 • احتقان و راکد بودن گردش خون در ناحیه دور چشم
 • گرفتگی دائمی بینی در نتیجه تنفس سخت
 • افزایش سن و در نتیجه نازک‌تر شدن پوست و نمایان شدن رگ‌های خونی

شرکت ژاک اندرل پاریس نمایندگی انحصاری محصولات بهداشتی و درمانی با برند ژاک اندرل در خاورمیانه و ایران

وب سایت: www.jacques-andhrel.com

47 مشاهده

ترکیبات مواد موثره کرم دور چشم ژاک آندرل

کرم دور چشم ژاک آندرل پاریس با چه فرمولی به چشم ها طراوتی تازه می بخشد؟

شرکت ژاک اندرل پاریس

لابراتوارهای تحقیقاتی ژاک آندرل فرانسه پس از بررسی و تحقیقات فراوان ترکیبی منحصر به فرد برای رفع تیرگی (کبودی)، پف، چین و چروک و خطوط ریز دور چشم ارائه کرد که کارایی و اثربخشی فوق‌العاده‌ای داشته و اثر آن به سرعت نمایان خواهد شد.

در این ترکیب از جینکوبیلوبا برای تسهیل و افزایش خون‌رسانی به پوست دور چشم و تغذیه مناسب آن و کلاژن محلول، پروتئین هیدرولیز شده لوپین و بیوپپتیدها برای پیشگیری از پیری و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست و کاهش چین و چروک استفاده شده است. همچنین ترکیبی از ویتامین E و پروتئین هیدرولیز شده لوپین موجب رطوبت‌رسانی و بازسازی سلول‌های پوست دور چشم و کاهش پف می‌شود.

ترکیبات مواد موثره کرم دور چشم:

پروتئین هیدرولیز شده لوپین(Hydrolyzed Lupine Protein):

ترکیبی از پنتا و هگزا پپتیدها که از پروتئین دانه‌های گیاه لوپین مشتق شده و حاوی 35 تا 45درصد از آمینو اسیدهای ضروری است که موجب افزایش سطح ذخیره آب در پوست می‌شود. تیرگی‌های پوست و عمق چروک را کاهش داده از فرآیند تخریب (Breakdown) کلاژن و الاستین جلوگیری و به جوان‌سازی و بازسازی لایه‌های بیرونی پوست کمک می‌کند.

بیوپپتیدها(Bio-peptides یاPalmitoyl Oligopeptide  یاMatrixyl):

جهت نرمی و هیدراته کردن و همچنین کاهش چین و چروک و کمک به ساخت کلاژن و الاستین و جوان‌سازی مجدد پوست دور چشم. یکی از ویژگی‌های بیوپپتیدها آن است که بسیار فعال و خالص و کارآمد است، به‌همین علت در غلظت‌های پایین در محصولات اضافه می‌شود. مثلا 0.0005 تا 0.001 درصد. 

عصاره جینکوبیلوبا(Ginkgobiloba Extract):

در فارسی به‌نام گیاه چهل‌سکه:

جینکو یکی از قدیمی‌ترین گیاهان آسیایی است که خواص شگفت‌انگیز متعددی دارد. این درخت، بومی چین بوده و در ژاپن نیز گسترش دارد. کشت جینکو در سال‌های اخیر در مناطق مختلفی از جهان از جمله در ایران معمول شده است. جینکو ضدآلزایمر، برای تقویت حافظه و قوای جنسی و نیز سلامت رگ‌ها مفید است. اول به این دلیل که این گیاه حاوی ترکیباتی است که به افزایش قطر رگ‌ها کمک کرده و باعث گردش خون بهتری می‌شود. دوم به این دلیل که ترکیبات موجود در این گیاه از انباشته شدن چربی‌ها و جرم‌ها در رگ‌ها که درنهایت به تصلب‌شرائین منجر می‌شود، پیشگیری می‌کند. نتیجه اینکه در کاربرد موضعی سبب افزایش تغذیه و خون‌رسانی به پوست ناحیه دور چشم و نیز کاهش تیرگی‌هایی که به علت افزایش غلظت خون ایجاد شده، می‌گردد. از این گذشته این گیاه پیری پوست را به تاخیر می‌اندازد.

عصاره تخم یونجه(Alfalfa Seed Extract) با نام علمیMedicago Sativa}:

 سرشار از پروتئین‌ها، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان و ویتامین‌های C، D،  و گروه B است. ترکیب عصاره تخم یونجه و پروتئین هیدرولیز شده لوپین در درمان پف دور چشم بسیار موثر عمل می‌کند.

روغن جوجوبا (Jojoba Oil):

نرم‌کننده، مرطوب‌کننده، سرشار از ویتامین‌های‌ E  و B کمپلکس، ضدالتهاب، جلوگیری از چربی بیش از حد پوست.

کافئین:

سال‌هاست توانایی کافئین برای انقباض موثر و سریع عروق خونی آن را به یک ماده ارزشمند به‌ویژه در محصولات طراحی شده برای به حداقل رساندن سرخی و التهاب پوست صورت تبدیل کرده است. به این دلیل کافئین را می‌توان به‌عنوان یک موهبت شگفت برای کسانی دانست که از اختلال پوستی که منجر به بروز لکه‌های قرمز بر بینی و پیشانی می‌شود، رنج می‌برند. فواید کافئین برای انقباض عروق خونی نیز آن را به یک افزودنی در بسیاری کرم‌های چشمی تبدیل کرده است، زیرا به سرعت قرمزی و تورم چشم را کاهش می‌دهد. کافئین علاوه بر ویژگی‌های ضدالتهابی، به‌دلیل داشتن خواص آنتی‌اکسیدانی نیز حائز اهمیت است. همچنین کافئین جریان خون را در سطح پوست افزایش می‌دهد و موجب دفع مواد زائد می‌شود و این امر، هم خستگی را در این عضو کاهش داده و هم موجب تغذیه بیشتر پوست شده و سلول‌ها شادابی خود را باز می‌یابند. کافئین برای پیشگیری از سرطان پوست (ملانوما) هم موثر است.

ویتامینE:

 ویتامین E یک آنتی‌اکسیدان قابل‌حل در چربی است که باعث پیشگیری از پیری زودرس پوست می‌شود. همچنین با جذب رطوبت موجب افزایش طراوت پوست شده و با فیلتر کردن اشعه مضر آفتاب از پوست دور چشم محافظت می‌کند.

کلاژن محلول(Soluble Collagen):

کلاژن نوعی پروتئین بسیار مهم برای پوست است. کلاژن خاصیت ارتجاعی و سفتی پوست را فراهم می‌آورد. تحقیقات نشان داده که حدودا از 25سالگی به بعد هر سال 5/1درصد و در 60سالگی 50درصد از کلاژن در ناحیه صورت از دست می‌رود. 12 نوع کلاژن در سراسر بدن وجود دارد که نوع یک و 2 آن بیشترین فراوانی را در پوست دارد. کلاژن نوع 2 همراه با توقف رشد جسمی شروع به کاهش می‌کند. نوع یک آن تا 35سالگی افزایش و پس از آن کاهش می‌یابد. پروتئین کلاژن به‌طور طبیعی مولکول‌های بسیار بزرگ بوده و از این رو از منافذ پوست عبور نکرده و جذب نمی‌شوند. اما کلاژن موجود در این کرم محلول بوده به‌راحتی از منافذ پوست عبور و کمبود کلاژن از دست رفته را جبران و کلاژن‌سازی پوست را تحریک می‌کند.

خواص کرم دور چشم ژاک آندرل پاریس(Jacques Andhrel Paris Look Active Cream):

 • افزایش خاصیت ارتجاعی و جوان‌سازی پوست با وجود کلاژن
 • رفع چین و چروک و خطوط ریز دور چشم
 • رطوبت‌رسانی مناسب به پوست
 • کاهش و کنترل موثر پف و ورم کردگی دور چشم
 • کاهش تیرگی (کبودی) پوست و حلقه‌های ناحیه دور چشم
 • افزایش تغذیه و خون‌رسانی به پوست
 • عدم وجود هرگونه عوارض جانبی (Side Effects)

* کرم سه کاره دور چشم ژاک آندرل پاریس (ضدچروک، ضدپف، ضدتیرگی) برای کلیه گروه‌های سنی بالای 20 سال قابل استفاده و اثر آن پس از حدود 5/1 تا 2 ماه برای افراد زیر 40 سال و 3 تا 4 ماه برای بالای 40 سال کاملا مشهود است.

شرکت ژاک اندرل پاریس نمایندگی انحصاری محصولات بهداشتی و درمانی با برند ژاک اندرل در خاورمیانه و ایران

وب سایت: www.jacques-andhrel.com

43 مشاهده

تاثیر آجیل بر کلسترول

آیا آجیل برای کلسترول خوب است؟

دکتر راه نو: 

 • خوردن گردو و بادام و غیره مشکلی ندارد فقط نباید زیاده روی کرد.
 • توصیه می شود آجیل بخورید بالاخص خام و بدون نمک باشد.
 •  علمی آمده  که گردو کلسترول را پایین می آورد.
 • توصیه می کنم گردوی تازه روزی دو عدد صبحانه با نان و پنیر خورده شود. HDL را بالا می برد.

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

افراد مبتلا به میگرن، آجیل و شکلات نخورند!

50 مشاهده

مراقبت های قبل و بعد از عمل جراحی بینی

مراقبت های قبل و بعد از عمل را توضیح دهید

دکتر شبنم شادابی، متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت

این آزمایشی است که در همه افراد مشترک است:

افراد حتما از نظر سی‌بی‌سی و کم‌خونی باید بررسی و یک آزمایش ادرار و گروه خونی و انعقادی از آنها گرفته می‌شود. ‌همچنین همه افرادی که قصد انجام عمل زیبایی بینی را دارند (چه افراد زیر 40 سال و چه بالای 40 سال) باید از نظر انعقاد خون بررسی شوند.

مراقبت‌های قبل از عمل را باتوجه به سن بیمار باید در‌نظر بگیریم.

افراد را از لحاظ سنی به دو دسته تقسیم می‌کنیم:

 • پایین 40 سال
 • بالای 40 سال

افرادی که بالای 40 سال هستند:

حتما از لحاظ وضعیت قلبی باید بررسی و مشاوره شوند و نوار قلب از آنها گرفته شود‌. گرفتن عکس ریه لازم است چرا‌که عمل جراحی رینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود و حتما از لحاظ قلبی و ریوی باید بررسی شوند.

برای افراد زیر 40 سال بهتر است:

نوار قلب باید انجام شود ولی اگر انجام نشود، حتما بیماران قبل از عمل توسط متخصص بیهوشی معاینه می‌شوند که در صورت نیاز باید انجام شود.

در صورت نیاز:

اگر نیاز باشد بنا به صلاحدید پزشک برخی افراد باید قبل از جراحی سی‌تی‌اسکن انجام دهند. همچنین از نظر سینوزیت باید بررسی شوند.

مراقبت‌های بعد از عمل:

 • عموما بعد از جراحی رینوپلاستی نیاز به بستری شدن نیست و معمولا 6 تا 7ساعت بعد از جراحی بیمار مرخص می‌شود.
 • توصیه می‌شود شب اول بعد از عمل بیمار تنها نخوابد و حتما یک همراه کنارش باشد.
 • دو شب اول توصیه می‌کنیم که رو به بالا و زیر سر بلند باشد.
 • شست‌وشوی بینی از همان ساعات اول توصیه می‌شود (‌چرا‌که معمولا داخل بینی بیمار بسته نیست و مانند گذشته از تامپون استفاده نمی‌شود و بیمار به‌راحتی می‌تواند از بینی نفس بکشد).
 • بعد از عمل آنتی‌بیوتیک، آنتی‌هیستامین، استامینوفن و ضددردهای خاص تجویز میشود.
 • معمولا 48 ساعت بعد از عمل کمپرس سرد و بعد از آن کمپرس گرم تجویز می‌شود.
 • بیمار پس از یک هفته برای برداشتن گچ روی بینی مراجعه می‌کند و در طول این یک هفته نباید آب روی صورت بریزد و اگر حمام می‌کند صورتش نباید خیس شود.  
 • به مدت یک ماه و هفته‌ای یک‌بار روی بینی فرد چسب زده می‌شود.

دکتر شبنم شادابی، متخصص جراحی پلاستیک بینی و صورت است. جراحی سر و گردن، جراحی پلاستیک بینی، جراحی صورت، جراحی پلک، آندوسکوپی سینوزیت، جراحی ابرو و جراحی لب خدماتی است که دکتر شبنم شادابی ارائه می‌کند. 

برای تماس با مطب دکتر شادابی با شماره های ذیل تماس حاصل فرمائید:

02126132520

02122783574

02122783591

آدرس: اتوبان صدر به سمت شرق - خروجی دیباجی جنوبی - ورودی کامرانیه - خیابان برادران جوزی - ساختمان پزشکان کامرانیه - طبقه اول - واحد۴

62 مشاهده
سوالات بیشتر