بهترین روش برای تغییر رفتار همسر، تغییر رفتار خودتان است.

شیوا وکیلی روانشناس و مشاور اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های زوجین در سال های اولیه ازدواج، سعی در تغییر رفتار طرف مقابل است که در بیشتر موارد با شکست مواجه شده و زمینه ساز بروز اختلافات و درگیری‌ها می شود.

بهترین روش برای تغییر رفتار همسر، تغییر رفتار خودتان است.

خیلی از زوجین در ابتدای زندگی خود، پس از اینکه پی به تفاوت های مشترک بینشان، می برند، سعی می کنند تغییراتی در طرف مقابل ایجاد کنند که البته بیشتر مواقع این سعی کردن ها به بن بست می خورد. همیشه بدانید که اگر می خواهید خصوصیات شخصی را بهتر کنید، باید ایجاد تغییر از سمت خودتان شروع شود.

وی در ادامه افزود: بسیاری از جوانان هنگام آغاز زندگی مشترک با خیال تغییر رفتار طرف مقابل خود اقدام به ازدواج می کنند، که باید در نظر داشته باشند که گاهی رفتاری  از همسر خود  تغییر آن را دارند، به هیچ وجه منطقی و قابل انجام نیست.

وکیلی تصریح کرد: زوج های جوان باید بدانند که نیازی به گفتن این جمله که فلان رفتار تو بد است و باید تغییرش بدهید ، به همسر خود نیست بلکه بهترین روش برای اصلاح رفتارهای نادرست وی، زمانی است که او رفتار صحیح شما و تاثیرات مثبت آن را مشاهده کند و در این شرایط طرف مقابل  سعی در تغییر رفتار خویش می کند.

این روانشناس در پایان اضافه کرد: هرگز با همسر خود برای تغییر رفتارش جر و بحث نکنید و از گفتن جملاتی نظیر من خوب هستم و تو بد یا تو را این گونه دوست ندارم، به او بپرهیزید همچنین از گوشه و کنایه زدن یا تحقیر و سرزنش وی خصوصا در جمع دوستان و آشنایان دوری کنید زیرا باعث ایجاد تنش در روابط شما و بروز پرخاشگری همسرتان می‌شود.

۱۰ نکته روانشناسی که عاشق‌ها باید بدانند- قسمت اول
منبع:بهداشت نیوز


ارسال به دوستان از طریق

جهت دریافت مشاوره تلفنی از پزشکان وبسایت الو دکتر می توانید روزهای شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9 الی 21 ازطریق تلفن ثابت (از سراسر کشور بدون گرفتن پیش شماره) با شماره تلفن 9099071353 تماس بگیرید
جدیدترین های امروز
ساختمان پزشکان
کلینیک صدف
;