سوالات بیشتر

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن

بهترین راه برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن چیست ؟

 راهکارهایی برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن وجود دارد ؛دکتر احمد باقری مقدم متخصص طب ورزشی اذعان داشتند به طور کلی برای کنترل و کاهش وزن، ورزش در کنار رژیم غذایی توصیه می‌شود. نکته مهم در برنامه کاهش وزن تداوم و یکنواخت بودن روند کاهش وزن است. عوارض و خطرهای کاهش وزن‌های پی در پی بیشتر از عوارض چاقی و اضافه وزن است. اگر شما تصمیم به کاهش وزن دارید باید برنامه کوتاه‌مدت و بلندمدت برای این کار داشته باشید، با کمک کارشناس تغذیه رژیم غذایی مناسب دریافت کنید و در کنار آن ورزش‌های چربی‌سوز انجام دهید.

دکتر احمد باقری مقدم برای آب کردن چربی شکم و پهلو و باسن تاکید داشتند ، ورزش‌هایی با ماهیت هوازی مانند دویدن آرام،‌ پیاده‌روی تند، ‌طناب زدن، دوچرخه‌سواری و شنا به سوختن چربی از سطوح مختلف بدن کمک می‌کند. منظور ما از انجام ورزش‌های هوازی برای کمک به کاهش حجم چربی‌های بدن، با توجه به شرایط فرد کمی متفاوت است؛ یعنی اگر خانمی خانه‌دار است و بیشتر وقتش را در منزل می‌گذراند، می‌تواند از تردمیل و دوچرخه ثابت استفاده کند اما اگر امکان رفتن به فضاهای باز و پارک‌ها را دارد، راه رفتن و پیاده‌روی تند را پیشنهاد می‌کنیم. اگر کسی اهل استخر و شناست هم می‌تواند در کنار شنا،‌ کمی هم در آب راه برود تا کمک بیشتری به کم شدن حجم چربی‌های بدنش شود. طناب زدن و دوچرخه‌سواری هم از دیگر ورزش‌های هوازی هستند که نقش پررنگی در چربی‌سوزی دارند. ورزش خاصی وجود ندارد که باعث کاهش وزن موضعی شود. از بین رفتن چربی‌ها با ورزش به تجمع چربی در بدن بستگی دارد. با ورزش، چربی‌ها ابتدا از نواحی و مناطقی که بیشتر تجمع دارند (در خانم‌ها ران‌ها و در آقایان شکم) برداشته و به صورت انرژی مصرف می‌شوند.  می‌توانید با رژیم غذایی و ورزش هفته‌ای نیم تا یک کیلوگرم وزن کم کنید. برای کاهش وزن باید حوصله به خرج دهید و عجله نداشته باشید. اگر در حال حاضر ورزش نمی‌کنید ، بهتر است ورزش‌های هوازی را از نیم ساعت در روز شروع کنید و به‌تدریج به یک ساعت و حداقل 5روز در هفته برسانید و درکنار آن برای افزایش قوام عضلاتتان ورزش‌های قدرتی انجام دهید. مطمئن باشید چربی‌های موضعی با همین روش به‌تدریج از بین می‌روند.

دکتر احمد باقری مقدم توصیه داشتند ورزش‌هایی مانند درازونشست که با هدف کاهش حجم چربی‌های شکم و پهلوها توصیه و انجام می‌شوند، فقط می‌توانند باعث افزایش قوام و کوتاه شدن عضلات این قسمت‌های بدن شوند که به کم شدن میزان شلی و افتادگی عضلاتی مانند عضلات شکم و پهلوها منجر خواهد شد و در عمل، کاهش حجم چربی‌های موضعی را در پی نخواهد داشت. تداوم ورزش و رعایت نکته‌های تغذیه‌ای مانند پرهیز از زیاده‌روی در مصرف غذاهای چرب و سرخ‌کردنی نیز می‌تواند به مرور زمان باعث ایجاد تناسب اندام و از دست‌رفتن بافت چربی‌های اضافی بدن شود.

به گفته دکتر احمد باقری مقدم باید توجه داشته باشید وضعیت فیزیکی و جسمی افراد زمینه ارثی دارد و ممکن است تغییر خیلی شدیدی که انتظار دارند در اندامشان رخ دهد، به راحتی امکان‌پذیر نباشد. باید خودتان را با خودتان مقایسه کنید و با کاهش تدریجی وزن، متوجه بهبود وضعیتتان شوید.


الو دکتر : کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

5 نکته در مورد کاربرد لیزر

420344 مشاهده

عوارض قرص های چربی سوز ونوستات ارلیستات و زنیکال

مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال چه عوارضی دارد ؟

از عوارض مصرف چربی سوزها مثل داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال می توان به این نکات اشاره کرد ؛

دکتر سیدضیاءالدین مظهری متخصص تغذیه و تناسب اندام اذعان داشتند ،«ونوستات» یا «زنیکال» نام‏های تجاری مختلف «اورلیستات» است که جزو داروهای مهارکننده جذب چربی محسوب و داخل و خارج از کشور تولید می‌شود. مصرف زنیکال به‌دلیل عدم جذب چربی‏ها باعث دفع مدفوع پرچرب می‏ شود و بوی بسیار زننده ‏ای ایجاد می‏کند.

دکتر مظهری اشاره داشتند سردرد و کاهش جذب ویتامین‏های محلول در چربی (ویتامین‏های E، D، A وK) نیز از دیگر عوارض شایع داروی ونوستات یا ارلیستات و زنیکال است و به همین دلیل پزشک مصرف این دارو را برای مدت زمان مشخص توصیه و مصرف مکمل این ویتامین‏ها را هم در طول درمان با این دارو تجویز می‏ کند. دکتر مظهری در مورد عوارض داروهای چربی ساز توصیه داشتند در 3 هفته اول مصرف زنیکال، عوارضی مانند دفع مدفوع مکرر و چرب، اسهال، اضطراب، سرگیجه و ناراحتی‏های روده‏ ای بروز می‏ کند و در موارد نادری باعث خشکی پوست و اختلال در مفاصل می‏شود.

از آنجا که استفاده از این دارو، باعث کاهش قندخون می‏شود بنابراین باید تغییرهایی در مصرف انسولین و داروهای پایین ‏آورنده قندخون بیماران دیابتی ایجاد کرد و به همین دلیل مصرف این دارو در این بیماران توصیه نمی‏شود. به علاوه احتمال بروز سنگ‌ کلیه هم در افرادی که سابقه این مشکل را دارند با مصرف زنیکال افزایش پیدا می‌کند. به‌طور کلی مصرف این دارو های چربی سوز برای کودکان، زنان باردار یا شیرده، افراد مبتلا به دیابت، فشارخون بالا، کلسترول بالا، بیماری‏های قلبی- عروقی و پرکاری تیرویید توصیه نمی‏شود.

دکتر مظهری در مورد عوارض قرص های چربی سوز تاکید داشتند اگر چه اورلیستات جذب چربی را مهار می‌کند اما همیشه موثر نیست و نمی‏توان بعد از مصرف هرغذای چربی با خیال راحت یک قرص ونوستات خورد. فراموش نکنید هر فردی کاندید مناسبی برای دارودرمانی نیست و اگر بسیاری از بیماران دچار اضافه وزن، حتی با گرفتن رژیم‌غذایی کم‌چرب یا آب پزکردن غذاها، وزنشان پایین نمی‌آید، مشکل چربی دریافتی نیست بلکه بی‌نظمی در مصرف وعده‌های غذایی و ریزه‌خواری است. ونوستات را بدون نسخه هم می‌توان از داروخانه خریداری کرد اما نباید این دارو خودسرانه مصرف شود و مصرف آن حتما باید تحت‏ نظر متخصص تغذیه و در کنار رژیم‌غذایی کم‌کالری باشد. فراموش نکنید اگر عادت غذایی افراد اصلاح شود، هیچ نیازی به مصرف داروهای لاغری نیست. حتی تولید‌کنندگان اورلیستات نیز ادعا نمی‌کنند که فقط با مصرف این دارو و بدون رژیم‌ و ورزش می‌توان وزن کم کرد. اگر پزشک مصرف دارو را لازم بداند، باید تحت‌نظر او و در یک دوره و در کنار مصرف مکمل‌ها باشد تا فرد دچار هیچ کمبودی نشود.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

با ورزش کردن چگونه به کاهش وزن کمک کنیم؟

291435 مشاهده

عوارض خودارضایی و استمناء

خودارضایی و استمناء چه عوارضی دارند ؟

یکی از عوارض روحی خودارضائی مکرر شرطی شدن این رفتار و عادت به ارضاء در یک وضعیت خاص می باشد که این قضیه باعث می شود که اغلب مبتلایان به این عادت در هنگام مقاربت طبیعی به درجاتی در رسیدن به اوج لذت جنسی هنگام مقاربت مشکل پیدا کنند و چه بسا به ارگاسم نمی رسند جزء در یک وضعیت خاص که به آن به مرور زمان عادت پیدا کرده اند و این امر خصوصاً در خانم ها با شدت بیشتری می تواند نمود پیدا کند. در این عادت به علت تکرار زیاد آن به کرات عضلات بدن در هنگام انال تحریک و منقبض و لذا باعث مصرف انرژی بیشتر و بالارفتن اسید لاکتیک در عضلات شده و لذا تاری دید ، ضعف ،خستگی، بی حالی  و بی حوصلگی و پرخاشگری به سراغ فرد می آید که هر چه تعداد انجام بیشتر باشد این ضعف شدیدتر است.

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

سه نکته درباره‌ی خودارضایی مردان که نمی‌دانید

مضرات ۱۵ گانه خودارضایی را بشناسید

217704 مشاهده

علت درد پهلو سمت راست

سلام چند روزی است که در ناحیه پهلو سمت راست درد کمی دارم که خیلی وقتا هم کم یا متوقف میشه میخوام بدونم چیز جدی ایی هست یا خیر این درد از زمانی شروع شد که کار بدنی سنگینی در یک روز انجام دادم که البته نمیدونم مرتبط با این موضوع هست یا خیر

الو دکتر :کاربر گرامی ، پرسش شما پیش از این در سامانه الو دکتر پاسخ داده شده است . لطفا کلیک کنید :

علت درد پهلو

الو دکتر:

کاربر گرامی، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید، کلیک کنید:

علت تجمع چربی های پهلو چیست ؟

142219 مشاهده

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال

بهترین زمان خوردن قرص مولتی ویتامین مینرال چه زمانی است؟

دکتر تیرنگ نیستانی، متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی:

مولتی‌‏ویتامین‏ها ترکیبی از ویتامین‏های محلول در آب و چربی هستند که گاهی مینرال (مواد معدنی) هم دارند. مصرف برخی مولتی‌‏ویتامین‏ها و مینرال‏ها با معده خالی بهتر است و برخی دیگر همراه با غذا زیرا اگر در مولتی‌‏ویتامین، ویتامین A و D وجود داشته باشد، جذب آن با ترشح شیره گوارش در صفرا بهتر انجام می‌‏شود اما اگر حاوی مینرالی مانند آهن باشند، برخی عوامل بر جذب آهن اثر می‏‌گذارد و تا حدودی میزان جذب آن را کاهش می‏‌دهد مثلا اگر مولتی‌‏ویتامین مینرالی که حاوی آهن است، همزمان با غذا مصرف شود، فیبر موجود در غذاهای فیبردار یا کلسیم موجود در شیر و ماست می‌‏تواند تا حدودی اثر مهاری بر جذب آن داشته باشد. جذب مولتی‌ویتامین‏هایی هم که حاوی زینک (روی) هستند، تحت‏‌تاثیر همین عوامل قرار می‏‌گیرد بنابراین به‏‌طور کلی بهتر است مصرف مولتی‌ویتامین یا مولتی‏‌ویتامین مینرال پس از صرف غذا باشد. البته مصرف آنها هیچ تداخلی با هم ندارد و پزشک با توجه به شرایط و وضعیت فرد نوع مولتی‌ویتامین (به شکل قرص یا شربت) را تجویز می‏کند.

الو دکتر:

کاربر گرامی ، اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری درباره موضوع پرسش خود داشته باشید ، کلیک کنید :

روزانه بدن چقدر مولتی ویتامین نیاز دارد؟

کدام جایگزین مولتی ویتامین است؟

136043 مشاهده
سوالات بیشتر

ارزیابی وضعیت سلامت و مشکلات افراد با کمترین قیمت

چطور با کمترین قیمت از وضعیت جسمانی خود آگاه شویم؟

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى:


آنالیزر تشدید مغناطیس بدن یا همان MRA  یک پروژه خلاقانه با تکنولوژی بالا و پرکاربرد در صنعت پزشکی است. این تکنولوژی براساس کوانتوم پزشکی است که درواقع میدان مغناطیسی ضعیف سلول‌های بدن توسط یک وسیله پیشرفته دریافت شده، تشدید و آنالیز می‌شود. این دستگاه می‌تواند وضعیت سلامت افراد و مشکلات اساسی آنها را ارزیابی کند و طبق نتایج بررسی شده، دستگاه می‌تواند پیشنهادات درمانی منطقی را پیدا کند و شما می‌توانید براساس داده‌های خروجی ارائه شده توسط دستگاه یک دورنمای کلی از وضعیت بیمار خود با قیمت پایین داشته باشید. 

نحوه عملکرد به چه صورت است؟

بدن انسان شامل مجموعه‌ای انبوه از تعداد زیادی سلول است که هر سلول به‌صورت پیوسته در حال رشد، توسعه، تفکیک، بازتولید و مرگ مداوم هستند. سلول‌ها با فرآیند تقسیم سلولی تجدید می‌شوند. به‌طور متوسط در هر ثانیه حدود 25میلیون سلول در بدن انسان بزرگسال در حال تقسیم هستند و این سرعت در سلول‌های خونی تقریبا 100میلیون بار در هر ثانیه است. حین فرآیند تقسیم و رشد، الکترون‌ها با چرخش خود به دور مدارهای الکترونی امواج الکترومغناطیس را به‌طور پیوسته از خود ساطع می‌کنند. این امواج الکترو مغناطیسی بیانگر وضعیت‌های ویژه و متفاوتی از بدن شامل وضعیت سالم، وضعیت تقریبا ناسالم (درمعرض خطر است) و وضعیت بیماری هستند. در حالات مختلف، این امواج الکترومغناطیس متفاوت هستند، بنابراین اگر بتوانیم این امواج الکترومغناطیس ویژه را شناسایی و دریافت کنیم، قادر خواهیم بود از وضعیت هر ارگان آگاه باشیم.

در این دستگاه فرکانس و انرژی میدان مغناطیسی توسط سنسور و با نگهداری امکان اندازه‌گیری آن ممکن می‌شود. امواج بی‌سیم زیادی در هوا وجود دارد، اما زمانی که شما ایستگاه پخش رادیویی خاصی را می‌خواهید، باید رادیو را به فرکانس مشابهی که باعث رزونانس می‌شود تنظیم کنید و سپس رادیو می‌تواند ایستگاه رادیویی مخصوص را بگیرد. رزونانس کوانتوم هم دقیقا برمبنای همین تئوری است و می‌توان با استفاده از آن از وضعیت بدن و این تغییرات آگاهی پیدا کنیم و درنهایت از هزینه تشخیص و درمان خود بکاهیم و به ارتقای سلامت جامعه کمک کنیم.

مزایای دستگاه‌ چیست؟

غیر‌تهاجمی

ارائه گزارش جامع سلامت و عملی

نمایش نموداری هر پارامتر جهت ارزیابی سریع‌تر

آماده‌سازی گزارش به‌صورت فایل قابل درک برای بیمار

ذخیره‌سازی و مشاهده روند پیشرفت بیمار

صرفه‌جویی در وقت و هزینه

پارامترهای اندازه‌گیری به چه صورت است؟

آقایان: 33 گزارش پایه‌ای + 3 گزارش مخصوص آقایان + گزارش جامع

بانوان: 33 گزارش پایه‌ای + 3 گزارش مخصوص بانوان + گزارش جامع

کودکان: اندازه‌گیری 4پارامتر اساسی ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، آمینواسیدها و کوآنزیم‌ها

گزارشات‌: عروق قلبی و مغزی/ عملکرد دستگاه گوارش/ عملکرد روده بزرگ/ عملکرد کبد/ عملکرد پانکراس/ عملکرد کلیه/ اعصاب مغزی/ تراکم مواد معدنی استخوان/ بیماری‌های روماتیسمی/ قندخون/ کیفیت فیزیکی عمومی/ سموم بدن/ املاح معدنی/ پروستات/ عملکرد جنسی مردانه/ زنان زایمان/ پوست/ سیستم غدد درون‌ریز/ سیستم ایمنی/ پستان/ ویتامین‌ها/ آمینواسیدها/ شاخص‌های رشد استخوان/ فلزات سنگین/ آلرژی/ کو آنزیم‌ها/ چاقی/ تیروئید‌

هزینه: 1.000.000 ریال برای هر جلسه

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى:

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى داراى مجوز رسمى از وزارت بهداشت و با بیش از 10 سال تجربه در امور پزشکى افتخار دارد که با بهره‌گیرى از‌ اساتید دانشگاهى، متخصصان بنام و کادرى مجرب و به‌روزترین دستگاه‌هاى دنیا با مساحت ٨٠٠ مترمربع با فضایى بسیار شیک و با دارا بودن داروخانه تخصصى، کافى‌شاپ و روف گاردن با متخصصان پوست و مو، گوش و حلق و بینی، متخصص زنان (زیبایی)، متخصص تغذیه، متخصص بیهوشى، جراحى پلاستیک، جراح زیبایی سروگردن و جراحی عمومی در خدمت شما مهمانان عزیز می‌باشد

شما می توانید جهت ارتباط با کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02175413

آدرس‌: کامرانیه شمالى، اول لواسانى غربى، پلاک ٩٨

وب سایت: silversandsclinic.com

7 مشاهده

روش های مراقبت و حفظ سلامت پا

روش های مراقبت و حفظ سلامت پا به چه صورت است؟

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى:


به صورت کلی و باتوجه به تحقیقات اخیر، انسان‌ها بسته به میزان فعالیت‌شان در طول عمر خود بین هفتاد هزار تا یکصدوهشتادوچهار هزار کیلومتر را پیاده راه می‌روند؛ چیزی معادل دو تا چهاربار پیمودن کره‌زمین! باور کردنش سخت است اما واقعیت دارد. این درحالی است که ما به پای خود کمتر از سایر اعضای بدن اهمیت می‌دهیم. شاید به‌خاطر دور ماندن از چشم است که کمتر به آن توجه می‌شود. حال این سوالات مطرح است که آیا تا به حال به‌طرز راه رفتن خود نگاه کرده‌اید؟ متخصصان و پزشکان معتقدند که پا، قلب دوم انسان است، ولی اغلب اوقات این عضو مهم بدن مورد توجه قرار نمی‌گیرد. درحالی که در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا مراکز معتبری در حوزه بیماری‌های پا مانند واریس، زگیل، میخچه، خار پاشنه و... وجود دارد. به‌عنوان مثال در حال حاضر در یکی از ایالت‌های کانادا که جمعیتی حدود 4میلیون نفر دارد، حدود 600مرکز مراقبت از بیماری‌های پا فعال است.

چرا ایرانی‌ها بیشتر به ناراحتی پا دچار می‌شوند؟

بررسی‌های یک دهه اخیر نشان می‌دهد در حال حاضر میلیون‌ها ایرانی، به نوعی از ناراحتی‌های پا رنج می‌برند. این درحالی است که جدی نگرفتن بیماری‌های پا، عوارض خطرناکی برای سلامت «قلب دوم» انسان به‌دنبال دارد. تجهیزات تخصصی مراقبت از بیماری‌های پا در کلینیک شن‌های نقره‌ای این امکان را به مراجعه‌کنندگان می‌دهد تا با مراجعه، خدمات و درمان‌های مورد‌نظر را دریافت کنند. این کلینیک آماده ارائه خدماتی برای ترک‌های پوستی، ترک‌های پاشنه، زیباسازی ناخن‌ها، جکوزی پا، بیماری‌های عفونی و قارچ ناخن، فرو رفتن ناخن در گوشت، پینه پا، خشکی پا، زگیل، انگشت چکشی، میخچه و درنهایت ماساژ مخصوص است.

خدمات VIP

لایه‌برداری

پارافین درمانی

 با استفاده از پارافین گرم به تسکین دردهای‌ دست، پا، مفاصل و عضلات کمک کرده و باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود. پارافین درمانی دردهای مزمن مفصلی و عضلانی را بهبود بخشیده و موجب افزایش گردش خون در قسمت‌های اعمال شده می‌شود. این نوع درمان سبب افزایش توان حرکتی در افراد مبتلا به آرتروز و سایر درد‌های مزمن می‌شود.

. ماساژ  «علم زندگی و عمر طولانی»  اساس این درمان بر اصل توازن عناصر طبیعی بدن و تعادل روح و روان انسان استوار است باعث تنظیم جریان خون و آرامش فرد می‌شود.

مراحل درمان

1- جکوزی (حمام آرامش‌بخش پا)
 2- کنترل ناخن‌ها: بیماری‌های عفونی و قارچ ناخن، فرو رفتن ناخن در گوشت که افراد دیابتی مستعدتر هستند.

 3- کنترل کف پا و بین انگشتان پا: پینه پا، خشکی پا که با خارش زیاد همراه است، میخچه، زگیل کف پا، ترک پاشنه و شست پا

 4-کنترل نهایی پا و ماساژ (5 دقیقه)

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى:

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى داراى مجوز رسمى از وزارت بهداشت و با بیش از 10 سال تجربه در امور پزشکى افتخار دارد که با بهره‌گیرى از‌ اساتید دانشگاهى، متخصصان بنام و کادرى مجرب و به‌روزترین دستگاه‌هاى دنیا با مساحت ٨٠٠ مترمربع با فضایى بسیار شیک و با دارا بودن داروخانه تخصصى، کافى‌شاپ و روف گاردن با متخصصان پوست و مو، گوش و حلق و بینی، متخصص زنان (زیبایی)، متخصص تغذیه، متخصص بیهوشى، جراحى پلاستیک، جراح زیبایی سروگردن و جراحی عمومی در خدمت شما مهمانان عزیز می‌باشد

شما می توانید جهت ارتباط با کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02175413

آدرس‌: کامرانیه شمالى، اول لواسانى غربى، پلاک ٩٨

وب سایت: silversandsclinic.com

7 مشاهده

موثرترین روش برای ازبین بردن لکه های پوستی

موثرترین روش برای ازبین بردن لکه های پوستی چه روشی است؟

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى:


امروزه آسیب‌های پوستی به‌دلیل اشعه‌های مضر آفتاب، تغذیه نامناسب، مصرف داروها، آلودگی‌ها، استرس و... افراد بسیاری را درگیر کرده است. یکی از رایج‌ترین آسیب‌ها لک‌های پوستی است. لک‌ها بخش‌هایی از پوست هستند که تولید ملانین در آنها بیشتر یا کمتر از نقاط دیگر است. لک‌های تیره (hyperpigmentation)  در انواع کک‌ومک، لک‌های جای جوش و ملاسما بسیار شایع است که به توضیح مختصری از هر کدام می‌پردازیم.

چطور از بروز کک و مک جلوگیری کنیم؟

کک و مک، لک‌هایی پراکنده است که براثر تابش اشعه UV-B به پوست و تولید ملانین زیاد توسط ملانوسیت‌ها به وجود می‌آید و یک عارضه ژنتیکی است. تنها راه پیشگیری از آن استفاده مرتب (هر سه ساعت) از کرم‌های ضدآفتاب است.

چطور از شر لکه‌های پوستی خلاص شویم؟

لک‌های جای جوش لک‌های قهوه‌ای رنگی هستند که بعد از بهبود جوش روی صورت باقی مانده و بر اثر آفتاب تشدید می‌شوند. ملاسما به لک‌های قهوه‌ای‌رنگ روشن تا تیره تلقی می‌شود که علت ایجاد آن تحریک سلول‌های ملانوسیت به‌وسیله عواملی مثل بارداری (تغییرات هورمونی)، مصرف داروهای ضدبارداری و هورمونی، مشکلات تیروئید، استرس و ژنتیک است. این عارضه در خانم‌ها شایع‌تر است. حال انواع بسیار زیادی از کرم‌های ضدلک در بازار وجود دارند که تا حد قابل‌قبولی باعث کم‌رنگ شدن این لک‌ها می‌شوند اما معمولا قادر به درمان صددرصد نیستند و در موارد محدود درمان کامل، بر اثر عدم مراقبت‌های مرتب در برابر آفتاب، لک‌ها با شدت و قوت قبلی بازمی‌گردند.‌ یک راهکار درمان کامل لک‌ها استفاده از دستگاه لیزر Q-Switched  است.

 درمورد این دستگاه بیشتر توضیح می‌دهید؟

لیزر کیوسوییچ یک انفجار انرژی به‌صورت یک پالس با قدرت بسیار بالا در زمان خیلی کوتاه (در حد میلیونیم ثانیه) به پوست می‌رساند و جذب نقاط پیگمنته (ذرات رنگ داخل پوست) شده و آنها را متلاشی کرده و به ذرات ریزتری تبدیل می‌کند. در این شرایط ذرات ریز مذکور توسط سیستم ایمنی بدن به‌عنوان ذرات بیگانه تلقی شده و به‌وسیله ماکروفاژها که به اصطلاح سلول‌های لاشه‌خوار نامیده می‌شوند، بلعیده شده و از سطح پوست پاکسازی می‌شوند. به این ترتیب طی چند جلسه بین 70 تا صددرصد از لک رنگی پوست حذف می‌شود.

آیا این روش با درد همراه است؟

حین انجام لیزر احساس لحظه‌ای قرار گرفتن نقاط داغی روی پوست ایجاد می‌شود که قابل تحمل است اما با این حال استفاده از کرم‌های بی‌حسی پیشنهاد می‌شود. بعد از انجام لیزر قرمزی و پوسته‌پوسته شدن روی نقاط لک امری طبیعی است که قرمزی و سوزش ظرف چند دقیقه تا یک ساعت و خشکی منطقه لک ظرف یک تا دو هفته رفع می‌شود. در صورت لزوم توسط پزشک کرم موردنیاز تجویز می‌شود.

در کلینیک شن‌های نقره‌ای از چه دستگاه‌هایی استفاده می‌شود؟

دستگاه لیزر مورد استفاده در کلینیک شن‌های نقره‌ای Dual Pulsed ND : YAG Laser  مدل Spectra است که یکی از جدیدترین انواع لیزر Q-Switched  است که جز رفع لک‌های ذکر شده و لک تتو، با قابلیت تنظیمی که در سرعت پخش انرژی و ولتاژ مورداستفاده دارد در رفع منافذ پوست، جوش‌های باکتریایی، کنترل چربی با کوچک کردن غدد سباسه زیر پوست، از بین بردن سلول‌های مرده، درنتیجه کراتین‌سازی و جوانسازی پوست نیز موثر است.

از دیگر موارد کاربرد دستگاه  Q-Switchچیست؟

- از بین برد تتو:

رنگ تتو بنا به نوع مصرفی با تنظیم دستگاه روی ولتاژ متفاوت مورد هدف قرار می‌گیرد که روی اکثر رنگ‌های تتو موثر است.

- از بین بردن جوش و جای جوش:

این دستگاه در ابتدا با هدف قرار دادن بافت درم (لایه زیرین پوست) باعث تحریک آن برای ساخت سلول‌های جدید و درنتیجه کاهش التهاب می‌شود، سپس با ازبین بردن سلول‌های سطحی و مرده، کوچک کردن غدد سباسه و کوچک کردن منافذ پوست منجر به بهبود کلی و کاهش التهاب جوش‌ها می‌شود. برای جای جوش هم مطابق با اصول اصلی لیزر Q-Switched عمل می‌کند.

- از بین بردن ملاسما:

مطابق با توضیحات داده شده عمل می‌کند با این تفاوت که در این نوع جدید دستگاه برای پوست‌های تیره‌تر نیز کاربرد دارد و با بستن منافذ پوست بعد از رفع لک منجر به صاف‌تر و نرم‌تر شدن پوست می‌شود.

- حذف کک و مک، خال‌های مادرزادی، کبودی

- از‌بین برنده منافذ، از‌بین برنده چروک‌های سطحی، جوانسازی پوست

- کنترل چربی پوست‌های چرب 

آیا منع مصرف دارد؟

- خانم‌های باردار

- افراد باسابقه تبخال (البته تا اطمینان از درمان شدن کامل)

- بیماری لوکودرما

- وجود کهیر در بدن

تعداد جلسات پیشنهادی و هزینه‌ها کاملا بسته به شرایط مراجعه‌کننده است.

مدل دستگاه:

Dual Pulsed ND: YAG Laser  مدل Spectra


کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى:

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى داراى مجوز رسمى از وزارت بهداشت و با بیش از 10 سال تجربه در امور پزشکى افتخار دارد که با بهره‌گیرى از‌ اساتید دانشگاهى، متخصصان بنام و کادرى مجرب و به‌روزترین دستگاه‌هاى دنیا با مساحت ٨٠٠ مترمربع با فضایى بسیار شیک و با دارا بودن داروخانه تخصصى، کافى‌شاپ و روف گاردن با متخصصان پوست و مو، گوش و حلق و بینی، متخصص زنان (زیبایی)، متخصص تغذیه، متخصص بیهوشى، جراحى پلاستیک، جراح زیبایی سروگردن و جراحی عمومی در خدمت شما مهمانان عزیز می‌باشد

شما می توانید جهت ارتباط با کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02175413

آدرس‌: کامرانیه شمالى، اول لواسانى غربى، پلاک ٩٨

وب سایت: silversandsclinic.com

7 مشاهده

کاربرد prp

چطور PRP قادر به ساخت و تکثیر سلول های بنیادی است؟

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى:


PRP  مخفف واژه Plasma Reach Platelets  است که به معنی پلاسمای غنی از پلاکت است. 

خون ما جز گلبول‌های سفید و قرمز، دارای سلول‌هایی به‌نام پلاکت است. پلاکت خون در فرآیندهایی از‌جمله انعقاد خون، پاسخ ایمنی، تکثیر سلولی و ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده نقش دارد. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پلاکت که در PRP مورد توجه قرار دارد، وجود فاکتورهای رشد در آن است. آزاد شدن این فاکتورها در بافت موردنظر، موجب ساخت و تکثیر سلول‌های بنیادی می‌شود.

 PRPدر ابتدا در جراحی دهان و دندان، ارتوپدی و جراحی‌های پلاستیک مورد‌استفاده قرار می‌گرفت اما در مطالعات بعدی، محققان متوجه اثرات دیگر آزادسازی فاکتور رشد پلاکت‌ها در بافت ازجمله سنتز ماتریکس‌های جدید کلاژن خارج سلولی شدند، به این ترتیب نگاه جدیدی به این روش درمانی برای ترمیم و بازسازی، رفع چین و چروک‌ها، بهبود رنگ، کاهش کبودی و افزایش قوام و الاستیسیته سلول‌های پوستی پدید آمد.

PRP  آخرین درمان بیولوژیک به‌روز دنیا به‌شمار می‌آید که در سراسر جهان با موفقیت تجربه شده است.

نحوه انجام این روش به این صورت است:

در ابتدا 10 تا 20سی‌سی خون از فرد موردنظر گرفته و داخل کیت‌های حاوی مواد ضدانعقاد ریخته می‌شود. کیت‌ها داخل دستگاه سانتریفیوژ قرار گرفته و به کمک نیروی گریز از مرکز به مدت 10دقیقه پلاکت‌های تغلیظ شده در پلاسما از گلبول‌های سفید و قرمز خون جدا می‌شوند.

قابل ذکر است که PRP سلول بنیادی نیست اما هنگام تزریق، با اضافه کردن ماده خاصی به آن دیواره سلولی پلاکت‌ها تخریب شده و باعث خروج فاکتورهای رشد در بافت موردنظر می‌شود و سلول‌های بنیادی را تحریک می‌کند. درنتیجه پروسه ساخت‌وساز سلول‌های جدید و کلاژن صورت می‌گیرد و موجب جوانسازی پوست می‌شود.

این تکنیک به‌دلیل استفاده از خون خود فرد واکنش‌های حساسیتی و ایمنی در بدن ایجاد نمی‌کند، بنابراین روشی غیرتهاجمی محسوب می‌شود که محدودیت سنی و جنسی ندارد و اثراتش طولانی است، زیرا بافت شخص به صورت طبیعی وادار به ساخت و ترمیم خود می‌شود و هیچ ماده خارجی و مصنوعی وارد آن نمی‌شود.

موارد کاربردPRP:

رفع چین و چروک ناشی از افزایش سن در صورت و دست‌ها

رفع جای اسکارهای جراحی، سوختگی و بریدگی

ترمیم زخم‌های قدیمی

بازسازی پوست‌های آسیب‌دیده بر اثر آفتاب

رفع تیرگی و گودی اطراف چشم

رفع جای جوش‌های قدیمی و آبله‌مرغان

کاهش و کمک به ریزش مو و رویش مجدد آن

موارد منع استفاده ازPRP‌:

مبتلایان به بیماری‌های پوستی

بیماران سرطانی، اختلالات متابولیک، اختلالات خونی و ایدز

افراد تحت درمان با داروهای ضدانعقاد

بیماران دیابتی

تعداد جلسات پیشنهادی: بسته به شرایط بیمار

هزینه:

هر جلسه‌ مزوتراپی: 1.800.000 - 2.500.000 ریال و PRP: 6.000.000 – 8.000.000 ریال است.

پکیج: 25.000.000 ریال که شامل 3جلسه PRP و 6جلسه مزوتراپی است.

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى:

کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى داراى مجوز رسمى از وزارت بهداشت و با بیش از 10 سال تجربه در امور پزشکى افتخار دارد که با بهره‌گیرى از‌ اساتید دانشگاهى، متخصصان بنام و کادرى مجرب و به‌روزترین دستگاه‌هاى دنیا با مساحت ٨٠٠ مترمربع با فضایى بسیار شیک و با دارا بودن داروخانه تخصصى، کافى‌شاپ و روف گاردن با متخصصان پوست و مو، گوش و حلق و بینی، متخصص زنان (زیبایی)، متخصص تغذیه، متخصص بیهوشى، جراحى پلاستیک، جراح زیبایی سروگردن و جراحی عمومی در خدمت شما مهمانان عزیز می‌باشد

شما می توانید جهت ارتباط با کلینیک تخصصى شن‌هاى نقره‌اى با شماره ذیل تماس حاصل فرمائید:

تلفن: 02175413

آدرس‌: کامرانیه شمالى، اول لواسانى غربى، پلاک ٩٨

وب سایت: silversandsclinic.com

6 مشاهده

درمان مشکل تنفسی بعد از عمل بینی

مشکل تنفسی بعد از عمل بینی درمان پذیر است؟

دکتر امید ابراهیمی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

یکی از شکایت‌های شایع کسانی که برای جراحی بینی به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه می‌کنند، مشکل تنفس بینی است. ممکن است یک یا هر دو سوراخ بینی به صورت دائمی یا در ماه‌های خاصی از سال دچار گرفتگی باشند و شخص مشکل تنفس پیدا کند. این افراد مجبور هستند از دهان تنفس کنند که این مسئله تاحدودی بر زندگی‌شان تاثیرگذار خواهد بود. گرفتگی بینی علت‌های متفاوتی دارد:

آلرژی:

یکی از علل شایع گرفتگی بینی ممکن است ناشی از مشکل آلرژی باشد. بیماری آلژی به‌دلیل وجود آلودگی هوا این روزها جزء شایع‌ترین بیماری‌هاست که ‌در فصل‌های خاصی از سال افراد دچار گرفتگی بینی می‌شوند که این گرفتگی با آبریزش بینی و عطسه همراه است. آلرژی خیلی اوقات زمینه ارثی  دارد و در اکثر اوقات درمان آن به صورت دارویی انجام می‌شود. اما در برخی افراد درمان‌های دارویی دیگر جواب نمی‌دهد که در این صورت مجبور به انجام جراحی هستند.

انحراف تیغه بینی:

علت شایع دیگر گرفتگی بینی، انحراف تیغه بینی است. تیغه  وسط بینی، حفره چپ و راست بینی را از هم جدا می‌کند و در قسمت عقب استخوانی و در جلو غضروفی قرار دارد. بعضی وقت‌ها در افراد به علت مشکل مادرزادی یا بر اثر ضربه، تیغه  وسط بینی دچار انحراف به یک سمت بینی می‌شود که آن سمت بینی را تنگ می‌کند. تنگ شدن یکی از حفره‌های بینی آن باعث می‌شود که شخص‌ دچار مشکل تنفسی و گرفتگی بینی شود. برای اصلاح این مشکل حتما نیاز به جراحی است و درمان دارویی وجود ندارد.

نکته!

اکثر افرادی که انحراف تیغه بینی دارند به اشتباه فکر می‌کنند که مشکل  پولیپ بینی دارند. اما بهتر است بدانید که پولیپ بینی یک بیماری جداگانه است و معمولا در افرادی این مشکل مشاهده می‌شود که به مشکل آلرژی مبتلا هستند؛ چراکه بر اثر آلرژی مخاط پوششی سینوس‌ها متورم و در بینی آویزان می‌شوند که راه بینی را تنگ می‌کنند. برای درمان پولیپ ابتدا سعی بر این است که با درمان دارویی آن را اصلاح کنند اما اگر به‌صورت کامل این مشکل رفع نشود نیاز به عمل جراحی آندوسکوپی سینوس است. پس بهتر است بدانید که پولیپ بینی با انحراف تیغه‌ بینی دو بیماری جدا از هم هستند.

انحراف تیغه بینی مانعی برای انجام جراحی بینی نیست؟

توصیه من به‌عنوان یک متخصص این است که اگر فردی با مشکل انحراف بینی مواجه است و تمایل به عمل جراحی زیبایی  دارد، می‌تواند همزمان این دو جراحی را انجام دهد .

افتادگی نوک بینی بعد از جراحی بینی را چطور می‌توان درمان کرد؟

نوک بینی تقریبا یکی از مهم‌ترین قسمت‌های‌ بینی از نظر زیبایی است. باریک بودن نوک بینی و زاویه‌ مناسب آن نسبت به لب در زیبایی بینی تاثیر بسزایی دارد. در جراحی زیبایی معمولا زاویه  نوک بینی با لب در آقایان باید بین 90 تا 100 درجه و در خانم‌ها بین 95 تا 110 درجه باشد که اکثرا حین جراحی، جراح سعی می‌کند این زاویه را به نوک بینی برساند. نکته مهم این است که نوک بینی در طول زمان و براثر فشار جاذبه یا آسیب و ضرباتی که به بینی می‌خورد باید استحکام کافی را داشته باشد و بعد از مدتی دچار افتادگی نشود. برای این کار جراح باید حتما همه تمهیدات را برای تقویت این قسمت به کار ببرد که بهترین چیز برای تقویت نوک بینی استفاده از غضروف خود شخص است. در داخل بینی غضروف به اندازه کافی است و ما معمولا تیغه وسط بینی را با غضروف خود شخص تقویت می‌کنیم که در طول زمان دچار افتادگی نشود.

نکته!

اسکلت بینی بستگی به خود جنس غضروف بینی دارد، بعضی افراد غضروف‌شان نرم و بعضی‌ها سفت است که ضخامت پوست بینی موثر است. کسانی که بینی زخیم و گوشتی دارند براساس ضخامت پوست افتادگی بینی‌شان بیشتر است و در این افراد جراح باید تقویت بیشتری به نوک بینی انجام دهد ولی اگر جراح متبحر و مجرب باشد و تمهیدات کافی را به کار ببرد، افتادگی نوک بینی بعد از عمل عارضه ناراحت‌کننده‌ای برای بیمار نخواهد بود ولی اگر رعایت نشود متاسفانه افتادگی بینی در خیلی از افراد اتفاق می‌افتد.

دکتر امید ابراهیمی جراح و متخصص گوش و حلق و بینی و جراح زیبایی بینی و صورت هستند. ایشان با علم و تجربه وافر و با انجام تعداد بیشماری عمل زیبایی و بینی و صورت از جمله پزشکان مسلط و شناخته شده در این مقوله هستند. 

شما می توانید جهت ارتباط با شماره‌های ذیل تماس حاصل فرمائید:

02188876200

02188878556

آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، پایین تر از میدان ونک، روبروی بیمارستان دی، خیابان دوم گاندی، پلاک ۸، واحد ۱

وب سایت: www.drebrahimi.org

dromidebrahimi

38 مشاهده
سوالات بیشتر