روشهای ساده رفع سکسکه!

سکسکه مشکلی است که از انقباض ماهیچه دیافراگم ایجاد می‌شود. این حالت برای برخی کوتاه است و برای بعضی‌ها حتی تا بیش از چند روز ادامه پیدا می‌کند و بسیار آزاردهنده است.

روشهای ساده رفع سکسکه!

این حالت برای کودکان خیلی بیشتر پیش می‌آید و علت آن معده کوچک‌شان است. در ادامه علت‌های سکسکه و راه‌های درمان آن گفته می‌شود.

مهم‌ترین علت ایجاد سکسکه تحریک اعصابی است که عضلات تنفسی به‌ویژه دیافراگم را تحریک کند.

نوشیدن و خوردن نوشیدنی‌ها و غذاهای داغ از عامل دیگر سکسکه است. اختلال معده یا لوزالمعده به سکسکه منجر می‌شود.

مشکلات مثانه نیز می‌تواند باعث بروز آن شود. تند و زیاد غذا خوردن معمولا به سکسکه منجر می‌شود. در دوران بارداری این مشکل زیاد رخ می‌دهد. خنده شدید و طولانی مدت باعث این حالت می‌شود. عمل‌های جراحی که روی شکم انجام داده‌اید می‌تواند باعث بروز سکسکه شود.

بایستید و به جلو خم شوید، سپس آب را از دیواره روبه‌رویی لیوان بنوشید. یک لیوان آب را به سرعت بنوشید.
یک قاشق شکر یا عسل را در انتهای زبان خود بگذارید یا یک قند را روی زبان بگذارید و بمکید. نفس خود را 10 ثانیه حبس کنید. در یک کیسه کاغذی نفس بکشید. با یک قاشق زبان کوچک خود را به سمت بالا ببرید. یک قاشق سرکه بخورید. زبان خود را به سرعت به سمت بیرون ببرید. زبان خود را به اطراف تکان بدهید یا با دست به آرامی به بیرون بکشید طوری که زبان کوچک تکان بخورد. آب یخ قرقره کنید و انتهای گلو را ماساژ بدهید.


منبع سلامت نیوز


ارسال به دوستان از طریق

147 | 1396/02/01 | موضوعات روبرو را هم دنبال کنید : سکسکه

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
دکتر شاهرخ یگانه
;